Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben? Nagyon idegesít, hogy ilyen emberek vannak.

Figyelt kérdés

kb. 5 éve vettem magamhoz az első cicám.nagyon szerettem, 3 évig volt velem, Grafitnak hívtam. eltűnése előtt úgy döntöttünk, hogy megtartjuk az egyik kislány kölykét. egyszer csak a Grafit nem jött haza többet...csak a kiscica maradt nekünk, de az meg megtetszett a szomszédoknak és elkezdték etetni, bezárták magukhoz stb... próbáltam sokat foglalkozni vele, hogy ne szokjon át(velem aludt, simogattam, játszottam vele) de a kiscica elhidegult tőlünk, és azóta is a szomszednal lakik... anya külföldről haza hozott egy cicat, egy trikolor kislányt. őt már nem mertuk az udvaron tartani, mert tudtuk, hogy a szomszédnak túlságosan is megtetszene...viszont egy macskát nem lehet bezárva tartani egy házban egesz életében....így atvittuk nagymamahoz, és azóta is ott él. azóta két álmot hozott világra, az elsőnél nem ragta le a cicakrol a koldokzsinort...így a 4 cicaja teljesen összegabalyodott, és 3 kiscicanak kiszakadt a hasfala...elvittuk őket az állatorvoshoz, ő elaltatta őket, és csak egy fekete-fehér kölyökre mondta azt hogy " talán ő rendbejön"..

8 hét múlva hazahoztuk őt. nagyon megszerettuk a kis tulelot..az első napokban bent tartottuk a lakásban. nem szívesen engedtuk ki az udvarra a 4. napon, a szomszéd miatt... de önzés lett volna házban tartani a cicat. kb egy hónapja fültanúja voltam, ahogy az a bizonyos szomszéd észrevette a mi kiscicankat, és nagyon tetszett neki...ettől tartottam, és jogosan.attól kezdve sűrűn ott volt a kiscica, buszkelkedtek vele, hogy náluk evett és náluk játszott....ő nem szokott át, szegénynek nem is volt ideje...ugyanis 1 hete eltűnt:/ egyik este megvolt, másnap reggel már nem....utána nem láttuk többet mi sem és a szomszédok sem...valakinek biztos megtetszett és elvitte..nem lehetetlen mivel közvetlen volt és barátságos. a trikoloc cicanak már megszületett a második alma, mert.miután elvesztette 3 kölykét, újra tuzelt...a kiscicak most 11 naposak. öten vannak, és abból.egy vörös kandurt, és egy whiskas színű kislányt hozunk majd haza.az utóbbi lesz az enyém. nagyon megtetszett, szinte első látásra "szerelem". de nagyon félek ..abszurd, hogy a szomszedtol és az önző emberek miatt nem lehet cicat tartani!!! az udvarunkba nem jöhet be senki, mert két nagytestű kutya őrzi. mit tegyek, hogy a 7-8 hét múlva érkező kiscicainkat ne vigye el senki??? az összes allatunkat rendben tartjuk, rendesen etetjuk, és mindig van előttük friss víz. az udvaron a cicaknak jó világ van, biztonságban vannak a kutyák miatt...de nem tudom megakadályozni, hogy kerítésen kívül menjenek...mit tegyek????



2012. aug. 7. 21:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos azt kell,hogy mondjam nem vagy valami felelős az állataiddal szemben.

Az első ami megfogalmazódott bennem,hogyha külföldről hozta anyukád a cicát akkor evidens,hogy van útlevele és chipje a cicának.Másrészt nálatok a macskák nem kicsit fogyó"eszközök"

Sajnos Te/Ti se kint se bent nem tudtok tartani cicát így nem értem mi ez a nagy akarás ha nem megy.

A toxot sem a szőr sem a nyál nem okozza.A macska széklete az okozó,illetve a kertészkedés,nyers hússal érintkezés és a nem megmosott gyümölcs zöldség.

