Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskákat miért nem...

Kóbor macskákat miért nem fogják be mint a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés
rengetek kóbor macskát látok az utcán és egyszerűen nem értem miért...
2012. szept. 4. 21:53
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/153 anonim ***** válasza:
68%
a cica leveszi magáról a nyakörvet!!! ha nincs rajta, nem jelenti, hogy kóbor. az is lehet, hogy szobacica, de kiszökött. istenem, de buta vagy.
2013. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/153 anonim ***** válasza:
28%

Szia!!!!!

Megpróbálom nyugodt érvekkel elmagyarázni:Te egy macska fóbiás hülye vagy!!!Már megbocsáss,nekem a kedvenc állatom a macska,és a macska,és még több macska!!Igen,mindenkinek más az ízlése,de ez már nem normális!!!Én gyűűűlölöm a kutyákat!!!Félek is tőlük!!!A tévében is említik:2 embert tépett szét 2 db kutya 4 em....!!!De ez nem jogosít fel se engem,sem téged a kutyák-macskák kiírtására!!!Egyébként:Láttál már-hallottál már emberölő macskáról???Mert én nem!!!A macska a vadmacskák HÁZIASÍTOTT,BÉKÉS VÁLTOZATA!!!!!A macska szabad,kóborolni szokott,ez nála normális:madarat fog szöcskére vadászik....egyszóval élvezi az életet,amit tőled nem tud,mivel ki akarod irtani!!!Ez volt az én véleményem Gondolkozz el rajta,hogy kinek ment el az esze,a macskának,vagy neked!!!!!!!! :/

2013. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/153 A kérdező kommentje:
úgy látszik engem senki sem ért meg.
2013. ápr. 2. 23:38
 94/153 anonim ***** válasza:
88%
És nem kellene ebből konklúziót vonni?
2013. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/153 anonim ***** válasza:
73%
hát ilyen ütődöttet nehéz is megérteni. még ahhoz is sötét vagy, hogy a konklúziót levond belőle (ja, tudod, a következtetést).
2013. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/153 A kérdező kommentje:

Néhány kérdésem lenne az elvakult macska gazdikhoz.


Este 10-11 óra körül nem hiányolja senki a macskáját ?

mert napok óta amikor megyek haza mindig macskába botlok...

valószínű az se kóbor volt ugye ?


Írták sokan ,hogy macskákat nem lehet pórázon tartani stb..DE amikor haza mennek, nincs mennetek az, hogy vajon hol járkálhatott ? milyen fertőzést visz haza ?

Mert én láttam már olyat is hogy a kukába volt...és kitudja hol volt még.

2013. ápr. 15. 10:53
 97/153 anonim válasza:
61%

Kedves kérdező!


Kérlek gondolj bele ebbe a helyzetbe:

15-20évig CSAK otthon maradhatsz, a kertben és lakásban. Nincs interneted, kapsz egy nyakörvet, ami nagyon idegesít téged, viszket, szúr, stb, vagy csak az érzés, hogy rajtad van, de nem akarod, idegesít. Gondolom minnél hamarabb szabadulni akarnál tőle. Hazajönne az édesanyád, kirak neked enni, inni, beszélgettek, játszotok kb 3órát. Csupán ágyad, enni-inni valód lenne és napi 3óra szereteted. Gondolom ha kimész az udvarra és egyedül vagy hamar megunsz mindent nem? Itt az a kérdés, nem rosszul esnének ezek a dolgok? Gondolom, mint mindenki teis szoktál beszélgetni, találkozni emberekkel, vásárolgatni, kirándulni, kikapcsolódni. Nem lenne unalmas egész nap a házban lenni? Társaság nélkül? Legtöbbjük a macskáknak mikor a kapun, házon kívül járkálnak az utcán, elmennek pl egy rétre, felfedező útra mennek, más macskákkal találkoznak, ritkábban összeverekednek ( a hímek ) egy nőstény kismacska miatt stb. Egyszóval zajlik az életük, mint neked, ha féltékeny vagy másra, összevesztetek, mert különbözik a véleményetek, a munkahelyeden/iskoládban kiemelkedő sikert értél el. Ezután ha belegondolsz, anyukád régen vagy most neked is adott/ad enni, de te mégis elmész a barátaidhoz is, vagy ők hozzád és nem maradsz mindig mellette és hízelegsz neki stb. A nyakörvről még annyit, ha találsz a macskára nyakörvet, néha elég sokat kell szenvedni vele, míg rá tudod tenni is, nem szedi le magárol nap mint nap, nem áll fel a nyakán a szőr, mert tulságosan is rászorítottuk a nyakörvet. Aztán ha aza macska előtted átszaladt, lehet, hazafele szaladt már, lehet, egy másik macska fele vette az irányt, aki nem közvetlen az utcán van.

