Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatmenhelyen találok ivartal...

Állatmenhelyen találok ivartalanított cicát?

Figyelt kérdés

Nyíregyházán állatmenhelyről szeretnék cicát kihozni! Tudom mind oltva és féregtelenítve van! De van olyan ami ivartalanított is? És ha van mi kell ahhoz hogy olyat kapjak? Elég ha mondom és biztos megkapom?

Illetve tudja valaki hogy mi az "örökbefogadás" folyamata? Tudom ott kell megkérdeznem de még van egy hónapom vagy lehet több is és ezért még csak itt érdeklődöm!


2009. jún. 12. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Én csak a győri állatmenhelyet ismerem, ott teljeskörű állatorvosi felügyelet alatt vannak az állatkák, és természetesen hozhatsz ivartalanított cicát, vagy ha még pici hozzá, később is megcsinálják, amikor eljön az ideje. Egy örökbefogadási nyilatkozatot kell aláírnod, majd lehet később néha meglátogatnak, hogy lássák, hová került a cica vagy kutya. Nagyon rendes vagy, hogy ha ezt az utat választod, és menhelyről hozol ki állatot:)
2009. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Helóó!én is nyíregyen lakom.én is örökbe fogadtam IVARTALANÍTOTT lány cict,de ha nincs aszthiszem olcsón elvégzik.a folyamat annyit jelent,hogy 4x-5x elmész meglátogatod,játszol vele,figyeled.Ktya nem kéne?van egy nagyon édes két éve ott van.am ez az oldala: [link]


Örökbefogadás


Az Állatotthonban élő kutyák és macskák rendszeres állatorvosi ellenőrzés alatt állnak, és megkapnak minden szükséges védőoltást. Az a célunk, hogy minden kutyát és cicát olyan helyre adjunk, ahol élete végéig biztosítják számára a megfelelő körülményeket, felelősségteljesen gondoskodnak róla. Örökbefogadás előtt minden alkalommal elbeszélgetünk a leendő gazdival, hogy közösen találhassunk olyan kutyát vagy cicát, ami fajtáját, tulajdonságait, szükségleteit figyelembe véve megfelel a gazda számára, és az állat is jól fogja magát érezni új helyén. Egyes esetekben már az örökbefogadás előtt elmegyünk, és megvizsgáljuk, hogy felkészült-e a család az állat fogadására, adottak-e a kutyatartás feltételei.


Ha mindkét részről sikerült megbarátkozni, jól viszonyul egymáshoz mind a kutya, mint a leendő gazdi, örökbeadjuk a kiválasztott állatot. Az örökbefogadáskor egy szerződést kötünk, amely részletesen tartalmazza azokat a feltételeket, amelyet mindenképpen be kell tartani az örökbefogadónak (pl. szaporítás tilalma, állategészségügyi ellátás biztosítása, Állatvédelmi Törvényben foglaltak betartása stb.). Az állat tartásának körülményeit Alapítványunk munkatársai bármikor ellenőrizhetik, és ha nem megfelelőnek ítélik, azonnal visszahozhatják az Állatotthonba, és rendszeresen élünk is ellenőrzési jogunkkal.


Ivartalanítás



Az Állatotthonban elhelyezett kutyák és macskák közül minél többet ivartalaníttatunk, és erre ösztönözzük kampányaink során a lakosságot is. Mindenképpen a probléma megelőzésében látjuk a megoldást, az ivartalanítás és a felelősségteljes állattartás vezet a jelenlegi helyzet javulásához. Hangsúlyozzuk, hogy csak azok fogadjanak magukhoz állatot, akik tájékozódtak az igényeiről, tulajdonságairól, szükségleteiről, és ennek tükrében látják, hogy élete végéig biztosítani tudják számára ezeket a feltételeket.

2009. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában az állatmenhelybe kerülő kutyákat és macskákat amint lehet ivartalanítják.
2009. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyíregyi társamnak: kutyát is szívesen örökbe fogadnék de sajnos 3. emeleti panellakó vagyok és "kínzásnak" tartom hogy nap mint nap egyedül hagyjam több órára! Igaz még nem dolgozom de pár hónapon belül szeretnék és nem lenne rá elég időm! Ezért érzem úgy hogy talán a cica kibír annyit egyedül. Olvastam én is az állatbarát honlapját csak nem tudtam cicánál is be kell e menni többször, vagy csak a kutyusnak kell e a hozzászoktatás stb.!

Lehetett volna máshonnan is cicusom, de úgy érzem így legalább egyel kevesebb élőlény szenved ott bent vagy legrosszabb esetben kerül elaltatásra.

Remélem hamar sikerül meggyőznöm az anyámat arról, hogy hozhassam a cicust :S

2009. jún. 12. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze vannak ivartalanított cicák menhelyen is pl.: [link] Itt bőven keresgélhetsz és a kiszemelt állatról több infót is megtudhatsuz.
2009. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hja értem:)oks remélem a neked megfelelő cicst:)Nyíregyi társad(Am h hívnak?és hány éves vagy?)
2009. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia 22 vagyok, most végeztem a sulival ezért jön a munka ami miatt nem lehet kutyusom. Pedig annyira szeretnék azt is! De ahogy mondtam kínzás lenne neki az egyedüllét! Van msn-ed? Vagy valami ahol tudunk beszélgetni? Biztos jól jönne majd egy két tanács ha meglesz a cicám! Ha itt nem szeretnéd kiírni akkor küld el privibe!
2009. jún. 13. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:

nem.csik@hotmail.com


vegyél fel----segítek ha kell bármiben ;)

2009. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Légysz irj kedves kérdező!nézd meg az állatbarát alapítvány honlapját.Rengeteg új cica érkezett(még mindig ott az msn-címem
2009. júl. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia ne haragudj hogy nem írok, csak időközben rajtam kivűlálló okok miatt megszűna a netem és csak egy héten egyzer kerülök ide!

Kaptam cicust, végül háztól hoztam mert mikor bementem a menhelyre már csak beteg cicák voltak amit nem akartak kiadni, így egy házi cicát "mentettem ki"

Úgy döntöttem majd ivartalanítom ha oda kerül a sor, most még csak 8 hetes, pont holnap viszem oltásra :D!

2009. júl. 12. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!