Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy összetett kérdés, olvassát...

Egy összetett kérdés, olvassátok el lécci! én lettem volna ostoba?

Figyelt kérdés
a sztori röviden: van egy 1éves sziámi kandúrom.már régóta tervezem az ivartalanítást,mert van hogy rájön a bolondéria. annyit tudni kell,hogy a cica amikor kinnvan,akkor csak egy 10 méteres kötélen közlekedhet.Lehet szidni engem,de nem tehetek róla,féltem,ezért nem engedtem szabadon. Az eddigi összes macskánkat megmérgezték és meg sem próbáltam kockáztatni azt,hogy a cicának bármilyen baja eshessen. Na most 4 napja rájött a dilinyó és magán kívül sírt,ezért muszáj voltam a garázsba zárni ,mert senki sem tudott volna este aludni tőle. Reggelre kiszökött és én kinn a kertben hallottam meg a veszekedés hangjait.Odaseiettem és ott volt egy másik kandúrral, én meg hülye fejjel elcibáltam onnan és erre az isten tudja hogy ,de ráugrott a kezemre és összevissza marta . Ömlött a vér a kezemből ,ugy rohantam be...most szinte nyomorék a kezem annyira nem tudom használni.remélem egyidő múlva rendbejön de ez most nem érdekes. MEgse próbáltam kötni azóta, éjszaka a pincében van ahol nem tud kijönni de én egyszerűen ezt a helyzetet nem tudom megszokni,hiányzik a macskám,nem tehetók róla. Ma ugyanugy visszakerült a "pórázra" mert nem bírtam elviselni a tudatot,hogy elüti a vonat,vagy egy másik macska kikaparja a gyönyörű szemeit..de ma már ő is nyugodtabb volt. Holnap hívom az állatorvost és mmég ezen a héten túlesünk az ivartalanításon. Vajon ezzel megoldódik az összes gondunk? Visszakapom az állandóan engem szeretgető macskámat vagy mondjak le róla? Vagy az önzőségem miatt lehetett ilyen a macskám? senki nem érti meg hogy csak jót akarok neki...egyébként most itt fekszik az ölemben,mintha megsem történt volna az eset. az egész dolog groteszk.ő itt fekszik békésen én meg próbálok a bekötözött alig mozgó kezemmel írni. mit tegyek? :(

2012. máj. 29. 20:46
1 2
 11/13 Maxitabi ***** válasza:

Szia, szerintem 1. minél előbb operáltasd meg- az egy éves kor már lehet, hogy késő.Az én kandúromat 5 hónaposan operálta az orvos. 2.Benti cicáim vannak, de felügyelettel kimehetnek-nem családi házban lakom- a balatoni telkünkön szeretnek vadászgatni.

Persze hogy félted a cicádat, én sem engedném ki csak úgy a drága macskámat (maine coon). Esetleg egy kifutó-kennel építése a kertben? A cicád pedig ijedtségében (hogy közbeléptél egy stresszes helyzetben) sebesített meg,ösztönből, nem azért mert nem szeret.És nem tettél vele rosszat,nem lett más a kint tartózkodással, de inkább csak veled menjen ki!

2012. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
kedves utolsó,végre valaki hasonló cipőben. eddig nem akartam hangoztatni azt,hogy az én macskám se 2 forint volt,de ez is mérvadó abban,hogy ennyire féltem. Nincs mégegy hülye ,aki annyi pénzt belevert volna az állataiba,mint én .szó szerint állatkertet tartok itthon. Ezért csak megérthető az,hogy a hetente fürdetett csak macskatápon,konzerven élő cicmáat nem akarom sem bolhásan,sem csapzottan látni.ma már teljesen lenyugodtak a kedélyek, és szerintem már elis felejtettem a rettenetes élményt...most indulok az orvoshoz megnézetni a kezem,remélem semmi komoly nem lesz belőle :S
2012. máj. 30. 08:51
 13/13 anonim ***** válasza:

1. nem kellett volna kiengedned mert ha tudja milyen kint már ki fog vágyni folyamatosan

2. ha olyan állatot akarsz ami nem megy el vegyél kutyát, hörcsögöt vagy halat

3. elhiszem, hogy nagyon félted ha 100ezrekbe került szóval szerintem a kennel se megoldás, mert hiába nagyon.

nagy az a cicának nem elég, olyan mintha csak a szobában lenne

vidd el sétáltatni hámon amúgy meg ne engedd ki nem tudok mást elképzelni

ez a 10 méteres kötél se jó megoldás, mert látja hogy még hova mehetne de nem tud akkor csak ideges lesz. egyik állatot se szabad megkötni.

Egyébként a karodra jobbulást!

2012. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!