Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állkapcsa valószínűl...

A macskám állkapcsa valószínűleg eltört. Hogyan tudom biztosra megállapítani?

Figyelt kérdés
Tegnap csak egy hatalmas nyávogásra lettünk figyelmesek és mikor odaértünk a 3 hónapos kiscicánkak véres volt a szája és ráadásul olyan mintha kiakadt volna az állkapcsa. Teljesen nyitva tartja a száját folyamatosan. Nem nyávog hangosan, szóval szerintem nem lehetnek hatalmas fájásai, viszont enni biztosan nem tud (még az anyja eteti). Eltörhetett az állkapcsa? Gondolom azt műteni kell. Egy ilyen műtét mennyibe kerül? (Vidéken lakunk erre nem szokás az állatokat állatkórházakba vinni ezért nem vittem még el és a közelben sajnos nincs is)
2012. jún. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen jobban van. :) Már játszik a többiekkel. :) Olyan jó, hogy vannak még ilyen kedves emberek is. Köszönöm mindenkinek aki kiállt mellettem. :) Nagyon kedvesek vagytok. :)
2012. jún. 16. 18:33
 22/46 anonim ***** válasza:

nincsmit jobbulást örülük!!

(sírtam én már itthon azért mert beteg volt anyukám cicája és nem volt pénzunk ,úgy kértem kölcsön pedig Pesten élek és valamikor jól álltam anyagilag mostmár neem sajnos de valakinek ez magas)

kétcicás lány

2012. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
*örülünk
2012. jún. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Vicuska87 ***** válasza:
66%
Inkább ivartalaníttasd a cicát, az csak egyszer kerül 5000 forintba, minthogy utána a falhoz csapkodod a kicsiket!
2012. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Mivel este történt, amikor már ugye nem tudtam semmit sem tenni, ma pedig ballagón voltam. És ne haragudjatok már, hogy nem számolok be minden percemről Nektek...Amúgy írtam, hogy egy online dokitól kérdeztem meg, írd be a google-be lehet találni egy csomót. Ellenőrizz le, ha gondolod. De nem tartozom sem Neked sem senkinek magyarázattal. Csak egy egyszerű kérdést tettem fel és (tisztelet a kivételnek, akiknek nagyon szépen köszönöm a megértést és bíztatást) olyan válaszokat és szemrehányásokat kaptam, amik nagyon szarul estek. És nem azért írtam, hogy biológus vagyok, hogy ezzel szivassatok. Laboratóriumban dolgozom, gyakorlatban semmi közöm az állatokhoz, azon kívűl, hogy mi micsoda és mi a latin neve ás általános jellemzői, nem tanulunk mást laboratóriumi szakirányon. De hajrá! Mindenki leélheti azt az életet, amit én és lehet ítélkezni. ÉS NEM KÉREK TÖBB HOZZÁSZÓLÁST KÜLÖNBÖZŐ BARMOKTÓL, AKIK CSAK ENGEM AKARNAK ELÍTÉLNI ÉS NEM A CICA MIATT ÍRNAK.
2012. jún. 16. 20:57
 26/46 anonim ***** válasza:
67%

Hát megértelek ,lényeg hogy jobban a cicád.

hol lehet cicát ivartalanítani 5000 ért? mert nekem a fiú 12000 volt a lány meg 18000 lesz

Ja bizony a biológus nem orvos...a macska részletes anatómiája nem tananyag egy biológusnak...legalább baromságokat ne írjatok ha nem tudtok segíteni

2012. jún. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Én 4.500-ért ivartalanítottam a lány cicámat.

Van a "macskákért alapítvány" és ott lehet kérni, hogy ők állják a felét. Csak ugye bizonyos orvosoknál lehet, nem mindnél.

