Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon nehéz döntés? Minden...

Nagyon nehéz döntés? Minden vélemény érdekel? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Volt egy tündéri eleven cicánk, akit egy napon eltűnt és 5 nappal később szörnyű állapotban találtunk rá, egy állatorvos megmentette az életét, de azt sajnos nem mondta hogy lehet a cica soha nem fog meggyógyulni. Majd másik állatorvost kerestünk aki megműtötte, kezelte sokáig, és biztatott, hogy a cica meggyógyulhat. Mi is nehezen vettük a dolgokat, a cica jobban viselte, de reméltük hogy nem sokára rendbe jön és minden újra jó lesz. Sajnos nem így lett, bár még van remény, de már úgy gondolom nem sok. Ezért sajnos gondolkozunk, hogy a cicának jó- e így élnie, nem szenved-e vagy mit "gondol".

És most a cica állapota, sajnos már 5 hónapja: idegi sérülése van szegénykémnek ami miatt sajnos nem érzi mikor pisil és kakil, szinte állandóan, emiatt nem tudjuk bevinni magunkhoz a házba és ami a legrosszabb, hogy sajnos nem tud járni a gerincsérülés miatt a két hátsó lábára nem tud ráállni mozgatja őket, de felállni nem tud egyáltalán, csúszva közlekedik és így mindig lehorzsolja mindenét, mindennap kötözöm állandóan, főleg a kis lábait, de máshol is sebesedik. Van egy kis szobája ott lakik esténként egyébként a kertben van játszik, alszik ilyesmi, de mivel jön a hideg már nem szeret annyira kint lenni és nem tudjuk hogy lesz télen, úgye akkor nem mehet majd ki max egy picit. De ezt is megoldjuk majd valahogy. Kérdés az lenne, hogy a cicák ugye nem gondolkoznak, megilyesmi, de vajon milyen neki így élni, néha nagyon sajnáljuk, mert nem tudja azt tenni amit szeretne( felugrani stb)? Sokszor elgondolkozzunk az altatás nem -e lenne jobb neki, de én nem tudnám már megtenni. Már így élünk lassan fél éve sehova nem tudunk menni, mert nem lehet egyedül hagyni és nem könnyű vele, de ezt már megszoktuk, a cicánk megér ennyit. De vajon ő akar így élni? Vajon szenved? Sokat sír mert nem szeret egyedül lenni, de sokat vagyok kint vele és olyankor jól érzi magát, sokat bújik, játszik, mászkál, alszik és imád enni. Úgyhogy elfogadta, hogy ő ilyen bár mióta hideg van azóta már nincs olyan sokat kint, olyankor a helyén csucsul. Kicsit hosszú lett, de leakartam mindent írni. Szóval ti mit gondoltok erről? Segítsetek, ti mit tennétek, ezzel a kis tündéri cicával?


2012. okt. 13. 22:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segíteni nem tudok, de a tapasztalatomat megosztanám veled. Az én kandúrkám szívelégtelenséggel született ami elég későn derült ki, már 4 éves volt. Ennek a betegségnek az egyik következménye, hogy lebénul a hátsó fele. Kitartóan gyógyszereztem minden reggel és este, ő természetesen ezt gyűlölte. Jártunk minden hónapban ultrahangra, ahol az orvos sosem mert bíztatni. Egyszer megkértem őt, szóljon ha úgy ítéli, hogy a cicát el kell altatni, mert én képtelen lennék dönteni. Azt mondta, fogom tudni ha eljön a pillanat. Fél évre rá eljött a pillanat, sajnos lebénult, látszott rajta, hogy feladta a küzdelmet. Ott már csak az ő érdekeit néztem, hogy ez a valaha életerős, gyönyörű kandúr most szinte semmivé lett, fájdalmai vannak, nem érti miért nem tud járni. Nem haboztam, indultam vele az orvoshoz ahol megtörtént amitől a legjobban rettegtem. Amíg ébren volt beszéltem hozzá, simogattam, és mikor elaludt persze zokogásban törtem ki. Nagyon-nagyon nehéz volt elengedni, ő volt az én kis Hercegem, de tudom, hogy neki sokkal jobb volt így. Nem mondom, hogy altasd el a cicát vagy, hogy ne, te tudod, te látod hogy viseli. Csak megosztottam a történetemet hátha segít. Megértelek, hogy jót akarsz neki, kitartást neked is és bízom benne, hogy a cicád mégis lábra fog állni egyszer!
2012. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon látnám, hogy szenvedne, akkor elaltatnám. De ha van még remény és a cicának van életkedve (a képek alapján úgy látom, semmivel sem kevesebb, mint az én egészséges cicáimnak), akkor küzdenék érte az orvossal.
2012. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Gyönyörű ez a cica. Én sem altatnám el,főleg,ha látod,hogy élni akar.Nagyon rendes gazdik vagytok. Így kéne mindenkinek gondoskodni az állatairól. Nekem is van egy 9 éves szaruhártyafekélyes,glaukómás vizslám, aki már sajnos megvakult. Mindez három hónap alatt. Napi négyszer kell négyféle szemcseppel csöpizni, szteroid tablettát is szed.Látom rajta az élni akarást jó étvágya van és jó a hangulata. Amíg így látom benne az életerőt eszembe se jut elaltatni. Ha szerető gondoskodás veszi körül az állatot, és nincs komoly szervi betegsége addig ő is élni akar, mert van miért és kiért. Minden jót kívánok és sok erőt és örömet. Szia:)
2012. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Mecse ***** válasza:

Nagyon édes cicusod van, megenném reggelire :)


A pöttöm berni pásztor is nagyon aranyos! Örülök hogy elvetetted az altatás ötletét! Sok kitartást kívánok a cicád ápolásához, szükség lesz rá :)

2012. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megcsináljuk a kerekesszéket, hátha segít neki a lábra állásban is! :) Már nincs sok reményem , de nagyon szeretjük őt és hátha segítene. Valószínűleg akkor észre venném ha ő feladná, mostanában nem olyan boldog kiscica, de lehet ez a hideg idő teszi. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettetek.
2012. okt. 14. 21:11
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég a cicám kiugrott az ablakon, a harmadik emeletről. Egy éjszakára eltűnt, és én meg sajnos olvasgattam hasonló történeteket. Elgondolkodtam rajta,hogy én mit csinálnék, ha nem tudna ráállni a hátsó lábaira. Megbeszéltem anyukámmal is, és azt mondta, hogy vennénk neki "kerekesszéket", és pelenkáznánk folyamatosan.

Ti ezt a pelenkázást nem tudjátok valahogy megoldani? Akkor bent lehetne veletek, és nem szomorkodna a hideg miatt.

Nagyon szomorú, ami történt, én belebetegednék, ha a cicámmal lenne valami, de kitartanék a végsőkig, az biztos.

Majd írj, hogy ezt a pelenkázós dolgot kipróbáljátok-e, szerintem jó lenne:) Sok sikert!

2012. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nézegetjük a székeket nem lesz egyszerű megtervezni, lehet készen kéne venni.
2012. okt. 14. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!