Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állkapcsa valószínűl...

A macskám állkapcsa valószínűleg eltört. Hogyan tudom biztosra megállapítani?

Figyelt kérdés
Tegnap csak egy hatalmas nyávogásra lettünk figyelmesek és mikor odaértünk a 3 hónapos kiscicánkak véres volt a szája és ráadásul olyan mintha kiakadt volna az állkapcsa. Teljesen nyitva tartja a száját folyamatosan. Nem nyávog hangosan, szóval szerintem nem lehetnek hatalmas fájásai, viszont enni biztosan nem tud (még az anyja eteti). Eltörhetett az állkapcsa? Gondolom azt műteni kell. Egy ilyen műtét mennyibe kerül? (Vidéken lakunk erre nem szokás az állatokat állatkórházakba vinni ezért nem vittem még el és a közelben sajnos nincs is)
2012. jún. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

Az, hogy vidéken laktok nem kifogás, én is éltem az Isten háta mögött, de ha baja volt valamelyik állatomnak kocsiba ültünk vagy a szomszéddal elvitettük magunkat a legközelebbi nagyvárosba... szóval...


Na, ne állapítgassál te semmit, hanem vagy elviszed orvoshoz, vagy meghal a cica, mert nem fog tudni enni. De hagyhatod szenvedni ha van szíved, majd ha isten is úgy akarja meggyógyítja.


Alsó hangom 25-40 ezer forint között vannak az ilyen műtétek.

2012. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Köszi, de amúgy nem kioktatást kértem. Neked történt ilyen valamelyik állatoddal? Ha nem akkor légyszíves inkább ne is írj semmit. Tudod van akinek nincs PÉNZE az ilyesmire...
2012. jún. 16. 14:58
 3/45 anonim ***** válasza:
És ha te biztosra megállapítod, akkor mi történik? Isteni csoda? Csak orvos segíthet, és ha szereted azt az állatot akkor megteszed érte, hogy elviszed. Ha a te állkapcsod törne el, te is orvoshoz mennél nem?
2012. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
A pénzről pedig, ha megkéred az állatorvost, hogy hadd fizess részletbe, mert éppen nem úgy álltok, biztos belemegy, pláne ha látja mennyire súlyos a cica állapota.
2012. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 Vicuska87 ***** válasza:
68%

Ha nincs pénzed ne tarts macskát!

Egyébként, ha neked eltörik az álkapcsod, akkor otthon ültök, és nézitek, ahogy nem tudsz enni?

2012. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazatok van. Én is nagyon sajnálom a cicát higgyétek el. (biológus vagyok, a szakmámhoz tartozik az állatok védelme) Viszont nem hiszem, hogy egy idegen orvos majd' 100km-re tőlünk azt mondja, hogy jajj majd beugrik vele, ha lesz pénze. Viszont kérem azok írjanak, akiknek már VAN TAPASZTALATUK e téren. Valamilyen állatukkal történt és már tudják, hogy mik a tünetek. Mivel még egyszer mondom nem tudom pontosan, hogy mi történt. És nem kérek kioktatást, így is eléggé rossz... Nekem is van szívem. A cica egyébként szépen, nyugodtan alszik még csak nem is nyávog játékos kedvű. Ezért gondoltam arra, hogy lehet, hogy "csak" kiakadt neki.
2012. jún. 16. 15:15
 7/45 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Ti hol éltek, nem is érdekes. Viszont itt nálunk még a régi hagyományok élnek. Itt nem azért tartják a macskát, hogy simogassuk meg velünk aludjon,a házban legyen dísznek, hanem fogja az egeret, patkányt stb... Nem én vettem a cicát, hanem megfialt és így meg akartuk tartani az egyik kicsit. Itt házi kaját esznek és az állatorvosok tehenekre, disznókra meg kutyákra vannak kiképezve. Ha ennyire kiakadtok ezen mi lenne ha látnátok, mikor a kicsiknek megfogják a hátsó 2 lábát és odavágják a tönkőhöz és úgy ölik meg mivel már nem kell több macska. Itt nincs ilyen, hogy IVARTALANÍTÁS!!! Azt sem tudják, hogy mi az. Én már évek óta odaadogatom a cicákat meg nagyon vigyázok rájuk, próbálom nem követni a "hagyományt" de ha így tudom, hogy ennyire nem segítőkészek az emberek és úgy ítélkeznek, mintha 100 éve ismernének, akkor nem is írok ide. Soha nem vagyok ilyen bunkó ismeretlenekkel, mivel nem tudom, hogy milyen a családi háttere...
2012. jún. 16. 15:29
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Honnan a jó égből tudnánk, mi történt, ha Te, aki a gazdája vagy, nem tudod? És ha megállapítja valaki, hogy "igen, eltört", akkor mi van? Rendbe hozod? Én is "vidéken" élek, bár nem tudom, mire gondoltál ezzel a kifejezéssel? Ha falura, írd azt. És falun is sokan vannak, akik felelősségteljes, gondos gazdik, kezeltetik, gyógyíttatják a kedvenceiket.
2012. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

És ha megállapítottad biztosra, hogy eltört? Mit csinálsz?

Hagyod szenvedni??

Én is falun lakok, szomszéd faluba is van állatorvos, ha kellene gyalog vinném el, meg a közeli városba is van..

De kifogások mindig lesznek

Részletfizetést is kérhetsz.

De ha te eltöröd a karod, ugye azt is leszarod majd??

2012. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Mindeni ezzel jön, ha eltöröd ezt, ha eltöröd azt...stb... Tudjátok minden kisebb városban van kórház és ha szólok a mentőnek bevisz és az ellátásért nem kell fizetnem. De ugye nagyobb fokú az emberi butaság meg előítélet, mint hogy gondolkodjon, mielőtt ír. Egyébként, ha valakit érdekelt volna a téma és azért szólt volna hozzá nem pedig azért, hogy bunkó módjára itt szivasson annak elárulom, hogy a cica a hegyes fogával elharapta nagyon a nyelvét és azért nem zárja be, mert még friss a seb és gondolom így, hogy nyitva tartja nem fáj neki. Itt a neten találtam egy oldalt, ahol közvetlenül az állatorvostól kérdezhettem és ő elmondta, hogy hogyan tudom ellenőrizni. MINDENKINEK NAGYON KÖSZÖNÖM A NAGYFOKÚ SEGÍTŐKÉSZSÉGET ÉS KÍVÁNOK OLYAN LELKIÁLLAPOTOT, AMILYENBEN ÉN VOLTAM...segítségre lett volna szükségem nem pedig kioktatásra...ebből is látszik, hogy milyenek tudnak lenni a magyarok...
2012. jún. 16. 16:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!