2012. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Szeeegény cica... én teljesen megértelek. Én is vidéken vagyok jelenleg, és majd' megszakad a szívem, mert lehet, hogy az egyik cicánknak eltört a lába, de valszeg nem fogom tudni kezeltetni, vagy legalábbis nem időben, mert nincs rá pénzem, mert jelenleg nincs munkám, mert nem találok, hiába keresek. A szüleimtől meg hiába kérnék, mert nekik sincs erre pénzük. Mi sem 'tartjuk' a macskákat, csak ideszoktak a szomszédból, miután meghalt az idős hölgy, aki a gazdi volt, és idejárnak enni meg pihenni. Kicsit vadak, de az évek során mégiscsak kialakult egy barátság, úgyhogy ha tehetném, már a dokinál ülnék a cirmivel. Egy telefonon szinte teljesen elérhetetlen, megbízhatatlan, bazi drága állatorvos van a szomszéd faluban (ő sem ebből él, azért nem lehet elérni, csak akkor, amikor olyan kedve van)... Sajnos ivartalanításról nálunk sem lehet még csak szó sem, mint ahogy arról sem, hogy egyáltalán akármennyire is élhető életet biztosítsunk bármiféle állatnak, mert igenis pofátlanul drágán adnak mindenféle eszközt állattartáshoz és itt nem is kapható semmi, ha csak eledelt akarsz venni, akkor is elmegy a fél napod, még akkor is, ha van kocsid. Nekünk is van, de nem sokban könnyíti meg az életünket, hiszen óriásiak a távolságok a falvak ill. falu-város között és ugye még a benzinért is fizetni kell... Még ha csak magadnak ételt/alapanyagot akarsz venni, az is egy fél nap bevásárlás, mert hiába van egy csomó falu egymás mellett, sehol sem kapható gyakorlatilag semmi, mindenhonnan a városokba járkálnak az emberek, hogy rendesen bevásárolhassanak. Még egy csomó zöldséget is külön be kell szerezni, mert a kertben termelni is alig lehet, az időjárás sem volt szerencsés az utóbbi években, rengeteg a kártevő, horribilis összegekbe kerül a talaj ápolása, borzasztó (és még meg is kell művelni a kertet, és akkor még dolgozzál is, hogy rendszeres jövedelmed legyen, feltéve ha van hol). Ez a vidék problematikája, ennek a levét isszák szegény állatok. Legalábbis jelenleg. Nem tudom, mit csinál ilyenkor a kedves vidékfejlesztési miniszer...

Igazából annyira nem érdekelne a macskák sorsa, de ez 2 tesóból az egyik, és őket ismerem, mióta megszülettek. Minden nap látom őket, és nagyon, nagyon rossz érzés látni, hogy hiába hívja őt a testvére, nem tudnak együtt játszani, mert fáj a bal hátsó lába a cirmosnak, nem is nagyon tud rálépni, csak biceg és néha nyávog egyet. Hát szívet tépő látvány. Tegnap vagy tegnapelőtt még együtt sétáltunk az udvaron, nem tudom azután mi történhetett vele. És olyan fiatal még (egy komolyabb sérüléshez)... nagy már, lassacskán felnőtt lesz, de még játszana... és olyan kedves, értelmes, olyan szép, értékes cica. Olyan érdekes személyisége van. Csak az érti ezt, aki igazi szeretetet tud érezni az állatok iránt. És ilyen emberből sajnos nagyon kevés van. Ezért ilyen nagy kihívás itt az állatok gondozása. Sajnálom, hogy most ennyire korlátozottak a lehetőségeink. Meg hogy szegénynek ilyen helyre kellett születnie. Reménykedem abban, hogy valójában egyben van az a csontocska... és igyekszem találni valami lehetőséget, hátha van másik állatorvos a közelben, aki olcsóbb (szép álom...) vagy valami. Bocs, hogy sokat panaszkodtam, én is próbálom a dolgok jó oldalát nézni, megvannak a jó dolgok is, de a fentiek létező problémák, amik megoldásra várnak. És úgy tűnik, nem csak nálunk vannak ezek a problémák, hanem mindenhol vidéken. És azt kívánom, bárcsak az én, és egyedül az én hibám lenne, hogy a fennálló rendszer olyan, amilyen, mert akkor egyedül meg tudnám változtatni. Dehát akármennyire szomorú vagyok, sajnos nem én baxtam el, én is csak beleszülettem ebbe az egészbe és csak azt tehetem, hogy ott segítek, ahol tudok.

2012. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
miniszter, kihagytam egy t-t :)
2012. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Nah örülök hogy jól van a mici.


Valaki kérdezte hol lehet 5000ért ivartalanítani... vannak ilyen akciók pl a Cerberos most finanszírozott múlthéten egy ilyen akciót, hogy kortól nemtől függetlenül 3000 volt egy ivartalanítás.


Mi is falun lakunk, olvastam ezt fb-on és fogtuk mind a 6 macskánkat, plusz a szomszédok macskáit, és vagy 20 macskával előjegyeztettük magunkat.


Majd lesz még ilyen, csak nyitva kell tartani a szemet :)

2012. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!