Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom napi tisztán...

Macskaalom napi tisztán tartása? Ki hogy szokta?

Figyelt kérdés

Van valakinek olyan szőnyege, ami direkt az alomtál elé való, hogy lejöjjön a macsek lábáról az alom? Tényleg jobb, mintha egy sima szőnyeget tennék oda? (Most sima van, de nem az igazi.)


Illetve lehet, hogy hülye kérdés, de ti a termést a kukába dobjátok vagy a wc-n húzzátok le? Szilikátos almot használok, attól ugye nem tud eldugulni a wc?



2012. okt. 11. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De ha csomósodót veszel, akkor a csomókat ne a wc-be dobd. Egyszer nekem sikerült így eldugítani a wc-t. Gyorsan vissza is tértem a szilikonosra. :)
2012. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mecse ***** válasza:

Elvileg az agyagos (bentonitos) csomósodótól és a szilikonostól is eldugulhat a wc, az olyan almot aminek a csomagolásán nem írják hogy wc-n lehúzható, azt nem is kellene lehúzni.


Én World's Best Cat Litter-t használok (Németországból rendelem mert kis hazánkban nem lehet kapni), ami csomósodó, teljesen természetbarát és lebomlik magától így azt lehúzhatom a wc-n, rá is van írva.


Amikor régebben bentonitost használtam, azt ledobtam azonnal a szemétledobón (panelben lakom).


2-szer takarítok almot egy nap, ébredés után, és lefekvés előtt.

2012. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Maxitabi ***** válasza:

Szia, ahogy már írták, szilikátos kakin nagyon kevés szem van - nekem 5 éve nem sikerült eldugítani még a wc-t, tehát mehet bele. Amikor meg cseréled, te is szemétbe teszed úgyis..

Nálunk is hiába volt szőnyeg... mindig másfelé esett le az összes fránya szem.. Csak a gyakori söprés használ, amúgy meg megszoktam, hogy néha roszog a talpam alatt..

2012. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Mecse ***** válasza:
Nem is arra gondoltam hogy attól a pár szemtől ami a kakin van. Én tudok olyanról aki pl. kiszedegeti az elsárgult szemeket (ami ugye pisis) egy idő után -én is így csináltam mikor még szilikonost használtam, csak én kidobtam a kukába- , és lapáttal szórja a wc-be, arra céloztam hogy nem ildomos :)
2012. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nekem a szilikátos annyiban nem tűnik higiénikusnak, hogy látom, hogy ott a pisi és sárga az alom... Ma vettem jobb minőségű csomósodó almot, holnap tudom kicserélni, kíváncsi vagyok rá. Mondjuk azt nem fogom a wc-be dobni...

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. okt. 12. 23:30
 16/19 Vicuska87 ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok a véleményedre!
2012. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én is csomósodó almot használok, két benti cicám van. Egy nylonzacskóba rakom a kikapott gombócokat és bele a szemetesbe, naponta úgy is le kell vinni. A szilikást nagyon szerettem, de sajnos másfél zsákkal elfogyott havonta (két nagyon pisis csajom van), drága volt.
2012. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Már használja pár hete az új almot a cicum és pozitív véleményem van róla.

Tényleg nagy, könnyen kiszedhető pisigombócok lesznek. Nagyon higiénikusnak tűnik számomra. A mancsával se tudja a szőnyegnél tovább hordani az almot.


Talán egy picit jobban lehet érezni a szagokat, de inkább csak takarításnál, de illatosított az alom, lehet amiatt képzelem be. Mindenesetre szüleim voltak a hétvégén és el is felejtették, hogy macskát tartok, nekem ez pozitív visszajelzés. :)

2012. nov. 3. 07:19
 19/19 anonim válasza:

A Sparos alom nagyon jól (csomosodó) szívja a vizeletet, és elnyeli a szagokat, és az ára is megfelelő 5kg 289 Ft.

Naponta 2-3x kitisztitom az almot. Hetente egy alkalommal kiöntöm a kukába az elhasznált almot és forróvízzel+folyékonszappanal kimosom. Lehet kapni cica lábtörlöt amibe beleragad az alom és így nem hordj szét a lákásba.

WC nem húznám le az alom mert mi van, ha eldugul?

2016. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!