Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzás kizárni egy...

Állatkínzás kizárni egy macskát éjjelre az előszobába?

Figyelt kérdés
Nemrég hoztam haza egy cicát egy egyszobás lakásba. Az a problémám, hogy egyszerűen nem bírom kialudni magam mellette, mert egész éjjel rajtam mászkál és dorombol. Borzasztó aranyos, de ez így sokáig nem fog menni. Ha csinálok neki egy helyes kis fészket a konyha-fürdőszoba-előszoba részen (ott van a hamija is meg a wc-je is) akkor ki lehet oda csukni éjszakára? Ha nem, ti mit ajánlotok a probléma áthidalására?

2012. szept. 10. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem állatkínzás kizárni. De sírni fog! Nagyon. Akkor meg azért nem fogsz aludni Ha nem megy a kizárás, akkor javaslom a cica kifárasztását alvás előtt. 7-8 óra felé már ne engedd aludni. Játssz vele sokat! Futkározzatok, adj neki játékot (kövön egy szívószál is megteszi, órákig képes pofozni), etesd meg alvás előtt, és alvás. Amikor dorombol simogasd, tedd magad mellé, ahol alhat. Nekünk már itt szunyál egy 8 hetes köztünk. Alszik éjjel - világosodásig. Aztán akkor játék indul. Mondjuk én könnyen beszélek, mert a 9 éves unokaöcsénk kifárasztja minden este. Kifárasztják egymást. :))) Futkároznak, kergetőznek sokat.
2012. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt a cicám az első időkben. Hajnali kettőkor arra ébredtem, hogy puszilgatja az állam, "dagaszt" a karmocskáival és dorombol. És ezt eljátszotta óránként éjszaka.

Ha kizártam volna, biztos egész éjjel nyivákol, akkor meg azért nem aludtam volna, úgyhogy neki is jobb volt úgy, hogy ott van mellettem. Biztos hiányzott neki az anyukája. Aztán elmúlt ez az időszaka, legfeljebb lefekvéskor igényli a simogatást, még egy negyed órát dorombol a fülembe, aztán elmegy aludni magának.

Viszont vittem olyan helyre, ahol nem engedték be a szobába, és ki kellett zárni éjszakára, felnőtt macska létére sírt utánam, szóval megint nem volt alvás :)

Szerintem szoktatás kérdése az egész, ha kizárod az első pár éjszaka biztos sírni fog, aztán megszokja.

2012. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%

Ő is leszokik a zavarásról, meg te is meg fogod szokni, hogy mászkál. Hidd el kevésbé bosszantó, mint a nyávogás, meg a kapirgálás, hogy be akar jönni.


Aki meg itt azon lovagol, hogy ki kell hajítani a macskát, az eltévedt, nem jó kérdés, mert itt a kérdezőt, nem zavarja a tény, hogy az ágyban van a macska, csak nem szokott még hozzá.

2012. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kipróbáltam tegnap és kizártam az előszobába a cicust. Készítettem neki egy jó kis pokrócot párnával, hogy legyen valami puha amin tud aludni. Képzeljétek milyen jó cicám van: egy hangos nyávogás nem volt, szépen elvolt reggelig, akkor meg beengedtem és jól megsimogattam :-)
2012. szept. 11. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!