Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet boldog egy lakásban...

Lehet boldog egy lakásban tartott cica?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 16:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A tenyésztett macskák nem elsősorban ragadozók"

Ezzel egyáltalán nem értek egyet, a vadászösztönt a cicákból legkevésbé sem tudják lecsökkenteni tenyésztéssel.

Gyönyörű hófehér perzsacicát kaptam kiskoromban amit a házban tartottunk, olyan panelből vettük ahol az anyja életében nem látott füvet és féltettük, kint nem lesz jó neki, tönkremegy a szép bundája, elkóborol, ellopják stb. Aztán amikor nőtt, kivittük a kertbe, hogy megnézzük mit szól a természethez. Nagyon élvezte, ez egyszeri alkalom után már egyre többet kéreszkedett ki, mindaddig amíg kerti cica lett a gyönyörű perzsa macskából. Elképesztően élvezte, sétált, szaladgált, fára mászott, mindennel játszott, de ha kellett jött hízelegni és ami a legfontosabb a vadászösztönét teljesen kiélhette, tucatjával fogta a hörcsögöket, madarakat. Úgyhogy aki azt mondja, h a fajtiszta macskák nem vadászok, annak még nem volt kinti tenyésztett cicája!

2012. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok; amúgy a kérdést megválaszolva szerintem lehet egy cica boldog bent is, eltérő a természetük akárcsak az embereknek és el tudok képzelni olyan cicust akinek pl a legnagyobb örömet az evés, alvás okozza és kevés játék és ezek bent is kielégíthetők. Persze nem ez az átlagos és amikor cicát vesz valaki, a természetét és igényeit nem tudhatja előre...
2012. máj. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nem mondanám kínzásnak azt, hogy egy macskát lakásban tartanak...

Ha rendesen odafigyelsz rá, játszol vele, bubusgatod, akkor remekül eléldegél ő bent is. Csak arra figyeljél, hogy ne unatkozzon. Ha van rá lehetőséged akkor szerezz mellé egy társat, akivel jól kijön és ha nem vagy otthon, akkor ketten el tudnak játszadozni. (De persze legyél velük, amikor megveszed az új kedvencet és összeismerkednek, mert az fontos az összeszokásban, aztán szépen lassan lehet őket egyedül hagyni, de gondolom ezt tudod:)).

Szóval sok sikert a macskához! Szerintem ők is remek társak és meghálálják a szeretetet (csak kicsit másképp, mint a kutyák:)).

2012. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ha kevés időd van játszani vele, vagy sokat van egyedül, mindenképpen szerezz neki "pajtit". Aki igazán szereti a cicáját nem hagyja egyedül. Benti cicánál alapnak tartom. Bár a kinti világot nem kárpótolhatja semmi, de nagy segítség egy társ, amikor nincs ott a gazdi.:)
2018. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!