Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állkapcsa valószínűl...

A macskám állkapcsa valószínűleg eltört. Hogyan tudom biztosra megállapítani?

Figyelt kérdés
Tegnap csak egy hatalmas nyávogásra lettünk figyelmesek és mikor odaértünk a 3 hónapos kiscicánkak véres volt a szája és ráadásul olyan mintha kiakadt volna az állkapcsa. Teljesen nyitva tartja a száját folyamatosan. Nem nyávog hangosan, szóval szerintem nem lehetnek hatalmas fájásai, viszont enni biztosan nem tud (még az anyja eteti). Eltörhetett az állkapcsa? Gondolom azt műteni kell. Egy ilyen műtét mennyibe kerül? (Vidéken lakunk erre nem szokás az állatokat állatkórházakba vinni ezért nem vittem még el és a közelben sajnos nincs is)
2012. jún. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Minden kisebb, nagyobb városban faluban (vagy közeli faluba) van állatorvos. És ha felhívod ki is megy házhoz...
2012. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Igen, mi magyarok, állatkínzók vagyunk...


És most hogy megállapítottad? Tényleg eltört, és hagyod szenvedni?

2012. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Nem tört el. Az előző kommentben benne van. Csak elharapta a kis nyelvét, viszont azt elég csúnyán. Azt írta az állatorvos, hogy az ilyen kicsi cicák, akik még most kezdenek tanulni enni nagyon hajlamosak rá és mivel eléggé hegyes a foguk ezért ez sokkal nagyobb fokú tud lenni, mint pl egy embernél. Ne vegyétek támadásnak én csak magamat próbáltam védeni, mivel ha hiszitek, ha nem egyszer volt egy perzsa cicánk és neki veseköve volt (mint később kiderült) és kihívtuk az orvost és mondta, h hát ő ilyen piti dolgokkal nem foglalkozik, nincs annak a macskának semmi baja meg stb...(de azért a pénzt elkérte) A körzeti állatorvos idős és gondolom az állatorvosoknál is van ilyen, h ha több évtizedig nem foglalkozik valamilyen állattal na meg nem is érdekli, akkor egy idő után a tudás is elszáll... Nagyon szeretem a cicákat és a szívem hasadt megfelé, hogy mi baja lehet, de nem tudtam hirtelen hová lépni. Ha megtehettem volna az lett volna az első, hogy orvoshoz viszem, nem pedig az, hogy idegenektől kérek tanácsot.
2012. jún. 16. 16:42
 14/46 anonim ***** válasza:
Jaj de jó akkor meggyógyul?épp most akartam írni hogy van online doki
2012. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

tudom hogy off DE

AKI itt okoskodik hogy akinek nincs pénze ne tartson annak üzenem hogy nekem volt

olyan hogy arra nem volt pénzem hogy kaját vegxek magamnak és hitelbe gyógyították a cicámat mert elveszettem az állásom

2012. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
47%

a kérdező feltette a kérdését és válasz várt, nem pedig ki oktatást (tisztelet a kivételnek). Én is vidéken lakom és tudom hogy az ilyen problémákat nem lehet csak úgy pikk-pakk megoldani, autóba ülünk és visszük az állatorvoshoz és majd kifizetünk neki pár 10 ezrest, ez Magyarország itt ezt sokan nem tehetik meg, ezt csak azok tudják akik értik miről beszélek....


rengeteg olyan házi állat van legyen az kutya, vagy macska, akik bizony szenvednek valami végett és nem viszik őket azonnal(vagy sohasem) állatorvoshoz.


És igen én is rengetegszer láttam már hogy kis kutyákat, vagy kis cicákat falhoz vagdostak vagy ásó nyéllel fejbe ütötték őket.


ez most durván fog hangozni de ha nem kell, és nincs mért eltartani, nincs kinek oda adni, akkor ez a sors vár rájuk.


Nem lehet minden állatot megmenteni,


inkább pár napos korában egy határozott mozdulat, mint kóborlás, éhezés ki tudja meddig.

2012. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
látom ez nehéz menet lesz...
2012. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Nekem meg van ezer okom, hogy utáljam a városiakat: pl. az állat nem lakásba való. Te tényleg elnézed, hogy a cicád/kutyád egy lakásban nyomorog? Akkor szaladhat a madarak, pillangók után, ha Te leviszed sétálni. Akkor végezheti el a nagy és kis dolgát is. Nem akkor, amikor neki arra szüksége van...(ok lehet alomba is de nem valami egészséges) Szerintem azzal sem vagy tisztában, hogy a tudtodon kívűl mennyi betegséget kapsz el tőlük, amire nem is gondolsz. Majd csak 5-10 év múlva előjön és nézed, hogy mi a fene ez... Tisztában vagyok vele, hogy hogyan kell egy állatot gondozni, etetni. De már ne is haragudj, de az ivartalanítás nem hiszem, hogy az alapfeltételekhez tartozik. Sőt annyira megzavarja az állat hormonrendszerét, hogy sok esetben baj is származik belőle. "kutyaövit" nem használunk ne haragudj valahogy az udvaron sétálgatáshoz nincs szüksége. És ne haragudj, hogy nem járt ki "kutyasulit" mert itt nem kell egyetemet végezniük a kutyáknak, hogy ne szarjanak az udvar közepére. A moslékot meg valószínűleg jó pénzért Te veszed meg neki, mivel fogalmad sincs, hogy mit darálnak azokhoz össze (pl a kutyánk meg sem eszi a kutyatápot). SZÓVAL: Az állatokhoz való hozzáállás az egyik ok rá, amiért nem szeretem a VÁROSI embereket, egyszerűen ez az életszemlélet borzasztó...ruhában jár a kutya...nevetséges...
2012. jún. 16. 18:26
 19/46 anonim ***** válasza:

szia én nem oltalak le pedig városi vagyok ...

hogy van a cicuka?

2012. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Ja bocs! Most látom, hogy az KUTYAOVI!! :D:D Ott mit tanulnak? Homokozni meg csúszdázni?? Nevetséges...
2012. jún. 16. 18:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!