És igen, vannak kóbor macskák, hordozhatnak betegséget, de erre elég csekély az esély. Te is lehetsz/voltál tetves, akkor ha 2napig nem tudsz még elmenni orvoshoz, vagy egyáltalán nem mész, akkor mi mit mondjunk..? Aztán, mivel vannak veszett kutyák is, nem sok, de van egy pár, meglátnál egyet az utca közepén és téged nézne, akkor mit tennél? Nem veszélyesebb mint a az a macska, amelyik kóbor, vagy csak azt hiszed, hogy az? Felteszem, tetves vagy, vagy bárányhímlős stb. Mivel ez is fertőző, téged is ki kéne irtani? Abban a macskában is tömérdek pozitív tulajdonság van, csak meg kell ismerni, úgy mint benned. Attól, ha neadj Isten tetves vagy, lehetsz nagyon kedves, barátságos, okos szép stb. Nem kéne senkit sem megítélni első látásra, főle az állatokat nem, mert amíg az embernek a ruházatán látszik, szereti a könyveket, rockot stb addig az állatokon nincs semmi ilyen ruha, amin látnál egy tulajdonságát is.

Remélem tudtam segíteni!

2013. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/153 anonim válasza:
68%
Azt, még kihagytam, amelyik linket elkülted nekünk arrol a macskáról, ha elolvasod, angol macska.
2013. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/153 anonim ***** válasza:
100%
Tessék összefogni a környékbeli lakókkal, hívjatok egy egyesületet, akik szoktak kóbor macskákkal foglalkozni! Segítsetek nekik befogni a macskákat, talán fizetni is kell valamit, de cserébe ők ivartalanítják és megvizsgálják és bolhátlanítják őket. Utána visszaengedik őket a helyükre, ahol is szépen lassan kipusztul az adott populáció. FELTÉVE ha nincs olyan hülye, aki nem ivartalanítja a macskáját, a kicsiket pedig kirakja vagy ha lesz is gazdájuk, szaporítják őket. A kinti macskák ugyanis nagyon rövid ideig élnek. Eleve gyorsabban öregszenek, és sokan eleve macskabetegségekben szenvednek, nem is beszélve a kutyákról, a mérgezésről és az elvetemült állatgyűlölőkről. A gyakorikérdések olvasói nem fogják tudni megoldani a te problémádat, úgy látom, te se nagyon akarod, hogy elmagyarázzák neked, mi a szitu. Tessék emberien cselekedni, tégy a probléma ellen, de jusson eszedbe, ha megölsz vagy megöletsz egy állatot, hogy valaki (egy síró és gyászoló gazdi) a te szenvedésedet fogja kívánni vagy ha valaki észreveszi, annak nagyon durva következményei fognak lenni.
2013. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/153 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem igaz. :)

Országszerte rengeteg olyan szervezet van, akik kifejezetten az utcáról és altatás elől mentenek macskákat. Valakik menhellyel együtt, mások anélkül. Külföldön (Ausztria, Németország) jobban vigyáznak az állatokra, így ott sokkal kapósabbak a cicák, és a kutyák is. Ellenőrzött, jó helyre kerülnek ezek az állatok, mielőtt valaki belekötne!

Sajnos ezekről a szervezetekről kevesen tudnak, mert nincsenek mindenhova kiplakátolva.

A cicákat jóval nehezebb befogni mint a kutyákat, könnyebben menekül el. És sajnos gyorsan szaporodnak. Egy nőstény évi 8-12 kölyköt is a világra hozhat, ami nem kis szám.

Én is egy ilyen szervezet tagja vagyok az ország ÉNY-i felében.

2013. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!