Kezdőoldal » Állatok » Macskák » FIP gyanúval kellett elaltatni...

FIP gyanúval kellett elaltatni a cicám testvérét. Lehetséges hogy az én cicám is elkapta?

Figyelt kérdés

Akitől van a cica az most hogy szóltak neki tegnap elvitte vérvételre a cicáit és hétfőn derül ki hogy a szülőktől kaphatta e el az elhunyt cica.

Ma reggel szóltak nekem de nagyon megijedtem hogy baj lehet.

Most várjam meg a szülök eredményét vagy inkább csináltassak én is egy vérvételt?

Utána olvasgattam ennek a betegségnek és azért írta hogy kismacskákra veszélyes a legjobban viszont 4 kiscicából és a 2 szülőből eddig csak egy lett beteg. Nem kellene többnek és hamarabb megbetegedniük?

Kérem akinek volt már tapasztalat ezzel a betegséggel segítsen nekem!


2012. okt. 11. 19:34
1 2
 1/11 Vicuska87 ***** válasza:

95% hogy a te cicád is FIP-es! Csak az a kérdés, hogy mikor jön ki rajta!

Vérvételt, rögtön, és tesztet, ez a leggyorsabb amit csinálni tudsz!

2012. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű hogy elkapta, sajnálom. :(

Ez a betegség nagyon fertőző, úgyhogy ha van másik cicád azonnal különítsd el, illetve ne engedd őt ki az udvarra, nehogy megfertőzzön másokat!!!

2012. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És mindenképp csináltass vizsgálatot, mert ha nem is jön elő rajta a betegség, attól még lehet hordozó. És akkor e szerint kell élnie hátralévő életében.
2012. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor holnap megyek én is a dokihoz! :(

Magában van, lakásban tartott cica és most 4 hónapos.

Még abban bízok hogy akiknél volt a másik cica azoknál szedte össze és nem örökölt betegség.

A szülei is egy pár kölyök koruk óta és állandóan viszik őket orvoshoz, nem fajta cicák de gyönyörű és egészségesek legalábbis kinézetre.

2x kapott oltást és még eddig nem volt beteg.

Hát nagyon elkeseredtem! :(

2012. okt. 11. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szorítok a cicusnak!

Hátha tényleg csak azután szedte össze, hogy már szét lettek választva...

Majd mindenképp írd meg hogy mi van vele, rendben?

2012. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

PCR tesztet csináltass mert az csak a FIP-et nézi.Az ELISA teszt sokszor tévesen bejelez pozitívat.Drágább,de jobb!

A FIP évekig is lehet tünetmentes és lehet ki se jön maga a betegség,de terjesztheti,remélem negatív lesz a cica!Írd majd meg!

2012. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha pozitiv lesz se keseredj el nagyon. Ahogy irtak evekig tejesen tunetmentes lehet, radasul benti a cicad es ez ezentul igy is kell hogy maradjon, hogy mast ne fertozzon megm illetve nagyobb biztonsagban is van bent. Az orvostol kerjetek immunerositot, adjatok neki jo minusegu premium tapot es hosszu evekig veletek lehet meg a cica.
2012. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ma voltunk délelőtt vérvételen, a doki azt javasolta hogy először csak teszteljük le hogy van e corona vírus a szervezetében és ha az pozitív lesz akkor csinálnunk kell egy teljes vérvizsgálatot amiből pedig megállapítható hogy FIP-je van.

Na ezt nem nagyon értettem, meg azt sem hogy a vérmintát Budapestre küldik és majd e-mailben vagy telefonon kapom meg az eredményt ami leghamarabb kedden várható.

Azt hittem egyből megtudom hogy baj van vagy nincs. :/

A dokink is biztatott hogy nem nagy az esélye mivel akkor már a 4 testvér cica közül hamarabb is jelentkezhettek volna a tünetek, mivel a kicsik szervezete nem olyan ellenálló mint egy felnőtt 'egészséges' macskáé. De sajnos nem zárta ki! :/

Nem tudom hogy PCR teszt volt vagy ELISA de az ára az 6500 Ft volt.

Hát várok most, holnap jeleznek a szülők gazijai is és ha az negatív akkor ha minden igaz akkor nem nagyon van izgulni valóm de ha mégis rossz hírt közölnek hát akkor keddig nagyon ideges leszek. :(


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. okt. 12. 14:56
 9/11 A kérdező kommentje:

Lenne egy kérdésem azokhoz akinek volt már tapasztalata ezzel a betegséggel!

Megtudtam hogy a kiscicának amelyik elpusztult, a betegség lefolyása a következő volt:

Szombaton este beteg lett és hétfőn elkellet altatni mert nagyon rossz állapotban volt. Semmilyen tünete nem volt előtte mint az étvágytalanság, bágyadtság vagy a láz. Akárhol utána olvasok sehol nem írják hogy ilyen gyors lefolyása lenne a betegségnek van ahol több hetet ír persze kezelés mellett.

Létezne hogy ilyen gyorsan lezajlott?

2012. okt. 12. 18:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Na meg van az eredmény?
2012. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!