Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetek macskapszicholó...

Hogyan lehetek macskapszichológus?

Figyelt kérdés
Milyen végzettség kell hozzá? Állatorvos kell, hogy legyek, vagy elég egy tanfolyam is? Van köztetek ilyen?
2012. aug. 22. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy érted macskaidomár?

Szerintem nem kell hozzá végzettség, max. OKJ-s vizsga.

2012. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, ne találjatok ki nap mint nap olyan szakmákat, amik nem léteznek - csak azért, mert ezzel akartok foglalkozni.


Az állatok mentális egészségével az etológus foglalkozik.

Etológus úgy lehetsz, hogy elvégzed az ELTE biológia karát.

2012. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Macska pszichológus létezik... istenem....

Ugyan úgy ahogy kutya pszichológus is....

nem hallottál még Cesar Millanról?

ezt nem mi találtuk ki.....

2012. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves hármaska! Ne Cesar Millannal példállódzál itt, mert ő 20 ezer km-re él innen. Az USA-ban lekvárzsibbasztó képzés is van (volt szerencsém 2 évig kint élni), nemhogy macskapszihológus.

Gondolom a kérdező Magyarországról ír és az itthoni képzések érdeklik.

2012. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van ilyen, hogy macska- vagy kutyapszichológus, ő az, aki segít a gazdinak megnevelni kedvencét,ha problémás, kezelhetetlen, agresszív vagy túl félénk, akkor segít a gazdinak abban, hogy hogyan tudná házicicává nevelni, ismeri a macskák reakcióit, tudja, hogy mit miért csinál, és mit hogyan lehet elérni nála. Ismeri a viselkedései módjait, és valamilyen furcsa módon "ért a nyelvükön" :) szóval tudom, hogy van ilyen, de sztem ehhez nem kell egyetem, egy tanfolyammal el lehet sajátítani meg sok gyakorlással. Van köztetek olyan, aki ismer ilyet?
2012. aug. 22. 17:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tanfolyammal nem megy, de ha kötöd az ebet a karóhoz, akkor sok sikert.
2012. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Én nem ismerek, de Mo.-n szerintem nem is lenne rá kereslet ha csak nem ingyen gondolod.

Egyébként ezt akár otthon is ki lehet tanulni, mindössze a macskák viselkedését kell tanulmányozni pl: mit jelent az ha hátra van csapva a füle, ha félig nyitva van a szeme, ha nyitva van a szája, mozgását, vagy milyen dolgok vannak amiket egy ember is meg tud csinálni amiből a cica érti a dolgot stb stb.... és persze rengeteget kell cicák közelében lenni...:D


én egy hangyányit már értem hogy mikor mi van :D rengeteget figyeltem csak úgy a macskákat hogy nem értem hozzájuk, néztem vagy 1 órán át xD

2012. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem halottam még ilyen tanfolyamról de utána nézek...
2012. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Arra jutottam, hogy a macska pszichológust, úgy is nevezik hogy állatterapeuta. így keress rá, hátha többet találsz, én sajnos nem sokat...
2012. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sztem mo-n nincs is ilyen hiába keresitek :D
2012. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!