Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskákat miért nem...

Kóbor macskákat miért nem fogják be mint a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés
rengetek kóbor macskát látok az utcán és egyszerűen nem értem miért...
2012. szept. 4. 21:53
 101/153 anonim ***** válasza:
74%

"Este 10-11 óra körül nem hiányolja senki a macskáját ?

mert napok óta amikor megyek haza mindig macskába botlok...

valószínű az se kóbor volt ugye ?

"

a macska éjszakai állat, te nagyon okos. a mieink alapvetően kintiek voltak, csak enni, meg néha játszani, heverni jöttek be, a napjuk nagy részét kint töltötték, éjszakára meg mindig kint voltak. akkor vadásznak, te szerencsétlen.

2013. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/153 anonim ***** válasza:
82%
Inkább a hülye embereket kellene irtani, úgyis sok van belőlük, és engem jobban idegesítenek, mint a macskák.
2013. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/153 anonim ***** válasza:
94%
Én azt olvastam néhány szervezet oldalán, hogy már néhány terület macskaproblémáit már megoldották azzal a módszerrel, hogy a kóbor macskákat ivartalanítva visszaengedik - mert az utcán születetteket már nem nagyon lehet emberhez szoktatni. Ami meg macerás, hogy nagyon könnyen elkaphatnak egy gazdás cicát, és nem minden gazdi örül annak, ha Cirmit ivartalanítva stb. kapja vissza, bár általában fel se szokott nekik tűnni, hogy eltűnik. :(
2013. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/153 A kérdező kommentje:

ok, azok a macskák amiket látom tegyük fel nem kóbor macskák...de ha haza megy hozzátok, nincs bennetek az hogy hol járkálhatott...milyen kukába volt bent ( mert én ilyet is láttam )milyen koszos, fertőzéssel teli helyen járt ?

és ugye nálatok lakásba van. Felmegy az ágyra ahol fekszetek, fogdossátok őket stb...nem féltek, hogy vmi fertőzést elkaptok ? vagy ti minden nap mossátok a macskátokat ? mondjuk ezt kötve hiszem.

2013. jún. 18. 15:25
 105/153 anonim ***** válasza:
65%
Nem, egy embertől előbb kapok el fertőzést, mint a macskámtól.
2013. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/153 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehet tudi hogy van e gazdája.

Sokkal önellátóbb mint egy kutya.

Nehéz elkapni.

Nem fog megtámadni senkit.

Bocs ha valamit kihagytam de összefoglalva ezek miatt.

2013. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/153 anonim ***** válasza:
64%
A macska tiszta állat.maga mosakszik, nem kell fürdetni. és ahogy az előbb írták, önellátó is..szerintem a hozzád hasonló buta embereket kéne irtani.
2013. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/153 A kérdező kommentje:
persze tiszta...akkor igen csak tájékozatlanok vagytok, ugyanis a legfertőzőbb háziállat a macska. Ez derült ki...
2013. jún. 18. 20:13
 109/153 anonim ***** válasza:
59%
miből derült ki? a saját agyszüleményedből, amelyik szerint minden, az utcán látott cica kóbor? igen, képzeld a cicák tiszta állatok, mosakodnak, elássák maguk után a végterméket, tipegve járnak.
2013. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/153 anonim ***** válasza:
57%
A kijáró,bandázó gazdás macskákkal csak az az apró probléma,hogy sokuk ivaros.Hova is lesz évente többször a szaporulat?Gondos "gazdik"vízbe fojtják,élve elássák vagy egyszerűen kidobják valahol.Sokszor találnak gazdátlan,fertőzéstől gyulladt szemű,gyakran már megvakult kiscicákat ezekben az időszakokban.Továbbá veszettség ellen sincsenek oltva.Ez nemcsak vidéken jelent veszélyt.Pár napja Budapest 8.kerületében kóborol fényes nappal egy róka,zavartan viselkedik.Nem tudni,hogy került oda,de oltatlan kutyát-macskát könnyen megfertőzhet.
2014. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!