Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskákkal?

Mit csináljak a macskákkal?

Figyelt kérdés

Angliában élek.Aki itt él az tudja,hogy egy házakhoz igencsak picurka kert jár.A legtöbb angol ezt a kis kertet is inkább lebetonozza,csak ne kelljen gazolnia.(vagy kocsibeállót csinál belőle) Én a kiskertbe virágokat ültettem,meg sóskát,spenótot.A szomszéd 2 macskája rendszeresen átjár,mindent összehugyozik,és egyre büdösebb vizeletszag terjeng.Már dühöngők.Szóltunk a szomszédnak,de annyira érthetetlen.Sorry-sorry...csak ennyit mond,de semmit nem csinál a macskákkal.Mi amint meglátjuk már rohanunk,és kergetjük.Akkor a szomszéd mérgesen néz,de ennyi.Még véletlenül sem hívja vissza a macskáit.Már mérgünkben eszünkbe jutott a csúzlitól kezdve a méreg,de természetesen ezek csak dühünkben jön elő(tudjátok amikor az ember mérges,és hangosan morog,hogy mi mindent csinálna) Eszünk ágában sincs kínozni vagy megmérgezni a macskákat,de valami megoldásra szükségünk van,mert ez így nem mehet,hogy hozzánk szarnak,meg hugyoznak..

Macskariasztó növényt is ültettem már,de semmit nem ér.Kutya nem kell,így ezt a tanácsot ne mondjátok.A szomszéddal kismilliószor dumáltunk,semmi haszna..Milyen lehetőségünk maradt még??


2012. máj. 9. 12:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Már szóltunk a szomszédnak,hogy vegyen almot.de azt mondta,hogy neki nem kell homok,semmi a kertjébe.

Már húztunk kis kerítést,de semmit nem ér,mert a macska átbújik a bokrok alatt.A szomszéd kert felőli oldalán bokrokkal vagyunk elzárva.Mivel ez egy albérlet így kőfalat nem húzhatok,bár szerintem ez is felesleges lenne,lévén a macska fürgesége miatt.

Ma csupán háromszor kergettem el,és tegnap végképp bepipultam,mert az hátsó ajtónk elé szart.Tegnap átment a párom,átvitte lapáton a macska szart,odaadta a szomszédnak,előbb szépen kérve,hogy csináljanak a macskáknak almot vagy egy földes helyet ahová szarhatnak.De felháborodott,hogy neki a szart ne vigyük át az a mi dolgunk,és sorry,de ne vesz almot.Nem dob ki rá pénzt.

A párom besokallt,és azt mondta a szomszédnak,hogy ha ők nem képesek a macskájukért ennyi áldozatot hozni,akkor mi sem leszünk toleránsak.Most azon gondolkodunk,hogy kihívjuk azt a céget akik befogják a kóbor állatokat,és elviszik.Mivel nem a mi macskánk,így kóbor állat lesz..ennyi.

É szeretem az állatokat,de legyünk már egymással tekintettel,ne csak az egyik fél.Az engem nem nyugtat meg,hogy macska,és nem lehet vele mit csinálni.De lehet.Csak tenni kell érte.

(mellesleg a másik szomszédban is van macska,de ő sosem jár át,mert neki van kint egy elkerített füves rész,és oda megy.Ha ők megtudták tenni akkor ezek miért nem?

2012. máj. 10. 12:55
 12/22 anonim ***** válasza:

NE a cicán állj bosszút azzal, hogy elviteted (ezzel tulajdonképp halálra ítéled valamelyik gyepmesteri telepen), nagyon szépen megkérlek.

A gazdájával "keménykedj", ő érdemli meg. Szedd össze a szart, dobáld át rendszeresen, vagy millió egy módszer van, amitől észbe kaphat. De ne a macskát bántsd (mert ez is bántás, amit tervezel..), kérlek!!

2012. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szólj a lakás tulajdonosának, hogy lépjen ő. Elvégre nem macskaWC-vel együtt bérled a lakást.
2012. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mint már írtam többször szóltunk. Olyan 9 hónapja költöztek ide a szomszédék,és azóta egymilliószor kértük,könyörögtünk,sőt be is keményítettünk.

A virágaim tönkre mennek.A sóskám,spenótom tönkrement.Nem fogom állandóan a szart átdobálni.Most komolyan.Mi egyebet csinálhatnánk még? Az ügynökségnek is szóltunk,ők is szóltak a szomszédoknak,de ahogy mondják nem törvénybe ütköző macskát tartani.Nemrég jöttem haza a munkából.Megint mi van a kertben? macskaszar.Elegem van.

Átmentem.Mondtam,hogyha gondolják mi megvesszük az almot csak tegye ki a kertjébe.Megkértük a másik macskás szomszédot,hogy beszéljen ő is velük,adjon tanácsot nekik,hiszen ő is macskát tart de az ő macskája nem mászkál el.Tudjátok mit csinált? Egyszerűen kijelentette,hogyha még egyszer zaklatjuk a macskái miatt,ha még egyszer átvisszük a szart bakkor beperel minket.Angliában ezt is meglehet tenni.Így nincs más megoldás.Holnap hívjuk a céget aki begyűjti az állatokat--Ha van okos megoldás akkor hallgatom..De a szardobálást,könyörgést,beszélgetés és egyéb dolgokon már túl vagyunk,és nem használ.

