Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?...

Mi baja lehet a cicámnak? Mivel tudok segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiscicám és tegnap estig rendkívül virgonc volt. Ma reggeltől viszont egyre rosszabb. Délelőtt csak feküdt, de föl-föl kapta a fejét a zajokra. Délután már nem akart enni a kedvenc ételéből, inni sem ivott. Most este pedig elbújik, ahova csak tud. 10 percenként kellett az autóhoz mennem, mert bebújt a kerék mellé. Behoztam most, adtam neki hideg tejet, abból ivott kicsit. Amit észrevettem, hogy nagyon remeg, ki van száradva, hasmenése van és sípol, ha nagyobb levegőt vesz. Már szinte meg sem akar mozdulni, csak ül/fekszik és mintha egy "szobor" volna. Reggel hívom az állatorvost, de addig érdekelne, hogy tud-e valaki valamit ajánlani, hogy mit tehetnék, hogy jobban érezze magát. Valami házi praktika? Kérlek segítsetek. Köszönöm
2012. jún. 28. 22:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Azonnal el kellene vinni állatorvoshoz, mert reggelre valószinüleg nem él már.
2012. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
cirogasd a pociját és lehet elalaszik
2012. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Tejet ne adj neki, mert attól mehet a hasa, viszont én a helyedben azonnal kihívnám az ügyeletet, mert ha már levegőt is nehezen kap, elég kicsi az esélye, hogy megéli a reggelt!
2012. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De nincs a közelünkben ügyelet. Sőt állatorvos se volt ma, mert délután elmentem. Egy "közeli" helyről fogok holnap is hívni :S
2012. jún. 28. 22:26
 5/27 anonim ***** válasza:
Csak vizet próbálj neki adni de erőltetni sem érdemes semmit remélem jobban lesz majd! De ne aggódj szívós lények a macsok, az enyémmel ugyan ez volt csak hányt 2 nap alatt 16 szor de él és virul. Figyelj azért rá hús levest lehet lenyalogatná a kezedről azt szerintem meg lehetne próbálni.
2012. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy épp akkor nem elérhető az állatorvos, amikor szükség lenne rá.


Nekem húsvét előtti szombaton záródott el az ivartalanított kandúrom húgycsöve. A közeli állatorvosok nem rendeltek, az egyetlen meg, aki ügyelt, közölte, hogy nem vállalja a kezelést. Azóta sem értem, miért nem vállalta, de most legalább már tudom, kihez nem fogok SOHA állatot elvinni.


Így aztán húsvét vasárnap reggel vonaton elvittem a cicát a 70 kilométerre lévő székesfehérvári állatklinikára, ahol éjjel-nappali ügyelet van. Igen borsos áron ugyan, de megmentették az életét.


Neked is csak azt javasolhatom, hogy próbálj még az éjjel eljutni egy állatklinikára.

2012. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
se vonat, se busz nem jár már, szüleim pedig nem hajlandóak elvinni :( próbálom rakni elé a vizet, de semmi..
2012. jún. 28. 23:38
 8/27 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani mint az előttem lévők. Szerintem egész éjjel legyél ott mellette, ne aludj el, mert ha mégsem éli túl az éjjelt akkor jobb ha az utolsó óráiban mellette vagy, úgy talán neki is kicsit jobb és holnap reggel neked is könnyebb lesz valamennyire hogy ott voltál mellette.


DE REMÉLJÜK EZ NEM FOG BEKÖVETKEZNI !!!!


Írj holnap hogy mi lett vele !!!!!!!!!!!!!!!!

2012. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

"szüleim pedig nem hajlandóak elvinni :("


Pedig írtad, hogy van kocsitok. Te nyilván nem írhatod le, mert a szüleid megtorolnák, de én megtehetem:


A szüleid igen kegyetlen, érzéketlen és lelketlen emberek. Ha már a kiscica szenvedése nem indítja meg őket, akkor legalább arra gondolhatnának, hogy a fiukat/lányukat megkímélnék sok szomorúságtól, ha segítenének orvoshoz vinni a cicát. Emellett nagyon rossz példát is mutatnak, a felelős állattartás nem az, amit ők tesznek. Szégyellhetik magukat.


Elnézést, ha kicsit durva voltam, de hogyan képes valaki végignézni egy szerencsétlen, kiszolgáltatott, beteg cica szenvedését, és nem segíteni, amikor módja lenne rá?

2012. jún. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Hogy van a cica? Jobban van?
2012. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!