Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet boldog egy lakásban...

Lehet boldog egy lakásban tartott cica?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne boldog?
2012. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak többet kell vele játszani és szeretgetni, mint egy kinti macskával
2012. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Igen,feltéve,ha nem viszed ki az udvarra,mert akkor nem jön rá,hogy vannak jobb lehetőségek is...Játssz vele sokat! :)
2012. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy lehet.Foglalkozz vele sokat,ha van erkély,arra is ki lehet engedni.
2012. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

fontos , hogy több odafigyelést kapjon mint egy kinti cica és több játékot, szeretetet

, mivel a benti cica nem tud úgy futkosni mint egy kinti az udvaron és vadászni

2012. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Maxitabi ***** válasza:

Természetesen lehet. A fajtatiszta macskák 90%-a benti cica, mert túl drágák a kimászkáláshoz- sajnos ellopnák őket. Nyugat-Európában a macskák döntő többsége lakásmacska, vagy esetleg kijárással (macskaajtó). Mo-n még csak az elmúlt időszakban kezdett el terjedni, hogy nem csak kint élhetnek cicák. Amikor pl 2 évvel ezelőtt az erkélyemre macskahálót akartam venni, az egész városban 1 helyen (vidéki nagyváros) lehetett kapni, a többi kisállatboltban még nem is hallottak ilyenről... Van még mit tanulnunk a macskatartásról.Az előző cicám egyedül volt lakáscica, most már én is sokat tanultam, ezért van 2 cica.

Tehát sokat játszunk a cicákkal, meg egymással is elkergetőznek a lakásban. De például az enyémekkel mindig utazunk a balatoni nyaralónkba, s imádnak kint a kertben felfedező utakra menni, amúgy az erkélyen levegőznek, bámulják a madarakat órákig.Ha kielégítjük az igényeiket, minden további nélkül boldog élete lesz a macskának.

2012. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Toncsi63 ***** válasza:

Mint az ember egy luxusbörtönben.

"Órákig bámulják a madarakat"

Egyet sem foghatnak meg,

A "kinti" macskák amíg dolgozik a gazdi,"elfoglalják" magukat.De a szobacica unatkozik. Annyit aludni sem tud. Arról nem is beszélve, hogy amíg Te aludnál ő nem biztos, hogy álmos.

A macska nagyon társas lény. Ha mégis a bebörtönzése mellett döntesz, gondoskodj neki társaságról.

A viselkedése sem lesz természetes, ha nem természetes körülmények között él.

Nekem !!! 5 !!! macskám van, de kertes házban.

Tündériek.

Haverom is macskás, de ő panelban és ne lehet együtt említeni sem az övéit az enyémekkel.

-Fáramászni 8 méterre,

-Lelapulva, kúszva megközelíteni egy madarat, aztán rárontani, (de elrepül és csalódottan nézni utána)

-Száguldva rohanni 65 métert, ha hív a gazdi (ennyi a kertem hossza, van amelyik messzebbről jön)

-szöcskék után bóklászni, megfogni, megenni.

-Sötétben a teraszlámpa alatt a molylepkéket hajkurászni,

-"ellenséges" macskát látva magát kétszeresére felszívni, púpos háttal elzavarni.

-Madarászáskor egy elvétett ugrással a kerti-tóba csattanó hasast ugrani, stb stb stb.

2012. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A cica vadállat. Nekem volt 2, házban... Nagyobb tér kell neki, szabadság, friss levegő... Kínzás házban tartani. De ti tudjátok...
2012. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Maxitabi ***** válasza:
A tenyésztett macskák már nem elsősorban ragadozók. Nem is ismernek mást, így nem hiányzik nekik. Természetesen ezért kell velük többet foglalkozni-játék, tanítás formájában. Sajnos nem mindenki élhet kertes házban, de azért lehet macskát tartani még.
2012. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Toncsi63 ***** válasza:
Elélnek akár 15 évig is. Ő akkor is játszani, rohangálni akar majd, ha a gazdái fáradtak, nyűgösek lesznek. De a lényeg, hogy az ember jól érezze magát.Szórakoztassa őt valaki, valami az üres idejében. Hogy annak a lénynek jó-e ez a kapcsolat? Kit érdekel. Láttam több bezárt cicát és állíthatom, hogy amint kinőnek a kölyökkorból, unottak, lusták és sok esetben betegesek lesznek. Mármint a kerti macskákhoz képest. A törvény engedi a tartásukat lakásban is. Ennyi. Van aki aranyhörcsögöt, tengerimalacot tart 30 cm-es üvegdobozban, van aki macskát lakásban.
2012. máj. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!