Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben? Nagyon idegesít, hogy ilyen emberek vannak.

Figyelt kérdés

kb. 5 éve vettem magamhoz az első cicám.nagyon szerettem, 3 évig volt velem, Grafitnak hívtam. eltűnése előtt úgy döntöttünk, hogy megtartjuk az egyik kislány kölykét. egyszer csak a Grafit nem jött haza többet...csak a kiscica maradt nekünk, de az meg megtetszett a szomszédoknak és elkezdték etetni, bezárták magukhoz stb... próbáltam sokat foglalkozni vele, hogy ne szokjon át(velem aludt, simogattam, játszottam vele) de a kiscica elhidegult tőlünk, és azóta is a szomszednal lakik... anya külföldről haza hozott egy cicat, egy trikolor kislányt. őt már nem mertuk az udvaron tartani, mert tudtuk, hogy a szomszédnak túlságosan is megtetszene...viszont egy macskát nem lehet bezárva tartani egy házban egesz életében....így atvittuk nagymamahoz, és azóta is ott él. azóta két álmot hozott világra, az elsőnél nem ragta le a cicakrol a koldokzsinort...így a 4 cicaja teljesen összegabalyodott, és 3 kiscicanak kiszakadt a hasfala...elvittuk őket az állatorvoshoz, ő elaltatta őket, és csak egy fekete-fehér kölyökre mondta azt hogy " talán ő rendbejön"..

8 hét múlva hazahoztuk őt. nagyon megszerettuk a kis tulelot..az első napokban bent tartottuk a lakásban. nem szívesen engedtuk ki az udvarra a 4. napon, a szomszéd miatt... de önzés lett volna házban tartani a cicat. kb egy hónapja fültanúja voltam, ahogy az a bizonyos szomszéd észrevette a mi kiscicankat, és nagyon tetszett neki...ettől tartottam, és jogosan.attól kezdve sűrűn ott volt a kiscica, buszkelkedtek vele, hogy náluk evett és náluk játszott....ő nem szokott át, szegénynek nem is volt ideje...ugyanis 1 hete eltűnt:/ egyik este megvolt, másnap reggel már nem....utána nem láttuk többet mi sem és a szomszédok sem...valakinek biztos megtetszett és elvitte..nem lehetetlen mivel közvetlen volt és barátságos. a trikoloc cicanak már megszületett a második alma, mert.miután elvesztette 3 kölykét, újra tuzelt...a kiscicak most 11 naposak. öten vannak, és abból.egy vörös kandurt, és egy whiskas színű kislányt hozunk majd haza.az utóbbi lesz az enyém. nagyon megtetszett, szinte első látásra "szerelem". de nagyon félek ..abszurd, hogy a szomszedtol és az önző emberek miatt nem lehet cicat tartani!!! az udvarunkba nem jöhet be senki, mert két nagytestű kutya őrzi. mit tegyek, hogy a 7-8 hét múlva érkező kiscicainkat ne vigye el senki??? az összes allatunkat rendben tartjuk, rendesen etetjuk, és mindig van előttük friss víz. az udvaron a cicaknak jó világ van, biztonságban vannak a kutyák miatt...de nem tudom megakadályozni, hogy kerítésen kívül menjenek...mit tegyek????



2012. aug. 7. 21:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

szomszedra visszaterve: kérdeztem már tőle, hogy ker-e cicat, azt mondta nem..és ezzel nagyon felidegesitett, mert akkor az én macskamat miért nem tudja békénhagyni?? hiába szólunk nekik..már szóltunk egyszer..2 napig durciztak, aztán folytattak...


macska nem lesz lakasban tartva, anya és a baba miatt sem:) ebben az időszakban udvaron a helyük, főleg hogy mióta nincs felnőtt macska a háznál, elszaporodtak az egerek.feljonnek a szántóföldről :S

2012. aug. 7. 22:11
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

A toxoplazmózist nem a kutya vagy macska szőre okozza, hanem egy kórokozó. Egyszerű kezeléssel megoldható, hogy a cica ne adja tovább a terhes nőnek, és akkor a cica továbbra is maradhat a lakásban. Ne higgy el mindenféle butaságot. Aki persze nem tesz róla, nem oltatja a macskáját, az utólag panaszkodhat, hogy megfertőződött.


Ahogy végigolvastam a mondandódat, a vicc jutott eszembe, aminek a poénja az, hogy a medve megkérdezi a vadászt: Te vadász, te most vadászni vagy sz**ni jössz erre? Csak ez nem olyan vicces, mert a kiscicák isszák meg a levét.


A cicát egyáltalán nem korlátozza, ha csak a lakásban él, mert kiskorától megszokja. Boldog életet élhet a lakásban is, azzal az előnnyel, hogy nem lopják el, nem mérgezik meg, nem verik agyon, nem ütik el, és nem kaphat betegséget más macskáktól.


Talán itt lenne az ideje, hogy elkezdj felelősen macskát tartani.


(Nyugodtan lepontozhatsz, ha nem tetszik a válaszom, tudom, sokaknak fáj az igazság.)

2012. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
ha nem ismersz miért vagdalózol olyanokkal hogy nem vagyok felelős állattartó? NEM minden macskának való a lakás!!! nem minden macskanak egyforma a temperamentuma!! a trikolor cicankat azért vittük át a nagymamahoz, mert vad volt a lakásban, hiába játszottunk vele. nem tudta a lakásban levezetni az energiait. és hozzáteszem, kiscica volt(2 hónapos) mikor anya hazahozta! miutan atvittuk nagymamahoz lenyugodott, mert ott udvaron lehet. és ha azért vagyok még szerinted felelőtlen állattartó, mert anya egészsége mindennel fontosabb nekem akkor vállalom, az vagyok!!;)
2012. aug. 7. 22:26
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyád egészségét nem veszélyezteti a cica. Kérdezz meg állatorvost, az majd elmondja, mit kell tenni. Nem szajkózni kell a valahol olvasott butaságokat, hanem tájékozódni és szakértő hiteles forrásból, ami jelen esetben az állatorvos, mert ő tudja, hogyan kell a macskát védeni tőle, rajta keresztül meg anyádat.