Igen nem ott kezdődik a felelős állattartás,hogy ivartalanítás,de nem is ott,hogy agyba főbe elletjük és elhagyjuk a macskát..

2012. aug. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"A toxot sem a szőr sem a nyál nem okozza.A macska széklete az okozó,illetve a kertészkedés,nyers hússal érintkezés és a nem megmosott gyümölcs zöldség."


Na igen, ha a kedves kérdező csak egyszer utánaolvasott vagy orvost megkérdezett volna erről, akkor ezzel már rég tisztában lenne.


Én is majdnem beírtam, de aztán inkább az orvossal való konzultálást javasoltam, mert nekem úgysem hitte volna el.


Amúgy jól leírtad a lényeget.

2012. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
59%

Kedves kérdező, mi is megjártuk már anno gyerekkoromban néhány macskánkkal, pedig nem voltunk "felelőtlen állattartók". A 20-as válaszoló jól felvázolta a helyzetet. A bizalmatlan, félős macskák bizonyulnak "tartósabbnak". Nem véletlenül szülnek annyit a macsekok, hiszen elég sok kölyök nem éri meg a felnőtt kort. Nem a mi hibánkból, hanem így működik az élet.


Egyébként ne törődj a fröcsögőkkel, a "felelős állattartás" nem az ivartalanítással kezdődik, hanem azzal, hogy egyszerűen felelősen viselkedsz azzal az állattal, akit magad mellé fogadsz. A mi macskánk is inkább társ és családtag, mint egy "tartott állat". Hiszen ő egy felnőtt élőlény a saját igényeivel, szokásaival, hangulataival. Nem minket szolgál ki, hanem együtt él velünk, mert ő is így döntött meg mi is. Ha nem feleltünk volna meg neki, lelépett volna (ahogy régen egyszer volt már olyan macskánk, amelyik ezt meg is tette). Aki meg azzal áltatja magát, hogy a macskának lakásban is jó, az gondoljon bele, hogy mondjuk akár emberként milyen egészséges, teljes és kiegyensúlyozott élete lehetne valakinek csupán a négy fal között. Ha ebben nő fel megszokja, de a megszokás nem jelenti azt, hogy ez jó is neki. Az ivartalanítás meg megint egy olyan kérdés, amiben csak az elszenvedői tudnának nyilatkozni. De az ő véleményüket nem tudjuk kikérni. Ezért felesleges ebben a témában okoskodni. De tény, hogy az embernek baromi kényelmes, a macskának meg nincs szava benne.

És nyugodtan lepontozhattok, mert az én százalékomnak úgyis mindegy. :)

2012. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

kedves atheist girl! örülök, hogy egyezik a véleményünk..:) ment a zöld pacsi.


köszönöm mindenkinek a válaszokat, a cinikusokat, a sok okoskodast, a felesleges fröcsögést, a leugatast, de a segítséget is!:) nem tudtam, hogy a macska kezelésével anya nem kaphatja el a betegséget, köszönöm a felvilagositast. de a cicák kint lesznek tartva. ez persze nem jelenti azt, hogy nem lesznek neha-neha a házban is. bárki bármit mond, azt vallom, hogy macskának nem való a lakásban való tartás. attól még, hogy megszokja a bezartsagot, az nem azt jelenti, hogy szereti is, vagy ne élne szívesebben a szabadban. a lány cicam ki lesz ivartalanitva, a vörös kandúr még nem tudom. az viszont biztos, hogy mindketten éjszakára belesznek zárva valahova, hogy ne essen bajuk.

nekem kicsit sértő a feltételezés, hogy a kutyaim bantottak volna a cicat, mert kölyökkoruk óta következetes nevelést kapnak, és minden egyes alkalommal, ha új cica kerül a házhoz tudatjuk velük, hogy nem banthatjak őket, tobbszor is, amíg meg nem szokjak az új jovevenyt. hiába tudom, hogy nem bántaná egyik kutyám sem a cicakat, ugye fontos az elővigyazatossag. soha nem dominálták őket. szóval egyértelműen kizárva, hogy a kutyaim bantottak volna a cicat, erről nem szeretnék több kotekedo hozzászolast olvani.. az viszont elképzelhető, hogy ejszaka elvitte valami a kiscicat, mert az utca szántóföldek mellett helyezkedik el, így sűrűn járnak fel nyestek, egerek.

