Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskákkal?

Mit csináljak a macskákkal?

Figyelt kérdés

Angliában élek.Aki itt él az tudja,hogy egy házakhoz igencsak picurka kert jár.A legtöbb angol ezt a kis kertet is inkább lebetonozza,csak ne kelljen gazolnia.(vagy kocsibeállót csinál belőle) Én a kiskertbe virágokat ültettem,meg sóskát,spenótot.A szomszéd 2 macskája rendszeresen átjár,mindent összehugyozik,és egyre büdösebb vizeletszag terjeng.Már dühöngők.Szóltunk a szomszédnak,de annyira érthetetlen.Sorry-sorry...csak ennyit mond,de semmit nem csinál a macskákkal.Mi amint meglátjuk már rohanunk,és kergetjük.Akkor a szomszéd mérgesen néz,de ennyi.Még véletlenül sem hívja vissza a macskáit.Már mérgünkben eszünkbe jutott a csúzlitól kezdve a méreg,de természetesen ezek csak dühünkben jön elő(tudjátok amikor az ember mérges,és hangosan morog,hogy mi mindent csinálna) Eszünk ágában sincs kínozni vagy megmérgezni a macskákat,de valami megoldásra szükségünk van,mert ez így nem mehet,hogy hozzánk szarnak,meg hugyoznak..

Macskariasztó növényt is ültettem már,de semmit nem ér.Kutya nem kell,így ezt a tanácsot ne mondjátok.A szomszéddal kismilliószor dumáltunk,semmi haszna..Milyen lehetőségünk maradt még??


2012. máj. 9. 12:48
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Itthon lehet olyat kapni Rossmannban, meg kertészeti boltokban, hogy macskaűző spray. Érdemben nem tudok nyilatkozni róla, még én is csak most készülök venni. Nálunk az a helyzet, hogy van egy ivartalanított nőstény macsekom, és a sok bak még mindig ide jár, és összehugyozzák a házunk lábazatát... ellenük keresgélek.
2012. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2012. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2012. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat kérdező, de ha ismernéd a macskákat, tudnád, hogy nem lehet csak úgy "visszahívni". Nem kutya, nem engedelmeskedik, öntörvényű. Ezért ne a gazdáira haragudj.

Macskariasztó spray, stb. jó ötlet.

2012. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.Nem ismerem a macskákat,de azt tudom,hogy a szoba macskákat is lehet a saját kertünkben tartani.

A macskariasztó spray semmit nem ér.Próbáltuk,nem vált be.Amit linkeltetek azzal meg az a gond,hogy a két macska főképpen a virágaim,sóskáim,és spenótom közé végzi a dolgát.Oda nem önthetek gél,mert mindent kiírt.

Olyan téren haragszom a gazdájára,hogy ha már kiengedi a szoba macskákat akkor a saját kertjükben csináljon nekik egy kis földes,vagy füves területet ahová a macskák mennének.Így nem az én kertembe jönnek át.De nem.A szomszéd minden lebetonozott,hogy ne legyen gaz és paraj neki.Egy kis darab földje nincs ahol a macska kaparhat ha olyan kedve van.Ezért nekünk kell tűrni az ő állatait??Komolyan ideg vagyok már tőlük.

Azért köszönöm a válaszokat,bár okosabb nem lettem tőle.

2012. máj. 9. 19:06
 6/22 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Get off-ot úgy kiszórni, hogy csak a kert körüli területre, hátha......
2012. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A szomszédodat kérd meg szépen, hogy vegyen MACSKAALMOT! Nem egy olyan hatalmas beruházás, biztos megérti! A macskák tiszta állatok, sokkal jobban szeretik wc-be elvégezni a dolgukat, ha kapnának egy egyszerű műanyag dobozt, amibe macskaalmot öntenek nekik, soha többet nem szarnának hozzátok! A macskaalmot nagyon nagyon egyszerű tisztítani (alomlapáttal két másodperc alatt ki lehet szedni belőle az összecsomósodott vizeletet és szart és bedobni a kukába)


Angliában 0.99£-tól lehet kapni 5kg-t:

[link]


Hmm én is odaköltözöm, ha ilyen olcsó a macskaalom!

2012. máj. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szóval cat litter a neve, és ez a lapát hozzá (lapátot csak egyszer kell vennie a szomszédodnak 100 évig elég egy darab)


[link]


Ha szépen elmondod neki, hogy ti azt a spenótot meg szeretnétek enni, csak megtesz neked ennyit, hogy vesz macskaalmot.


Amúgy Angliában brutálisan olcsó a macskakaja ára, le vagyok döbbenve...

2012. máj. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Na most már utoljára írok, de van litter scoop 1£-ért is ezen az oldalon, tehát 2£ kezdő beruházás, és utána havonta 1£ a macskaalomért, ennyit csak kibír a szomszéd!
2012. máj. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hidd el,a gazdi neem sokat tehet! nálunk elég nagy az udvar,falun lakom,de az én macskám iszonyat sokat átjár a szomszédhoz,és a dolgát is van,hogy ott végzi! A szomszéd cica is átjár hozzánk,pedig náluk is van föld bőven! Semmit nem tudsz tenni ellene,a macska csavargó állat,nem kutya,amit megtanítassz! :( Az alom jó ötlet,de úgyis ki fogja engedni a cicáját,mert a cica már szokta ezt! Amúgy próbáltál kis kerítést,és valami hálót rakni a kert tetejére a cica ellen? Jobb ötletem nincs! :(
2012. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!