Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Elaltassuk? Mi...

Mit csináljak? Elaltassuk? Mi a jó döntés?

Figyelt kérdés

Született 4 kiscicánk, 2 meghalt. Az egyiknek nagyon furin állt a lába, elvittük dokihoz. Még előtte írtam kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2962312-kisc.. . Nem altattuk el, ki is derült, hogy az egyik lába jó, így 3 lábon tudna élni. Elvittük egy másik dokihoz, ő szépen megvizsgálta és elmondott mindent. Mondta, hogy le tudja amputálni, de az altatás lenne az emberségesebb.

Mielőtt dokihoz fordultunk, olvastam a neten sokat a 3 lábú cicákról, árakról stb. Ennél a videónál is kérdezgettem: http://www.youtube.com/watch?v=WyYwqTECDBc&lc=SLEecKmM3OiAPp.. . Itt látszik, hogy lehet teljes élete a cicusnak, lehet boldog. Az orvos szerint nem és anyumba teljesen belerágta, hogy nem szabad érzelmi döntésnek lennie. Mi lenne a cicának a jó? Ha elaltatnánk és kiderülne, hogy élhet, nagyon bánnám, mert szeretem nagyon. Viszont szenvedni sem szeretném látni. Az orvos mondta, hogy sokat betegeskedne és gyenge lenne. Ez igaz?

Ha van ismerősötök aki ilyen helyzetben van, az ő cicája is betegeskedő, szenved? Ha van linketek, videótok még, szívesen megnézem. Tudok küldeni videót és fotót is a cicáról, aki pénteken lesz 1 hónapos. Holnapig vagy szombatig kell döntenünk.



2012. máj. 30. 17:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik régi szomszédunknak is volt egy tündéri cicája, neki is csak három lába volt egy csúnya kocsis baleset miatt.

Nagyon jó életet élt, 17 éves koráig élt. Futott, szaladt, észre sem lehetett venni, hogy hiányzik egy végtagja olyan gyors és fürge volt.

Szerintem ilyen okból elaltatni butaság. Azt gondolja az anyukád és a doki, hogy ez lenne a könnyebbik út, ami megszabadít titeket a "problémától". Pedig nem probléma. Mivel még kicsi a cica, nagyon gyorsan hozzá szokik, neki ez természetes lesz. Ugyan olyan vidám, játékos, és szerethető cica lesz mint 4 lábú társaik.

Szerintem, ha van rá lehetőséged mindenképpen mentsd meg a cicát, mert még nagyon sokáig élhetne boldogan veletek!

2012. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A kiscicának van egyéb baja is? Nem lehet, hogy a doki azért javasolta az altatást, mert lát más gondot is? Ha életben hagyjátok utána megtartod? Mert nagyon nehéz most még egy teljesen egészséges macseknak is gazdit találni. Nem biztos, hogy tolonganának érte a gazdijelöltek... Én ezek alapján mérlegelnék!
2012. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
másodiknak te hüly.e para.szt! Oda írtam h az orvos, ÁLLATORVOS mondta h belső sérülései is lettek, szóval ha meg is lett volna műtve, pár hét és nem bírta volna a szervezete, de nem részletezem, hosszú lenne. a lényeg h azt kell választani ami a kutyának jobb és nem neked!
2012. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
egyértelmű h 3 lábon él, de nem mindegy h még mivel? belső sérülés stb. és azért nem mindenkinek van műtétre sem pénze!
2012. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves 18:44

2012.06.06.án írtad


Második vagyok.

Nem neked írtam hanem a kérdezőnek

Gondolkodj, mielőtt leszólsz valakit.

2012. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz:


Végül hogyan döntöttetek? Most már utólag mindegy, mit tanácsolok, de remélem, hogy életben van a cica.


Az orvos is tévedhet abban, hogy sokat betegeskedne és gyenge lenne. Elaltatni akkor is lehet, ha kiderül, hogy tényleg nagyon beteg és szenvedés neki az élet, de az amputált lábtól még teljes életet élhet.

2012. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Csoda történt! :) Rálép a 4. lábára, teljesen jól jár! Néha még kicsit sántikál, de egyértelmű, hogy nem kell műteni. Köszönöm a válaszokat, majd rakok fel róla videót. :)
2012. jún. 21. 13:13
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Várom a videót és örülök, hogy nem engedted elaltatni. Még ha sántikálni fog is egy picit egész életében, ettől még lehet teljesen boldog élete.
2012. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
2012. jún. 27. 14:00
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem, igen aranyos a cica. Jól döntöttél, hogy hagytad élni!
2012. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!