Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő vagyok a macskákban a...

Amigos kérdése:

Kezdő vagyok a macskákban a következő lenne a problémám a macskánk amikor hazaérek és onnantól egészen addig ameddig a párom haza nem ér addig non stop nyávog, akkor is ha enni kap. Éjjel felkelt, mellénk bújik ott ha neki kényelmes elhallgat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 11:19
1 2
 11/12 Vicuska87 ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy te 15 m2-n élsz, hanem arról, hogy a macska nem mehet be ide se, oda se. Azért nyávog, hogy játsz vele, foglalkozzál vele. Mindig ott akar lenni, ahol te vagy.

És az ivartalanítás jó ötlet, úgy könnyebb lesz a cicának is.

2012. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért ha éppen főzünk, tényleg nincs a macskának keresni valója a konyhában :) Bár nekünk ott vannak a tálkáik, szóval nem tabu a konyha, de mi is kizavarjuk őket főzésnél.

A lopkodásról és egyéb rosszaságairól pedig le tudod szoktatni, ha ráspriccelsz olyankor. Itt fontos, hogy akkor érje a rossz, amikor elköveti ezeket, nem pedig utána percekkel/órákkal. Erre jó egy virágspriccelő és akkor azt lövősre állítani, vagy pedig egy vízipisztoly. Az mindig kéznél lehet a konyhában, és ha látod, hogy olyat csinál, le lehet spriccelni. Igazából ennél jobb nevelési módszer nincs.

A nyavicskolása pedig az ivartalanítást követően vszínű meg fog szűnni. De tényleg gondolkozzatok el egy játszópajtás beszerzésén. Én is 1gyel indultam és 1,5 évre rá hoztam még egyet. Tényleg nincs több baj velük, sőt, kevésbé rosszak, mint egyedül.

2012. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!