Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor szabad 1 kiscicának...

Mikor szabad 1 kiscicának legelőször tehéntejet adni?

Figyelt kérdés
Van 1 kiscicám és szeretnék neki tehéntejet adni!
2012. ápr. 13. 12:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: Lehet kapni cica tejet, bár én még nem próbáltam, de nagynéném pl reálban vagy sparban veszi.


Próbáld meg, ha mindenképpen tejet szeretnél adni.


Akadékoskodó: Az én macskámnak híg f*sása volt a tehén tejtől és a bolti tejtől is, házi macska volt, utcáról össze szedett (szóval nem kertben nevelt, családias hangulatban).


Ja és képzeld, én is f*sok a tejtől, pedig a táplálék lánc csúcsán állok, nem fotoszintetizálok.

2012. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Valamelyik macska beteg lesz a tejtől, valamelyik nem. Ha elfogyott a táp és házikoszt sincs, akkor mi is adunk nekik egy kis tejet, semmi bajuk nincs tőle és szeretik, de ez nem élelem a számukra, attól nem laknak jól. Ha a kiscica tejivásra kényszerűl, menj el állatpatikába és vegyél tejtápszert. Mikor nem etette a kicsiket az anyacicánk mi is elvittük őket állatorvoshoz, kaptak vitamint és gyógyszert. Vettünk tejport, de el kell mondjam, nem igazán szerették a kicsik, de megették és az egyik kölyök még mindig nálunk van. :) Ha a cicád egészséges és gondozza az anyukája, semmi szükség a te tehéntejezésedre!
2012. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

Olyan 2 hónapos korukig szokta engedi a mama, hogy szopjanak, utána megtanítja őket a száraztáp evésére (száraztápnál most ne a kitekatra gondolj, hanem arra, amit a mama fog: madár, egér stb)


A mama teje azért fontos a kicsiknek, mert rengeteg vitamint és ellenanyagot tartalmaz, ami megvédi a kicsiket, mindenféle betegségektől, egész addig, amíg a mama le ne választja őket. Innentől kezdve kell nekünk embereknek is odafigyelni a picikre.


Pl: oltások, féregtelenítés stb. Tápoknál a junior tápokkal való etetés.

2012. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
En szoktam adni a macskaimnak egy kicsi vizzel osszekevereve es nincs semmi bajuk.
2012. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én is szoktam adni a 2 hónapos cicámnak. Vizet nem iszik, de a tehéntejet vízzel keverve szereti. Nincs tőle hasmenése sem.

Ha a tiednek lenne, ne adj neki többet, vagy adj laktózmenteset.

2012. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

Tehát más is vissza igazolt azzal, hogy az ő macskájának sincs tőle baja, ha vízzel elkeveri, mint ahogyan én is írtam!

És vannak olyan gazdák, csak keress rá macskás kérdésekre, ahol azon vannak fennakadva, hogy nincs ivartalanítva a macska, és hogy ezt nem teheti meg, mert szaporítja csak a macskákat!És igen sokan ki vannak ezen akadva, én pl nem, mert akinek van rá pénze megcsináltatja, akinek nincs, annak nincs, az még nem azt jelenti, hogy nem jó állattartó! Aki nem ivartalanítja az már nem is jó ember, mondják ezt sokan.Nekem is volt pl kutyám is, akit nem ivartalaníttattam, mert nem futotta rá, és egy szemét gazember voltam, mert befogadtam és ételt adtam neki.Aki nem ivartalanít, annak ne legyen állata.Mondom vannak ilyenek elég sokan, csak nézz ivartalanításos vagy macskás kérdéseknél utána

2012. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok akadékoskodó, csak a saját véleményemet írtam le és azt, amit a szememmel látok.tudod nem mindenkinek futja macskatejre...és ezzel most megint ugyan az a téma, rossz ember vagyok, mert nem tudom ezt megvenni neki, mi az, hogy nincs rá pénzem, akkor minek tartok állatot!
2012. ápr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%
Állatpatika? na sajnos az itt 45 km-es körzetben nincs sehol, mert falu falu hátán van és az első város 45-km-re van, ahol ilyeneket lehet találni, mint pl: nagy gazdaságos bevásárlóközpont (Tesco)(Spar)stb...állatpatika
2012. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

A cicának való tej (nem a tápszerre gondolok, hanem a sima nassolnivalóra) 100-300 Ft között mozog, magyarán egyáltalán nem drága. 2 decis kiszerelésben kapható általában, és rá van írva, hogy egy nap max. fél decit ihat belőle. Azaz 4 napig kitart, de mint írtam, ez nem táplálék, hanem kb. olyan, mint a jutalomfalat. Egyáltalán nem kötelező, de örül neki a cicus.


Megoldás lehet az is, ha a sima tehéntejet fele-fele arányban vízzel elkeverjük, de mondjuk azt az én cicám nem szereti, úgyhogy olyat nem kap.


Sima tejbe meg egyszer nyalt bele (mikor odakommandózott a bögrémhez), nem ivott többet pár cseppnél, de aztán 2 napig fosott szegény, még a bundája is tiszta kaka volt (hosszú szőrű cicus).


Persze, kinti macskánál nem látja az ember, hogy fosik-e, vagy sem. Nincs vele egész nap, hogy lássa, mit produkál. Szóval igen, kinti macska is fosik, csak azt nem látni.


Kérdező, én nem ajánlom, hogy kipróbáld. Lehet, hogy bírja a szervezete, de egyáltalán nem biztos. Nem éri meg. Úgysem fő táplálék, hogy kötelező legyen. Vizet iszik, nem tejet.

2012. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%

Az évezredek folyamán a macsaka megtanult együtt élni az emberrel,ahhoz alkalmazkodni,így a macskák többsége letudja bontani a tejben levő laktózt. Persze akad olyan macska ami ne, úgy ahogy emberben is van,aki nem tudja. De a többség gond nélkül fogyaszthatja. Nekünk már nem egy macskánk volt és mind megélte a 14-15 éves kort...pedig tejet ittak rendesen! Kiscicáknak kenyeret áztattunk tejbe


23N

2012. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!