Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszajön még a cicám? 3...

Visszajön még a cicám? 3 napja nem láttam. Hiányzik!

Figyelt kérdés
Nekem ez az első cicám, ezért nem tudom, hogy természetes-e, hogy ennyi ideje nem jön haza?! Kertes házban lakunk és egy 1éves fiú cicáról van szó.
2012. máj. 29. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha ivartalanítva van akkor már otthon kéne lennie mert azok általában vagy el se mennek vagy 1 nap után jönnek haza :) ha meg nincs ivartalanítva akkor még talán főleg ilyenkor az egy hét is normális lenne :)
2012. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva. Hogyhogy ilyenkor? Párzási időszak van? És ilyenkor mit eszik? Olyan kis szeleburdi cica még, egeret se láttam még hogy fogott volna :)
2012. máj. 29. 09:50
 3/16 anonim ***** válasza:
hát a mi lány cicáink ilyenkor szültek régebben :) meg tegnap este is hallottam hogy bangúroznak...:D meg a cicáink közül egy nincs még kiherélve és az is most gondolom a párzási időszak miatt le van soványodva és koszos....:) majd hazamegy ha egy hét múlva az se meglepő...gondolom egeret fog vagy azért is soványodnak le ilyenkor mert ilyenkor nem esznek
2012. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz! Köszi a választ :) MÉg egy valami: már késő ivartalanítani???
2012. máj. 29. 10:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos 3 nap az a határ, lehet, hogy többet nem jön vissza. Minden macskával előfordul, hogy valami baj éri, vagy csak egyszerűen odébbáll. Az 1 hetet soknak tartom, annyi idő alatt haza kellett volna jönnie, 3 napnál még van remény, hogy visszajön.
2012. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem a lány macskámat bezárta a lakásba a szomszéd, ugy hogy elutazott 4 napra.

Egy másik macskám meg egyik napról a másikra eltünt és soha többet nem láttam, de próbálom azt hinni, hogy a mai napig él, és csak valaki elvitte mert megtetszett neki és egy jó helyen az ablak párkányon sütkérezik :)


Szerintem ha 1 hét múlva nem jön haza akkor törődj bele, hogy nem fogod látni többet

2012. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már erre, hogy valakinek megtetszett :( Bár még mindig jobb,mintha egy autó ütné el :(

Jaj, remélem hazajön....

2012. máj. 29. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nekem két cicámmal is előfordult, hogy két hétre maradt ki párzási időszakban, pedig hülyére kerestem őket mindkét alkalommal, még éjszakánként is a környéket jártam és hívogattam. Mindketten két hét után jöttek haza, csontsoványra fogyva, de egészségesen.

Nem késő megműttetni, de most már meg fogja tartani a jó szokását, hogy elcsavarog néha:) De nem ilyen hosszú időre, hanem csak egy-egy napra.

Ha akarsz, kérdezz körbe a környéken, hogy látták-e, akár ragassz ki róla képet ezzel a szöveggel, hogy mennyire hiányzik. Mert párzási időszakban nagyon pofátlanok tudnak lenni a macskák és sokszor akkor is bemennek a lány cicának udvarolni mások kertjébe (vagy akár házába), ha emberek is vannak ott. Szóval valaki tuti látta. De ha nem történt baja (és biztosan nem, mert akkor megtaláltad volna), akkor haza fog menni. Tapasztalatból mondom, hogy két hét is eltelhet.

2012. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Enyém március végén rohant el, séta közben kifordult a hámból. Egy eléggé dzsungeles résznél. Ő is lakásmacska, én már "eltemettem", mert fagy, eső volt és féltem attól is, hogy éhenpusztul. Majdnem napra pontosan 1 hónap múlva megjelent a házunk mögött (9 emeletes, 68 lakásos épület). Kicsit lefogyott, de azon kívül semmi baja nem lett. Lehet, hogy valaki befogta és meg tudott lógni, de ez már vsz. sose derül ki. Szóval, ne add fel. Sétálj a környéketeken, szólítgasd. Én is ezt csináltam szinte mindennap.
2012. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
az első kandúrunk, ami nálunk is született fél évre ment el, vagy lehet volt egy egész év is, kicsi voltam még akkor:) már feladtuk a reményt, aztán egyszer csak hazaállított, annyi gond volt, hogy új kutyánk lett közben, és az nem tudta, hogy kicsoda:D egyébként 3 nap tényleg nem sok, simán vissza fog még ő menni:)
2012. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!