Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős! Mit csináljak szegény...

Sürgős! Mit csináljak szegény cicámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves nőstény macskánk. Úgy pár héttel ezelőtt kezdett romlani az állapota, úgy július elején még madarat is fogott, amire rég nem volt példa már. De aztán jött az állapotromlás, egyet kivéve az összes foga kihullott és vagy azért vagy nem, de nem akar se enni, se inni. Inni még valamennyit iszik, de keveset, vagy inkább kevésszer, enni viszont abszolút nem akar. Így hát úgy kellett beletuszkolni a kaját, hát mondhatom, hogy nagyon sajnáltam szegényt, annyira fájdalmas hangon nyávogott, de nem akartam és most sem akarom, hogy éhen pusztuljon. Állatorvos is látta már, azt mondta, hogy korához képest ez még jó állapotnak mondható, de megvizsgálta, és azt mondta, hogy a cica veséjénél mintha érezne egy dudort, tehát lehet, hogy daganatos. Ételt természetesen csak folyósabbakat adunk neki, például húsleves, joghurt, tejszínhab, de nem eszi meg őket. Egész nap fekszik és csak nézeget, nagyon le van gyengülve. Van-e valami tippetek, amivel evésre lehetne bírni, mert nem akarom hagyni, hogy éhen haljon, de az etetést meg nagyon nem bírja elviselni a macska? Én meg nem akarom talán az utolsó óráiban erőszakkal megetetni. :(((

2012. aug. 18. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
hát a tejszínhabot és joghurtot sürgösen felejtsétek el...
2012. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Sajnos már nagyon öreg... nem hiszem, hogy sok mindent lehetne tenni szegénnyel.


Amúgy meg tényleg felejtsd el a tejszínhabot és a joghurtot... az nem macskának való étel.

2012. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább a pástétomot próbáld, azt jobban szeretik, mint a tejszínhabot. Ezekből az ételekből nem sok vitaminhoz jut, inkább pépes jó minőségű konzervet vagy hasonlót kellene neki adni. A doki nem ad neki olyan oltást amiben vitaminok vannak? A kiscicáink olyat kaptak mikor gyengék voltak.
2012. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De adott neki a doki oltást, 3-at is, de hát sokáig nem használt. Sőt hoztunk kisállatboltból ilyen macskavitamint, elsőre nagyon ette, de a 2. vagy a 3. nap után már nem. Tejet nagy ritkán még iszik, de sokkal kevesebbet, mint vizet, ha rakunk valamit a vizébe, akkor meg sem issza. Egyébként mikor kezdődött ez a leépülés, akkor nagyon meleg volt és csak a hűtőből kivett dolgokat ette, de abból is keveset, ilyen 1-2 szalámit naponta. A tejszínhabbal mi a gond? Az eléggé hasonló a tejhez. Egyébként mással is próbálkoztunk: sima macskakaja az alap, nyers tojás, főtt hús, májkrém. Tényleg sokmindennel. De ez normális, hogy a macska éhen akar halni? Vagy szerintetek mi miatt nem eszik? A lehetséges daganat miatt? Vagy mert nincs foga? Egyébként azt is hozzáteszem, hogy kihányja az ételeket szegény. :(
2012. aug. 18. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg turmixolj le neki főtt csirkemellet.És a kedvenc nasijait próbáld meg adni neki.

Egyébként a 16 év már nagyon szép kor.:)

Akár daganatos is lehet de ilyen korban már nagyon kockázatos a műtét.

Szerintem ameddig úgy látjátok hogy nincsenek fájdalmai addig szeressétek nagyon viszont ha már rosszul van , nem eszik semmit, gyenge és ha látjátok hogy már nem jó neki akkor fontolóra kéne vennetek az altatást.

Had menjen el tisztességesen , ne lesoványodva kiéhezve.:(

Nagyon sajnálom a cicust és remélem hogy rendbe jön!

2012. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a teszinhabbal az a baj ami a tejjel, azon kivül hogy az még cukros is: tejet se szabad adni a cicáknak csak a macskatejet... ugyanis a macskák és kutyák laktóz érzékenyek a tehéntej tejcukorja (azaz a laktóz) hasmenést okoz nekik...


hogy a vízébe nem iszik ha tesztek bele valamit természetes, a macskák kényes állatok...


azt is jó ha tudod, hogy a hőségben az állatok is kevesebbet esznek mint az emberek.


ahogy irták próbáljatok főtt csirke turmixot, májkrémet adni nekivagy alutasakos kaját amit villával összetörtök...

2012. aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok ünneprontó lenni, de azt a cicát sürgősen el kellene altatni, hogy ne szenvedjen tovább:(

Sajnos nekem is volt már ilyenben részem, szóval át tudom érezni, milyen rossz lehet most Neked. De nem véletlen, hogy nem eszik, és ilyen állapotban van. Valószínűleg tényleg daganat. Nekünk anno volt egy német juhászunk, 10 éves korára elkezdett bénulni a két hátsó lába. Hordtuk injekciókra stb., de toább romlott az állapota. A végén már egyáltalán fel sem bírt kelni, lefogyott csontra és bőrre, a szemei teljesen beestek az üregükbe. Szörnyú látvány volt. Én már sírva könyörögtem apámnak, hogy altattassa el, de hajthatatlan volt. Mígnem egyik nap a kutya elkezdte saját magát temetni. Ne tudd meg, milyen érzés volt:( Ha ebben a cicában már ennyire nincs erő és életkedv, akkor hidd el, sokkal jobbat tennél vele, ha rászánnád magad az altatásra. Drukkolok, hogy jó döntést hozz.

2012. aug. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ultrahang, labor kimutatja, mi a baj. Ha daganat, marad sajnos az altatás, ha nem akarjátok végignézni a szenvedését..
2012. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!