Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy szobamacskám lehessen?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz helyzetben vagyok. A szüleim hallani sem akarják azt, hogy a házban bármiféle állat is legyen, de én megveszek egy cicáért. A szobámban szeretném tartani. Az előző macskám kb. fél éve halt meg, nehezen dolgoztam fel, de én nem bírok meglenni macska nélkül.

Akik igazán szeretik a macskákat, megértik. Nem bírok ilyen állat nélkül élni...

Az a baj ( tudom, hogy az én hibám! ), de az előző macskám kinti, azaz utcai macska volt, és ha bejött nem én adtam neki a kaját----> ami még egy ok anyuéknak...

Komolyan gondolom a dolgot. Szülinapomon hangosan kívántam, de ők mintha meg sem hallották volna.

Nyári szünetre szeretnék egy kiscicát, ami a kereszt apukámnak most van, mivel az ő macskája (kinti) most ellett. Április 14.-én

Tudom, hogy 2-3 hónapos korban lehet őket elhozni, ezért is jó, mert pont nyári szünetre esik!


Bármit megtennék, és ETETNÉM is, pucolnám az alomtálcát, itatnám, játszanék vele ( ez természetes :D ), és minden szeretet megkapna tőlem, úgy, ahogy az előző cicám is, szóval minden munkát bevállalnék (bármi is legyen az).


Szerintetek mit tegyek? Mindenáron szeretnék szobacicát, ha az egész házat kellene felsúrolni, akkor is!

Tudom, hogy egy állat nagyon-nagy felelősség!

Érvekkel nem hinném, hogy sokra megyek, és mindenki a macska ellen van...(apu,anyu,nővér), és csak én szeretnék cicát a házba...


Csak aki segít az írjon, és örök hála minden jó tanácsért!



2012. ápr. 23. 14:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2012. ápr. 23. 19:34
 12/21 A kérdező kommentje:
A féreghajtót mikortól kell neki adni? Hány hónapos/éves kortól? Akkor is kell neki adni ha semmi baja nincs, vagy csak akkor, ha már férges?
2012. ápr. 23. 19:54
 13/21 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Kis korban nem tudom. Az állatorvos megmondja, vagy a neten keress rá.

Aztán 3 havonta kell, nem szabad megvárni hogy férges legyen.

2012. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. ápr. 24. 14:05
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
Nagy felelőség macskát tartani mondjad hogy te takarítanád te etetnéd...
2012. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem sikerült! :(

Megmutattam nekik, a pro és kontra érveket, de a végén már azt mondták : az állatkínzás, ha bezárod a szobába.

Mire mondtam, hogy amint hazaérnék a suliból, egyből kivinném az udvarra, miközben figyelem, hogy a kutyák messze legyenek tőle. De ezt már meg sem hallgatták.

Mit tegyek? :'(

2012. ápr. 28. 14:16
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Vedd rá a nővéredet, hogy segítsen! Nekem is úgy volt, hogy segítettem a tesómnak kiharcolni a tengerimalacát, aztán ő segített cicáért könyörögni. Sokkal hatékonyabb.

De az tényleg nem jó a cicának, hogy(nem tudom mennyit vagy suliban)5-6 óráig csak a szobában kuksol. Még ha le is viszed délután az udvarra, akkor is.

Meg eredetileg a cica nem lakásba való, jobban érzi magát a szabadban, ahol oda mehet, ahova akar. Biztos nem megoldható, hogy akertben legyen? Nem lehet a kutyákat elkeríteni?

2012. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A kertben sajnos sehogy sem megoldható. :(

A nővéremmel pedig mindig rosszba vagyunk/voltunk. Ő sem szeretne semmiféle módon macskát.

Tudom, hogy nem tesz jót neki a bezártság (mármint a macskának), de nyáron, amikorra kértem minden nap kitudnák vele menni, aztán amikor jön újra a suli, akkor meg délutánonként tudnám kivinni levegőzni.

Az a baj, hogy anyáék nem értik meg, hogy belehalok ha nem lehet macskám. A legrosszabb pedig, hogy tegnap is felhoztam neki (anyának) a témát, és azt mondta hallani sem akar erről, mert itt a házban nem lesz macska...

Komolyan, ti mit tennétek a helyemben?

2012. ápr. 29. 09:44
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, van macskád??
2013. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Na végül lett cicusod?:)
2015. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!