Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Odaadjam a cicámat egy kínainak?

Odaadjam a cicámat egy kínainak?

Figyelt kérdés

Születtek kiscicáink és az interneten kerestem nekik gazdit. Az utolsó cicáért most jelentkezett telefonon egy kínai hölgy, hogy szívesen elvinné. Kérdezett róla néhány dolgot (neme, játékos-e, mekkora?) és azt mondta, hogy szeretné. Említette, hogy van már 2 cica nála és jó lenne neki minél hamarabb, mert jön hozzá az állatorvos az egyikhez.

Olyan sok hülyeséget hall az ember és bogarat ültettek a fülembe, hogy biztos kínai étterme van és megeszik... :(

Kicsit beparáztam azért, őszintén...

Szerintetek?


2009. jún. 18. 21:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele, mondd el neki, hogy minden elajándékozott kiscicának megnézted, hogy hová fog kerülni. Ettől nem hiszem, hogy rossz embernek nézne, csak gondos gazdinak. Nyugodtan kérd meg, hogy találkozzatok, szeretnéd megnézni a másik két cicáját is. Mi is így adtunk régen kiscicát valakinek, ha úgy láttuk, hogy jó helyre fog kerülni. Senki nem zárkózott el ettől, szép helyekre kerültek a kiscicáink, és néhánynak a gazdijával elég sokáig tartottuk a kapcsolatot. Egyébként néhány előttem szólónak volt szerintem logikus, megfontolandó gondolata: ha előítéleted van a hölgy származásával kapcsolatban, szerinted miért akarna kiscicát, hogy bajlódjon vele, amíg felnő (addig nevelni kell, etetni kell, oltatni kell, és még bármi történhet vele a gazdi hibáján kívül), ha ebédre gondolná?!
2009. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
59%
hát lehet h. pont azért kell neki a cica mert pici és szerintük mint kutyáknál,mint macskáknál a fiatalabb hús zsengébb és finomabb:S:@
2009. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
85%
de figyelj, ha eleve kép alapján választotta és ilyen kérdéseket tesz föl, miért ne "rendeltetésszerűen" tartaná? Ha szimpatikus volt a hölgy és látod, hogy komolyan érdeklődik a cicád iránt és nem csak azt nézi, hogy mekkora sonkái vannak, akkor nyugodtan add neki oda.
2009. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
78%

szerintem menj el hozzájuk, hogy szeretnéd látni, hol lesz a cica stb... És! hogy majd szeretnéd meglátogatni néha, ha lehet. Ha nagyon ellenkezik, ne add oda. Viszont ha jól fogadja, és beleegyezik, hogy legalább néhány alkalommal láthasd (mond hogy ő volt a legkedvesebb cica számodra az alomból, de már többet nem tudsz eltartani stb, stb) és ha tényleg beleegyezik, hogy néha láthasd, esetleg, ha ő elutazik vigyázz is rá, akkor semmi baj.

Amúgy kajának szerintem egyszerűen elvisznek menhelyi macskákat vagy körbejárnak falun, hogy van-e ingyen, nem?

2009. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
79%
egyetértek az utolsóval... meg ezek a hülye előitéletek..áhh.. megértem hogy félsz de szerintem sem neten keres direktbe kiscicákat és pfára dönti el hogy melyikből lesz finomabb pörkölt...
2009. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
24%

A józsefvárosi piacukon pl.500-5000 ft között vesznek mérettől,súlytól függően kutyát-macskát.

Ott találták a 200 kg ismeretlen eredetű húst is.

Ha itthon elfogadott vágóállat húsa lett volna,biztos hogy nyilvánosságra hozzák,de azóta is mély kuss...

Fórumon panaszkodott,kért segítséget egy VIII.kerületi lakó például,hogy kínai szomszédaik sufnijában mindig van kutya,pár nap múlva eltűnik,jön újabb stb.és évek óta ez megy.

2009. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
73%

Biztos nem egyesével fogja össze a macskákat a szecsániba. Azért rossz lehet, ha egy kínai háziállatot akar, akkor rögtön azt gondoljuk, hogy meg akarja enni.

Jó biztos van aki igen, de milyen rossz lehet már. Mintha minden dánra rámondanánk, hogy nem mehet a delfin parádéra, mert majd agyonveri feszítővassal...

2009. jún. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
83%
szecsuániba* na
2009. jún. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
83%
Különben biztos hogy kínai? Vagy mindegyik ázsiai megeszi? Nekem van egy csoporttársam, ő vietnámi (nekem tök mindegy, nem tudom megkülönböztetni) és bolondul a tündi-bündi állatkákért, nemhogy megenné.
2009. jún. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
74%

Ó, de tündéri kismacsek! :))

Ne add oda a kínai nőnek, mert utána úgysem tudnál megnyugodni, hogy mi lett a cicussal.

Én is bevállalnám, de sajnos a párom hallani sem akar több állatról :((

2009. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!