Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hàborodik fel...

Miért hàborodik fel valaki, ha a cica vemhes?

Figyelt kérdés

Töb helyen olvasom,amikor valaki feltesz venhességgel kapcsolaos kérdést,vannak akik odairjàk:azonnal ivartalanitsd!

Na de miért kell ivartalanitani?

Mi az embereket sem heréljük,vagy ivartalanitjuk.

És a vàlaszado honnét tudja,hogy a kérdö nem akar kiscicàkat?


2009. jún. 17. 10:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Én nem írom azonnal, hogy ivartalanítsd, mert legtöbb esetben csak felháborodik mint te.


Nagyon sok a kóbor macska, rengeteg. Én is szeretnék kiscicákat nem is egyet, ennek ellenére a saját macskámat ivartalaníttattam, mert rengeteg rengeteg olyan macska van, amit csak vízbe fojtanának, a piacon állnának vele a 30fokban, közben szerencsétlenek szeme macskanátha miatt összeragadva, csak vigyék már őket. Én inkább ezekből fogadnék még/ és fogadtam már be. És hiába tudom, hogy kellett volna x-nek és y-nak kismacska, ha "szülesztem" a macskáimat, de ők is tudnak olyat találni, aminek falhoz csapás lett volna a sorsa. Ha valaki fel tudja fogni ép ésszel, hogy rengeteg szerencsétlen vár a kevés szabad helyre és ha tudja, hogyan szabadulnak meg a nem kívánt szaporulattól, az ivartalanítja a macskáját, ha meg kicsi kell neki, akkor fogja magát és nem csak sufniig megy el, hanem kicsit utána jár, honnan tudna kiemelni szerencsétleneket, és erre buzdít másokat is.


A macskának tök mindegy lelkiek szempontjából, hogy lett-e neki utóda vagy sem, viszont az egészségének sokkal jobb, tovább él, és az esélye egy emlő vagy egy méhdaganatnak a minimálisra lett csökkentve.


Hülyeség a macskákat az emberekhez hasonlítani. Először is, ők nem örömből szexelnek, a lány macskának kifejezetten fájdalmas. Akkor szexel amikor rájön, aztán mivel nincs más, megszüli az utódokat, aztán megint rájön stb. Az emberek védekeznek, nincsenek az országban a védekezés és ivartalanítás hiánya miatt 2millióan elvadulva, gazda nélkül, oltatlanul, betegen kilátástalan helyzetben, és a kölykeiknek nem egy bokor alatt, egy kinti budiban (vagy megtörtént eset, egy óvoda udvarán a kint hagyott talicska alatt) adnak életet.

2009. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Az emberek is rengetegen vannak, akkor oket is felesleges szaporítani?
2009. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
29%
Hozzánk már úgy került oda egy macska, hogy terhes volt, azóta megszült már 2 hónaposak a kicsik (3db), de az első pillanattól kezdve örültünk a kicsiknek eszünkben sem jutott, hogy elajándékozzuk őket, pedig nem egy ismerősünk kért volna.
2009. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
Nahh én most úgy vettem észre, hogy akinek nem az a véleménye, hogy "rengeteg kóbor macska van, ivartalanítsunk nem kell több" azok elkezdték lepontozni azokat akik (ohh milyen szörnyűséges emberek vagyunk mi) vannak kiscicái. Azért pl abba is bele lehet nekiek gondolni, hogy vannak akik nagyon ragaszkodnak az anyamacskához, családtagként kezelik és ha egyszer ő már nem lesz akkor is szeretnének belőle egy részt mindig maguk mellett tudni (ő lenne a kiscicája)
2009. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Hát elég groteszk azért hagyni h vemhes legyen a macskád, hogy legyen pótlás ha elpusztul. Ráadásul nem 1 "pótcicád" lesz hanem 5. És akik a másik véleményen vannak, azok is cica pártiak csak épp azt veszik magukhoz, amelyik a menhelyen pusztulna el, mert valaki megunta a "pótcicákat" és az utcára dobta őket. Esetleg Te is megmenthetnél közülük néhányat, ha valóban cicapárti vagy.
2009. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk az első két macskánk szült meg, mert még borzasztó járatlanok voltunk macskatartásban és már terhesen is "csapódtak" hozzánk. 5 kölyök született összesen, őket megtartottuk, már 7 éve boldogítanak minket.:)

Azóta is rengeteg kiscicánk volt, de csak úgy, ha hozzánk került egy anyamacska az egész alommal együtt. Sajnos nem egyszer fordult elő, hogy családokat kaptunk, volt hogy három hét alatt 3 anyát fogadtunk be, összesen 10 kölyökkel. És a 10ből 2(!) maradt életben, mert olyan körülmények között tartották az anyákat vagy olyan helyen születtek, hogy belepusztultak a fertőzésbe.

Ettől a "úgyis lesz jó helye" szövegtől frászt kapok. Mindenki akar kiscicát, mert édes, aranyos, de egyszer csak megnő, ne adj isten karmolós, harapós lesz, aztán jobb esetben viszik a menhelyre. Láttam már olyat én is, amelyik azért került be, mert odakapott a gazdájának. Pfff... Engem is haraptak már meg elég szépen, sőt, az egyik úgy széttépte a kezemet, hogy nagy ívben spriccelt a vénámból a vér (megijedt a porszívótól). Akkor anyukám nagyon megharagudott rá és azt mondta el kell altatni, de nem engedtem, pedig még el is fertőződött a kezem. Azóta a cica egy kezesbárány, de más gazdinál lehet, hogy nem lett volna ilyen szerencséje.

2009. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Olyanért is adtak már le macskát, amiért az összeszőrözte a gazdi öltönyét, vagy nem heréltették ki és csodák csodájára megjelölte a díványt.


És ja, mi van, ha te egy-vagy két cica utódot akarsz, aztán csak nem pusztul el a macskát és évente csinál neked ötöt? Berakod őket a fagyasztóba, hogy majd kiszedd szép sorban, ha kell?

2009. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

Úristen ekkora seggeket...

Felőlem ha 50000 szül a macskám azt is megtartom, sőt ha olyat hallok hogy megölnék a kicsiket még azokat is inkább elhozom sőt amiket az utcán találtunk azt is hazaviszem/plussz még a szomszéd macskáit is etetjük, mindig hozzánk járnak :)/ szóval most is jópár macskánk van... Én csak azt mondtam, hogy tényleg szeretném valamiben viszont látni a cicámat, sajnálom ha ez valaki szerint groteszk, bizonyára így van valaki szemébe, de vannak olyanok is akik hasonlóan így vannak vele.

Nem vitatkozni akarok csak más irányból megközelíteni, hogy nem mindenkinek nyűg a kiscica és ha szült a macskája attól még képes máshonnan is magához venni /teszem hozzá mégegyszer nem 1et/ nahh mind1, úgy látom itt hiába mondok bármit is....

2009. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
14%
jahh és nem azt várom, hogy mikor pusztul el a macskám, csak sajnos mivel már idős macskáról van szó előfordulhat. Ebbe most megint beleköthettek, hogy nagyon szerethetem, ha még idősen is pároztatom, de idáig nem az én macskám volt kb 3 hónapja került hozzám már terhesen
2009. jún. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%

"seggeket"? Hogy lehet ilyen primitíven reagálni? Valamennyi intelligencia csak szorult beléd, úgyhogy moderáld magad!


Mellesleg, ha úgy van ahogy állítod, amennyi kóbor macskát látni nap mint nap, amik még utódokat is szabadon nemzenek, már lehet pár száz cicád. Amit erősen kétlek. De azért a fejedben bizonyára jól hangzott.

2009. jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!