Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állkapcsa valószínűl...

A macskám állkapcsa valószínűleg eltört. Hogyan tudom biztosra megállapítani?

Figyelt kérdés
Tegnap csak egy hatalmas nyávogásra lettünk figyelmesek és mikor odaértünk a 3 hónapos kiscicánkak véres volt a szája és ráadásul olyan mintha kiakadt volna az állkapcsa. Teljesen nyitva tartja a száját folyamatosan. Nem nyávog hangosan, szóval szerintem nem lehetnek hatalmas fájásai, viszont enni biztosan nem tud (még az anyja eteti). Eltörhetett az állkapcsa? Gondolom azt műteni kell. Egy ilyen műtét mennyibe kerül? (Vidéken lakunk erre nem szokás az állatokat állatkórházakba vinni ezért nem vittem még el és a közelben sajnos nincs is)
2012. jún. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

szia a törött lábú cicus gazdijának üzenem hogy próbálja Ő is meg az online dokit)ingyen van azt hiszem) hátha mond valami okosat...

köszönöm a tanácsot az ivartalanitással kapcsolatban..

Kétcicás

2012. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Cicó gyógyulgat???
2012. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) Hála Istennek már majdnem meggyógyult. :) Egy picit még nyitva tartja a száját, gondolom úgy nem fáj neki. :) De rettenetesen nagy étvágya van. pl tegnap este bográcsoltunk, pörköltöt készítettünk és egy kis krumplipürét jól kikevertem neki jó sok szafttal és annyira szerette. :) Még rendesen falta :) A törött lábú cica gazdijának üzenem: tényleg próbáld meg az online dokit, nagyon kedvesek. Nekem azt mondta, hogy ha nagyon fiatal állatnak törik el valamilye az általában magától is összeforr. Mondjuk az én cicám nagyon pici, kb. 3 hónapos és ráadásul miután ez történt a nyelvével akkor kezdtem el rendes kajával etetni, mert az anyja már nem etette és szerintem akkor nem is tudott volna. Szerencsére a kezdetektől nagyon mohó volt és kis gombóc lett belőle. És képzeljétek vettem neki egy db alutasakos whiskas-t és nem szereti...:D Inkább a pörköltös krumplit ette :D Sajnálom hogy, ha valaki végigolvassa az ehhez a kérdéshez tartozó kommenteket, akkor megrőkönyödik a viselkedésünkön. Az én részemről sajnálom és remélem, hogy más ember nem kerül ilyen szívszorító helyzetbe, hogy fogalma sincs, hogy mit csináljon egy apró kis élőlénnyel, akiért a szíve hasad meg. Tehát akinek nincs pénze dokira, nincs a közelben, drága vagy esetleg (ami sok embernek hihetetlen) konkrétan nem ért a macskákhoz, mert évek óta nem gyógyította őket, az válassza az online dokit.
2012. jún. 19. 19:26
 34/46 anonim ***** válasza:

nagyon örülök hogy szépen alakul esetleg belinkelnéd a dokit?neki szeretnék segíteni hátha

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3087865-mier..

2012. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
én utalom a pénzt egy macskamentő szervezetnek hogy fizessék az állatorvos-tartozásaikat, akik helyet keresnek kidobott, megkínzott kiscicáknak ti meg falhozcsapkodjátok őket??? na ettől hasad meg az én szívem, tudod? amikor a minimálbér 1/3-ából élek én is......
2012. jún. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
62%

Ja, és ha műteni kell választ az online dokit!

Nagyon kedvesek, az biztos, de akkor se tud látatlanba műteni.

És ha összeforr, akkor marha nagy szerencse, de ha elütnék véletlenül az utcán, biztos nem az internethez rohannék.

És biztos ez se fog tetszeni, de: a fűszeres kaja sem túl jó állatoknak (jó, tudom nem mindig azt kap, egyszer egyszer lehet), a whiskas meg csak a reklám miatt drága, amúgy kupac kakit ér.

2012. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól van a cicád. Fel fogom keresni én is az online dokit, ez jó ötlet, bár tegnap már bicegve, de tudott járni a cicc (sőt szinte szaladt), meg nem is nyávog, nyugodt, sokat pihen, nézegettem, tapogattam, utal-e valami törésre, de végülis csak annyi, hogy meg van duzzadva a lábszára, és a térdét (vagy az a bokája? képben vagyok...) szokta nyalogatni. Sőt, a bal oldalán, tehát a beteg lábán is szokott feküdni, amit szerintem nem tenne, ha törés lenne.

