Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a cica nem...

Mit csináljak, ha a cica nem fogadja el a cumisüveget, és az anyjának nincs teje?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 2 hetes kiscicám, a mamájának amúgy sincs sok teje, de a kiscica sztrájkol is. Nem hajlandó szopni. Az állatkereskedésben vettem tejpótlót meg cumisüveget, de abból sem hajlandó enni. Kiszúrkáltam tűvel is, nem nagyon jött belőle semmi, utána vágtam rá egy kis lyukat, abból most folyik, de a cica még mindig csak a fejét forgatja, ha a szájához teszem a cumit, nem eszik belőle. Próbáltam úgy is, hogy óvatosan kinyitottam a száját, beletettem a cumit, de csak rámköpte az egészet.

2012. okt. 11. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az utolsó módszer jó lesz, mikor csöpög belőle a szájába fogd meg a fejét, szájt szorítsd össze, hajtsd kicsit felfelé a fejét és akkor le fogja nyelni
2012. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős a szitu.A cicának a cumi ízével van baja. Sokszór hozzá kell a cumi végét az anya cicijéhez nyomkodni,hogy át vegye az anya cica szagát. talán ez segít.

Sok sikert a kiscicákhoz és türelmet.

2012. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ez szerinted mennyire lesz hatékony? Mert az egész üveget csak nem tudom vele cseppenként megitatni. Két óránként kell etetnem, mire végzek egy etetéssel, jön a következő. :(
2012. okt. 11. 12:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt a mama cici dolgot is, köszi. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a cumit mennyire kell kilyukasztani?
2012. okt. 11. 12:40
 5/12 Vicuska87 ***** válasza:
68%
Akkor lehet, hogy a fecskendő tű nélkül egyszerűbb megoldás!
2012. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mailerdeamon ***** válasza:
Könnyen jöjjön a cumiból a tej, ez a lényeg, mert először úgysem fogja szopni amíg rá nem jön hogy működik. Nyisd ki a száját, hátul tartsd meg a fejét és elöl vagy oldalt dugd a szájába a cumit. Párszor biztos kiköpi, de ne add fel. Mi több kiscicával és egy báránnyal is sokat szenvedtünk, de maximum 1-2 nap után rájöttek hogyan működik a cumi.
2012. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Cumival sose tudtam etetni,mert nem szeretik,nem is jön belőle vagy egyszerűen folyik..3ml-s fecskendőt veszel a pazikában és egy biciklis boltban szelepgumit és azt húzod rá a fecskendőre és azt a szájába rakod és lassan ahogy nyeli úgy nyomod.Milyen tápszert vettél?Vannak olyanok amiket nem szeretnek,nem hasonlítanak az anyatjhez.Az anya eddig szoptatta?Miből gondolod,hogy nincs elég teje?Mennyi kicsi van?
2012. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Két kicsi van, a másik kis pufóka, nála is kipróbáltam a cumit, de ő egyből cumizott, kis zabagép a drága. Abból gondolom, hogy párszor nyomogatta anyósom a cica cicijét, és nem mindig jött ki.

Egyébként nem tudom, lehet csak sztrájkol a kiscica, mert semmiből nem eszik.


Ilyet vettem: [link]

2012. okt. 11. 14:41
 9/12 anonim válasza:

Hát nem vagy egyszerű helyzetben.Én találtam két kb.2 hetis cicát, egy kandúrt és egy nősténykét.Testvérek.Az anyjuknak nyoma veszett, nemtudjuk mi lett vele.A nagy nyivákolásra lettem csak figyelmes.Két napon át figyeltem, hogy jön-e az anya, de sajna nem jelentkezett.

Ekkor döntöttem amellett, hogy felnevelem őket.


Első próbálkozásom az etetés terén, úgy történt, hogy vettem egy 20ml.-res fecskendőt.A tű helyére ráhúztam egy szelepgumit, amit úgy 2 cm-esre levágta, hogy ne legyen túl hosszú.

Tele szívattam a fecskendőt azzal a táppal, amit te is vettél,majd úgy adagoltam a cica szájába, hogy a fecskendő oldalát nyomkodtam oldalt, mint egy gumihengert.

(olyan pozícióban,mintha egy vastagabb töltőtollat tartanál a kezedben.)

Így látható, hogy hogyan fogy a táp fokozatosan,sőt a buborékok visszaáramlásával is szemmel követhető az adagolás.Ha gyorsabban nyeli, sűrűbben kell nyomkodni, a fogyasztáshoz képest.


De most térjünk rá a lényegre.

Az igaz, hogy tehéntejet nem ajánlatos adni a cicának, mivel laktózérzékenyek, s ettől hasmenést kapnak.De létezik laktózmentes tej.Igaz, hogy egy kicsit drgább, mint az egyszerű, de a kezdetekben érdemes kipróbálni.S amikor már nagyobbak, úgy 3,-4 hetessek, rá lehet térni a tápra.Addigra ugyanis rájönnek arra, hogy miről is va szó. Amikor ezt kínáltam nekik, el sem lehetett tőlük venni.Úgy vettem észre, hogy a táp íze nem jött be nekik annyira.De felváltva fokozatosan, egyszer tej, egyszer táp, megoldódott a gond.

Aztán amikor már tudtak enni szilárdabb dolgokat, szoktam adni nekik nagyon apróra vagdalt főt baromfihúst apróra tört főttojással, s egy kis tejjel körítve úgy, mintha szósszal lenne leöntve.Öröm volt látni, ahogy cuppogtak vele.

Most már több, mint egy évesek, igazi virgoncok.


Remélem segítettem.

2012. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki segítségét. Tegnap elvittem orvoshoz, mert nehezen vette a levegőt, és kiderült, miért nem akart enni. A doktornő szerint valamikor - talán még a mama pocakjában - megsérült sajnos, eldeformálódott a mellkasa, emiatt nem kapott rendesen levegő, legyengült. A doktornő javaslatára szegénykét elaltatta, mert nem élt volna már csak pár napot, így nem szenved. :( Végigbőgtem a hazautat...
2012. okt. 12. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!