2012. máj. 10. 19:08
 15/22 anonim ***** válasza:

Én totál megértelek,mert mi is ezzel a gonddal küszködtünk.Én ezért utálom a macskákat,mert öntörvényűek,és a gazdájuk nagy ívben sz&rik rájuk.Mi meguntuk az állandó vitát,és szóltunk pár rossz arcnak,hogy fogják meg a szomszéd macskáját,és vigyék el minél messzebbre.Elvitték.Kiderült,hogy az egyik rossz arcnak az unokahúga cicát akart így neki adta.Azóta sokkal boldogabba macsek,mert legalább foglalkoznak vele. Szerintem nagyon is jó megoldás ha hívjátok a szervezetet,hogy vigyék el a macskákat.Nem fogják elaltatni,hanem gazdát keresnek neki.

Én is Angliában élek,és így van kutyám.begyűjtötték a kutyát egy háznál,és utána már fen is volt a honlapon,hogy örökbe fogadható. Nyugodtan szólj,amúgy is 9 hónapja türelmesek voltatok.

üdv

2012. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nehéz elhinni, hogy nincs 1fontja havonta macskaalomra... Ha ilyen a stílusa, akkor jelentsd fel. Nem ismerem az angol PTK-t, de logikusan ami kárt az állat okoz a szomszéd tulajdonában, azt az állat tulajdonosának kell megtérítenie. Az állat szabadon kóborolhat, rá nem vonatkozik a törvény, de ha kárt okoz, akkor a tulajdonosé a felelősség.
2012. máj. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyébként velünk is előfordult ez a probléma, csak fordítva (mi vagyunk a macskások) és mi úgy oldottuk meg, hogy bocsánatot kértünk és vettünk almot, azóta korrekt a viszony.

Szerintem az a normális, hogy ha a macskám rosszat csinál, akkor én szégyellem magam helyette (mivel ő nem ismeri az emberi törvényeket...)


A szomszédnak jobban megérné kifizetni a 2fontot a macskaalomért, mint neked azt a kárt, amit a macska okoz havonta a kertben. És ha feljelented, jogosan jelented fel és köteles kifizetni neked a kárt!

De a legjobb lenne, ha nem durvulna tovább a viszony, és valahogy sikerülne rávenni a szomszédot, hogy csináljon macskawc-t a kertjében. Nyomtass ki neki egy oldalt, ahol arról írnak, hogy a macskák mennyire szeretnek alomba szarni:)


Cats are creatures of habit and prefer to have a stable, predictable environment, with the essentials (food, water, litter box) located in expected locations.

2012. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék vitatkozni,de tényleg nem a cica tehet arról,hogy a gazdája egy dög! :( Ez olyan,ha valaki a garázsom elé áll,akkor végig karcoljam a kocsiját? Nem a kocsi tehet róla,a tulaj,aki bunkó! Te nem szeretnél cicát? Miért nem tartod meg? Vagy kérdezősködj,hogy valakinek nem-e kell,és fogd meg,vidd el neki! :) Ez sem jó megoldás? Más nem jut eszembe! De még gondolkozom! :)
2012. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nincs pár fontja egy macska alomért,de mi már azt is felajánlottuk,hogy megvesszük neki.De kijelentette,nem hajlandó homokot tartani a betonkertjében.Mert hogy ők kint teregetnek,sütnek,főznek néha.Mi is.Szoktunk kint sütögetni,de annyira büdös macska vizelet szag van,hogy az ember étvágya is elmegy.

Kedves kisvuk

Én nem akarok macskát tartani,mert alapból nem vagyok macskás,és allergiás is vagyok rájuk( kipattogzom a macskaszőrtől)

Ha a szomszéd nem foglalkozik a helyzettel,nem toleráns akkor mi miért legyünk azok??Tudom,hogy nem a macska a hibás,de miért én takarítsak utána? Miért én agyaljak azon,hogy kinek kell vagy nem kell? Itt kint ha valaki állatot akar az vagy kiveszi a menhelyről vagy drágán vesz valami fajtatisztát.Arról nem is beszélve,hogy nem ismerünk olyan embereket akiknek macska kéne.

Mivel semmi megoldás nincs,(és ma reggel is már elzavartam a macskákat) délután jönnek és begyűjtik.

Köszönöm a válaszokat,de az én türelmem is véges.

Egyébként tegnap este a párom átment,és elmondta nekik,hogy holnap(vagyis ma) jönnek az X cégtől,és ha a macska kint lesz elkapják,és elszállítják.Oda adta nekik a névjegykártyát is,hogy ha ne adj isten a macskájuk hiányozna akkor náluk érdeklődjenek.

A válasz: Sorry,de nem érdekel.Vigyék ha elkapják őket..

Akkor miről is beszélünk??Én nem vagyok macskás,de ha lenne,és szeretném,akkor mindent elkövetnék,hogy a cicáimat ne vigyék el.Gondoskodnék róluk,és nem vitáznék lassan 10 hónapja a szomszéddal akinek igaza van..

2012. máj. 11. 09:49
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvitték a cicákat?

2012. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!