Avagy állatorvos vagy, hogy jobban tudod?

2012. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

ha nem is tudom jobban, miért is kell leszólni????

de felesleges ezen vitatkozni, mert a macskák a lakásban nem tudják megfogni az udvaron lakó egereket;) így nem értem miért kell erőltetni a lakásos témát, amikor az volt a kérdésem, hogy mit tegyek az önző, gonosz emberek ellen, ha kint akarom tartani a macskát családi okokból? persze kaptam jó valaszokat, de felesleges olyan témába belemenni, és összeszólalkozni aminek értelme nincs!

2012. aug. 7. 23:15
 16/27 anonim ***** válasza:

"ha azért vagyok még szerinted felelőtlen állattartó, mert anya egészsége mindennel fontosabb nekem akkor vállalom, az vagyok"


Nem ezért tartalak felelőtlen állattartónak. Na de milyen állattartónak nevezzem azt, akinek saját elmondása szerint sorra tűnnek el nyomtalanul a macskái??? :D Na?



Ne légy naiv, nem ellopják őket, hanem elpusztulnak: kutya megöli, autó elüti, véletlenül pincébe bezárják, valamelyik szomszéd megmérgezi őket, vagy csak simán megeszik a sokadik szomszéd által egereknek, patkányoknak vagy más kártevőknek kitett mérget. Ne gondold, hogy a kiscica olyan nagy hiánycikk, hogy az emberek sorra lopkodják őket.

2012. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
90%
Miért nem raksz rá nyakörvet? Arra ráírhatod a címet, nevet, telefonszámot. Így láthatják az emberek, hogy van gazdája és akkor kisebb az esély rá, hogy valaki "befogadja". Ha meg elkóborol akkor könnyebben előkerül.
2012. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
Jaj ez a nyünnyögés... Nem lehet ezt, nem lehet azt. Egyáltalán nem vagy felelős állattartó és nem azért mert kint vannak, hanem azért mert a nagymamádnál lévőt sem ivartalanítattad! Nem az volt annak a szerencsétlennek a baja, hogy bent volt, hanem az, hogy tüzelt. - Amúgy tök jó,hogy te így meg tudod állapítani, hogy melyik macskának nem való a bent lét...
2012. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A toxoplazmózist már lehet, hogy rég elkapta anyukád. Egy egyszerű teszt kimutatja.

Az a cica valószínűleg azért nem bírta a bezártságot, mert tomboltak benne a hormonok, és tüzelt. Ha időben ivartalaníttattátok volna, akkor nem történt volna ez, plusz nem hozott volna felesleges almot a világra. A macska simán elvan lakásban, sokan tartanak, de csak akkor, ha felelős állattartó vagy, és ivartalaníttatod! A szomszéddal meg elég lenne kicsit keményebben elbeszélgetni.

2012. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
49%
Úgy látom kicsit eltértek a tárgytól az emberek.Egyéni megjegyzésem hogy nem az a felelős állat tartó aki ivartalanítja a kedvencét vagy bent tartja a házban,ez sokkal inkább a gazdi érdekeit szolgálja de nem is ez a kérdés.Kedves kérdező.Azt hiszem a problémádra nincs igazi megoldás.Ha megél egy kinti cica 2-3 éves kort egy helyen akkor valószínű megtanulta mit és hol szabad és elég okos,erős hogy megállja a helyét.Kiscicáknál sajnos gyakori hogy elkapja egy rivális nagy macska,kutya,ragadozó madár vagy autó esetleg elviszi valaki aki azt hiszi kóbor elárvult kiscica puszta jó szándékból főleg ha kezes.A szomszédra meg szerintem ne haragudjatok.A macska odamegy ahol jól érzi magát és ha két három háznál is kedvelik akkor azt a területének,tulajdonának tekinti.Így boldog.Írtad hogy van két nagytestű kutyátok is.Vigyázni kell velük mert el se tudnád képzelni de puszta féltékenységből is vagy csak játékból véletlenül eltüntetik a kiscicát mikor senki se látja.Igazi megoldás nincs bár ha lehetséges volna nálatok próbáljatok meg 3 testvért csak az udvaron tartani esetleg csak a ház bizonyos helységeibe beengedni.Lehet eltűnnek majd,de lehet kifogtok egy okos szívós cicát aki talpon tud maradni és hosszú ideig társatok lesz.Talán ha egy félősebb kevésbé kezes kiscicával próbálkoznátok az jobb lenne mert nagyobb korára hozzátok szokik viszont még kiskorában elég óvatos lesz hogy túléljen és ne vigyék el.Sajnos ilyen a természeti szelekció.És sokan elfelejtik hogy nem azért alkalmazkodó,rugalmas,szívós,hasznos és szeretni való a macska mert évezredeken át tenyésztették,gondozták,felelősen tartották mint a kutyát.Pont ellenkezőleg a macska ennyi idő múltán is megőrizte tulajdonságait mert mindig volt vadabb,életrevalóbb vérvonal amitől átörökölhették ezeket a tulajdonságaikat amiért ma se kizárólag házi kedvenc szerepet tölthetnek be hanem hasznos ház körüli "tisztító" munkát is végeznek.Remélem szerencsétek lesz az új cicával :)
2012. aug. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!