Szüleim szerint rosszul eshetett, vagy hirtelen rántotta ki valahonnan a lábát, vagy egy 'ellenséges' macska cibálta meg. Apum szerint 1-2 nap és kutya baja. Hát, remélem.

2012. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
"Kedves" minimálbér 1/3-ból élő hozzászóló! Sajnos itt többen is igazolhatjuk, hogy a pénzed még valahogy nem ért ide a mi állatorvosainkhoz. Volna ötletem, hogy hol akadhatott el...sajnos :( És még egyszer mondom én NEM csapdosom falhoz a cicákat...én is elítélem azokat az embereket hidd el, viszont ők öregek(70-90 évesek) és nekik ez a természetes. Nem akkor válassza az online dokit, ha műteni kell, hidd el nem vagyok ostoba, hanem hogy megkérdezze, hogy mit javasol, stb.. pl én azt sem tudtam, hogy adnak támogatást az ivartalanításnál. Azért rohanunk többen is az internethez, mivel nincs hová. SAJNÁLOM, DE EZ VAN... :( Figyelj! A hozzánk legközelebb lévő állatorvos az tőlünk 50km-re van. (természetesen az, aki ért az efféle állatokhoz) Oda-vissza 100km. Ha elvisz valaki, annak min. 5000ft-ot kell adni benzinpénzbe+még akkor marad egy kis borravaló (neki is lenne mit csinálni abban az időben) Megkérdeztem az egyik ismerősömet az orvos 8000Ft-ért vizsgálja meg kb és mondjuk ha kell röntgen meg ilyesmi akkor ugye az még plusz pénz. Ha műteni kell 20000-40000ft, ha nem akkor szerencséd van. És oda a minimálbéred több, mint 1/3-a...Ha TÉNYLEG annyiból élsz, akkor Te is elgondolkodnál ezen.
2012. jún. 20. 12:42
 39/46 A kérdező kommentje:
Figyeljetek! Nekem már nincs sem kedvem sem erőm tovább mentegetni/védeni magamat és társaimat. Biztos vannak és lesznek is akik nem értenek velem egyet. Sajnálom, de Ők nem élnek itt és nem tudnak az egészről semmit... Mindenkinek minden jót kívánok és jó egészséget a gazdiknak és állataiknak. :)
2012. jún. 20. 12:48
 40/46 anonim ***** válasza:

Hát, 35-ös, vidéken még bizony az idősebb embereknek az a természetes, hogy simán megölik a 'fölöslegesnek' gondolt kismacskákat. Ez régen egy teljesen természetes, mindennapos szokás volt. Eltartani nem tudták, épp csak annyi macska kell a falvakban, amennyi a házak körül, a gazdasági épületekben, udvarokon meg padlásokon összefogdossa az egereket, de nem engedhették meg maguknak az emberek, hogy a fejükre nőjenek a macskák, arra meg nem mindig volt idejük, hogy elajándékozzák, vagy épp nem is volt hová. Egyfajta haszonállat volt, korábban nem figyeltek oda az állatok érzéseire (most sem sokan teszik), nem létezett olyan, hogy 'szobacica'. Brutalitás ide vagy oda, ez így volt, és sajnos van még ma is, ameddig élnek ezek az idős emberek. Mi fiatalok, már máshogy csináljuk a dolgokat, mi más megoldást találunk.


Ivartalanítás vidéken, mondjuk nagyobb mértékben, azért gondolandó meg kétszer, mert ki tudja, megmarad-e vagy fog-e új cicákat nemzeni az a néhány macska, akiket nemzőképesnek hagynak, mondjuk egy faluban vagy egy nagyobb háznál, és ha nincs elég macska, elszaporodnak a kártevők, bárhová bemennek, megrágják, összepiszkítják a megtermelt zöldséget, gabonát, padláson az odapakolt cuccokat. Végülis az egér ill. egyéb kártevők kérdése az, amivel talán többet kell foglalkozni, és akkor a macska-kérdések megoldása egyszerűbb lesz.

2012. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!