Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskákat miért nem...

Kóbor macskákat miért nem fogják be mint a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés
rengetek kóbor macskát látok az utcán és egyszerűen nem értem miért...
2012. szept. 4. 21:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/153 anonim ***** válasza:
33%
Ez igaz!!!
2012. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/153 anonim ***** válasza:
68%
(az igaz,hogy az előttem lévő milyen jól megmondta a kérdezőnek.)
2012. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/153 anonim ***** válasza:
91%

A kutyákat gyakran azért fogják be (gondolok itt most sintértelepekre, állam által működtetett szervezetekre), mert veszélyt jelenthetnek az emberekre. ÉS az állatokra is nagyobb veszélyt jelentenek a kutyák. Pl. ha volt már dolgod lovakra támadó kóbor kutyákkal, esetleg elvadult, haszonállatot "elbitorló", vadat hajtó kóbor kutyával, akkor tudhatod... (Igaz, a természetben a macskák is legalább ekkora kárt tudnak okozni, de az ő esetükben sajnos nem csak a kóbor állatokra jellemző az élővilág pusztítása.) A macska azért nem egy ilyen potenciális veszélyforrás.


Ráadásul, nem minden esetben lehet megállapítani, hogy kóbor-e az adott jószág (ha macskáról van szó).


Gondolj csak bele, chip-et is a kutyákba kell ültetni, mégpedig azért KÖTELEZNEK erre, mert igen gyakoriak a kutyatámadások, és így le lehet ellenőrizni, ki a felelős ezekért, de akár a haszonállatok, vadak pusztulásáért felelős személyt is kézre lehet így keríteni. Tehát, ez sem állatvédelmi okokból lett bevezetve eredetileg. (Igaz, én a magam részéről kicsit érdekesnek találom ezt az elvet, mert kb. az lehetne a következő lépés, hogy akkor legyen chip az emberekben is, és majd jól meg tudjuk mondani, ki rabolta ki a bankot, stb.)


No igen, szóval, az első bekezdésre visszatérve... Befogadni meg többnyire a befogott állatokat szokták, és, mint mondtam, több kutyát kell befogni, mint macskát.

2012. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/153 anonim ***** válasza:
85%
Most miért zavar? Nem is biztos, hogy kóbor macska, valakihez valószínűleg tartozhatnak, de a macska elég liberális állat és ha úgy tartja kedve, szívesen indul felfedező útra. Ettől függetlenül nem értem, hogy miért kéne befogni a macskákat. A kóbor kutya sokkal veszélyesebb, bárkit megtámadhat, ha éhes stb. A macska feltalálja magát, sokkal inkább elél a természetben, mint egy kutya.
2012. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/153 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (nem Budapest, csak egy csóró megyeszékhely) van macskamentő csoport, akik segítenek a kóbor macskákon. Sokat befognak, ivartalanítanak, ezek közül a jobban szocializálódott példányokat örökbeadják, a többit visszaengedik, ezáltal megmarad a létszám, de nem szaporodnak tovább. A betegeket sokszor önköltségen vagy alapítványi segítségből gyógyítják, majd később gazdihoz juttatják. És bármekkora csoda ez itt Mo-on, a csoport működik.
2012. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/153 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Kérlek írd le pontosan mi a bajod a macskákkal.

Ha haza jövök és látok pár részeg pasit sem mondom , hogy akkor aprítsunk mert ők élni szeretnének.

Bár ez nem olyan jó példa de a macskáknál veszélyesebbek mert nemrég kiabálta nekem hogy megdöglesz pi*a!

De nem adok nekik mérget.

Nálunk meg azért kevés a cica mert a kedves szomszédom öli öket.

Méreg légpuska.

De most hogy belegondolok zavar hogy játszok a kutyámmal és ő (60 éves kb) a fal mögül kukkol mintha nem látnám -.-

Meg hogy azért kell az állat orvoshoz hurcimbázni a macskát meg a drága jó szomszédom befőttes gumit rakott a lábára ami 6x dagadt.

De ha gondolod megadom hogy hol lak tud pár tippet adni hogy kell az állatokat irtani.

Sok szerencsét az öngyilkossághoz.bb

2012. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/153 A kérdező kommentje:

[link]


tessék van ilyen is.

2012. dec. 1. 09:25
 68/153 anonim ***** válasza:
92%
ja, az utolsó link tök általános, rengeteg macskáról szólnak a híradások, amelyek embereket támadnak meg. bezzeg kutyatámadásról még sose hallottunk, ugye, kérdező? nevetséges vagy. fogjuk be a részegeket is, sőt, minden embert, sose tudod, mikor támadnak.
2012. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/153 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy fa**ság, már elnézést.


A kóbor kutyákat befogják mert feltehetőleg nincs gazdájuk, a kóbor macskák 90% -nak van gazdája. A beteg, nem gyógyszerezett kóbor macskákat fogják be, és a helyhiány maitt körülbelül kevesebb mint egy hét alatt el is pusztítják.

2012. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/153 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel csak magadat írtad le hogy még a macskáktól is félsz! :DDD gyáva kis nyuszi vagy, nem tudom mit vergődsz itt:D
2012. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!