Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most vajon mit tehetnék a...

Most vajon mit tehetnék a cicámért?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kandúrom és úgy néz ki, új gazdát talált magának. Pár házzal feljebb tanyázik állandóan, úgy kell hazahurcolni.

Múltkor életében először elveszett és 1 hónap után találtam meg ott, azóta mindig odaszökik amint lehetősége van rá.

Mit csináljak? Nem szívesen adnám oda másnak :(

Be meg nem zárhatom. Ráadásul főút van, félek, emiatt fogják elütni.

Ti hogy oldanátok meg?


2009. júl. 20. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Lehet a cicád azért megy oda mert, megetették és azt hiszi, hogy ti vagytok azok! Én azt csinálnám a helyedbe, hogy haza viszem megetetem törödök vele vagy 1 órát simizem még adnék neki kaját és ezt minden nap megkéne csinálni hátha vissza szokna! Szorítok, hogy vissza kaphasd!
2009. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is ugyanezt csinálom, haza hozom, kap a kedvenc kajájából és mikor befejezte vagy elbújik az ágy alá, vagy elkezd nyávogni az ajtónál, hogy kiengedjem.

Borzasztóan megváltozott. Még annyit tán hozzá kell tennem, hogy 2 hónapja költöztünk ide, lehet nem tudja megszokni.

Mindenesetre köszönöm a tippet, így fogom folytatni ahogy ajánlottad.

2009. júl. 20. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van, hogy a macska házhoz szokik? Amikor elveszett, ott talált új otthont, így most ahhoz a helyhez ragaszkodik, mert ott érzi magát biztonságban, ott "menekült meg"... Nehéz ez ellen mit tenni, de ha van rá lehetőséged, talán mégis próbáld meg "bezárni", mármint úgy értem, otthon tartani, lakásban, kertben ha lehet, hogy ne tudjon átszökni, hátha megszokja hogy ez az otthona ismét.
2009. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!

De elkell vele hihetetned,hogy OTTHON van nállad biztosnságba nem ott.Tudatni kell vele,hogy nállad a háznál nagyobb biztonságban van az az ő otthona.Egyébként nem lehet,hogy megtalállta a "szerelmét" vagyis,hogy annál a háznál van egy nőstény cica esetleg bent a házban és ezért jár oda?

2009. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék a helyedben,mert biztosan szereted az a cicát:(( Ha nekem kéne döntenem,akkor az lenne az elsődleges szempont,ami a cicának jó. Azt mondják,hogy a macska nem az emberhez,hanem a helyhez szokik. A régi otthonát "felszámoltátok" és ez az új számára nem biztonságos.Lehet,hogy az otthonát a másik háznál találta meg. Ne hozd haza,próbáld "megbeszélni vele",ha akar maradhat.Meglátod h visszamegy hozzád vagy nem.Pár napot ki kell bírnod.Amennyiben marad az új helyén a cicus,hagyd az új gazdánál már ha kell nekik. A macskák különleges állatok, próbálj neki segíteni,de ne úgy h állandóan hazacibálod.Biztosan szeret téged is,de a másik otthon a biztosabb. Neked még lehet másik cicád,aki csak nálad érzi majd jól magát.

Na, ezt könnyű volt leírni, de fogalmam sincs, h mit tennék a helyedben:((

2009. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos ebben a helyzetben vagyok én is!

Van egy cicám , eltűnt 3 hétre akkor mikor elveszett még nem tudtam hogy vemhes , és mire haza jött nagy volt a hasa , mielőtt megellet volna , elment és nem jött . Azt hittem soha nem jön haza , de megtaláltam , 4 házzal arrébb tanyázik 3 gyönyörű picivel egy öreg bácsinál . Nem volt szívem haza hozni őt mert nem akart itthon lenni , megkérdeztem a Bácsit hogy ugye nem fogja bántani a kicsiket,mert akkor haza hozom őket ha neki nem kellenek . Azt mondta ne vigyem el , mert neki nincsen senkije és nagyon boldog hogy most vannak cicái , de bármikor meglátogathatom őt. És közösen ivartalanítani fogjuk .

2009. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma este átmegyek és megkérdezem, hogy ki eteti.

Ha esetleg ugyanolyan helyzetben leszek mint az utolsó, lehet, hogy ott hagyom.

Nagyon szeretem és régen ő is nagyon ragaszkodott hozzám :(

Nem akarom, hogy baja essen, inkább elengedem, ha itt nem szokik meg.

Köszönöm mindenkinek!!

2009. júl. 20. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Csak annyit tehetsz, hogy bezárod egy időre (min. 1 hét) a lakásba/házba. Tűröd a nyávogást, és persze szólsz a szomszédnak, hogy ne etessék, ha megjelenik.

Sok sikert!

2009. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!