sajnos igenis lehetséges, hogy valaki elvitte, ez egyáltalán nem lehetetlen. a falu másik végében lakik egy barátnőm, aki 2 éve hazavitte a grafit egyik utódját. ő a saját szemével látta, ahogy bevagjak az autóba a kiscicajat, és elhajtanak vele..én sem értem, miért kell cicat lopni, hiszen mindenhol születnek kiscicak, tele vannak velük a menhelyek, az internet...szóval tenyleg nehéz elképzelni de nem lehetetlen.

az igazi kérdésemre nem sok választ kaptam sajnos, valószínűleg azért, mert nem sok megoldási lehetőség van :/ de megpróbálok mindent megtenni, hogy a következő két kiscica hosszú, egészséges életet éljen nálunk:):)

2012. aug. 8. 14:44
 25/27 borcsi02 ***** válasza:

Szerintem egy megfelelően megépített macskabiztos kerítéssel meg lehetne oldani a helyzetet. Erről több nagyon jó megoldást olvashatsz a neten,és nem csak azt akadályozná meg,hogy a te cicáid elkóboroljanak,hanem,hogy más macsekok se járhassanak be hozzátok.Ez jelenthetne egy nagyobb fokú biztonságot,és mégsem kellene lakásba zárnod őket,élvezhetnék a friss levegőt a kertben.Ráadásul ha most kerül hozzátok új cica,ő már így nőne fel,megszokná a zárt területét. Ja,és így nem lenne abból sem gond,hogy átmászkálna a szomszédhoz,és hogy ők odacsalogatják/szoktatják majd.

Az ivartalanítás viszont ebben az esetben is lényeges,akár lány,akár fiú cicáról van szó.És nem azért,mert ez kényelmesebb a gazdinak,hanem sok mindentől megkímélheted a cicáidat,lányok esetében különösen,ugyanis az ivartalanítás révén elkerülhető egy csomó betegség,daganatok,stb,és ez nem elhanyagolható szempont,meghosszabbíthatod a kis életét!!És persze nem csak a megfelelő táplálék,hanem az oltások is nagyon lényegesek,főleg kinti cicánál!

Ha megoldjátok a kerítés kérdést,gyakorlatilag minden problémátok megszűnne: elszökés,macskatolvajok,veszélyes állatok,hülye szomszéd kilőve,és a macska is boldogan ellehetne a kertben!!:)

Mi is most fogunk ilyesmit építeni,mert nálunk sem vált be eddig semmi más,pedig rengeteg dolgot próbáltunk.

Sok sikert hozzá!

2012. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
erről még nem hallottam, köszönöm az infót:) remélem ti is szerencsével jártok:)
2012. aug. 8. 17:11
 27/27 borcsi02 ***** válasza:

Az ilyen kerítés lényege a kivitelezés,mert egyszerűen a meglévő kerítés megmagasításáról szól úgy,ahogy az állatkertekben is látod.Nagyjából 2,5 méter magas összességében(ebben benne van a meglévő kerítésetek plusz ehhez egy kis magasítás oszlopokkal+közte drótkerítéssel),és a tetején bizonyos szögben befelé dőlő bádog résszel,mert azon nem tud átkapaszkodni a cica a magasság,szög és a csúszós felület miatt.

Semmiképp nem a 'láthatatlan' rádióhullámos,nyakörves macskakerítésről van szó,mert ez nagyon drága,mi is megrendeltük,és nemrég küldtük vissza,nem volt visszatartó ereje!Ennél olcsóbban ki lehet hozni egy fix kerítést!

2012. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!