Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szokta valaki a macskáját...

Tinker Bell kérdése:

Szokta valaki a macskáját vonaton/autóban utaztatni? Hogy bírja a cicus?

Figyelt kérdés
Korábban feltettem egy kérdést, hogy ha elutaztok hétvégente, akkor hogyan oldjátok meg a cicus gondozását, most viszont az érdekelne, hogy hogyan utaztok cicával, illetve, hogy hogyan bírja ezt.

2012. okt. 22. 13:33
1 2
 1/12 Mecse ***** válasza:

Van egy csini hordozója abban utazik, jól bírja a vonatot / autót egyaránt, nagyon szerencsés vagyok vele.


Mondjuk pici korától szoktatva is volt hozzá. Csendesen pihenget közben, nem hisztizik, nem próbál szabadulni, nézelődik, szaglászgat :)


A hordozóját annyira szereti hogy amikor megérkezünk az úti célhoz nem is engedi hogy eltegyem a szekrénybe, mert imád benne / körülötte játszani, napközben van olyan hogy abban alszik, tehát abszolút nem tart tőle vagy efféle.


Én elég sokat utazom vele mivel egyedül lakom így nekem nincs olyan hogy eltűnök 3 napra az isten háta mögé ha ahhoz van kedvem, mindig viszem magammal bárhová is megyek. Nagyon laza cica ilyen téren, minden új helyzetet nagyon könnyedén kezel. :)

2012. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az útra viszel neki enni? Inni? Hogy oldjátok meg a wczést?
2012. okt. 22. 13:58
 3/12 Mecse ***** válasza:

Eddigi leghosszabb utunk Lengyelországig vitt minket, az több mint 6 óra volt kocsival.


Én úgy csinálom hogy aznap amikor utazunk akkor nem kap előtte enni. Amíg utazunk én nem etetem mert nem rizikózom meg hogy esetleg felkavarodjon a gyomra és hányjon a kocsiban vagy ilyesmi.


A cicák olyanok (már amelyeknek egészséges az anyagcseréje) hogy addig tudják tartani a vizeletet / kakit amíg egy ürítésre alkalmas lehetőség kínálkozik. Szóval nem fog a hordozójában maga alá csinálni, kibírja szépen amíg odaérünk.


Vízzel meg szoktam kínálni ha hosszú az út, de nem jellemző hogy kérne belőle.


A hordozóban megáll az anyagcsere teljesen :D Legalábbis én így fogom fel, sem befelé nem megy semmi sem kifelé :).

2012. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hűűűű, köszönöm a segítséget :)

Nekünk szerencsére csak maximum 3 órás utakról lenne szó, de akkor az gyerekjáték a lengyelországi úthoz képest. Meg gondolom, ha kicsi korától szoktatva van, hogy utazik, akkor biztosan jobban viseli. Ez nálunk is így lenne.

2012. okt. 22. 14:17
 5/12 anonim válasza:
Mi a cicámat ha visszük valahova akkor mindig a hordozojában van és nem panaszkodik. de ha mégis adj neki 3-4 jutalomfalatot és jobban lesz!!!
2012. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2012. okt. 22. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én cicám az orvoshoz vezető kb. 5 perces utat az autóban végigüvölti...Messzebbre még meg sem próbáltam vinni.
2012. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2012. okt. 22. 18:53
 9/12 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

mi is gyakran utazunk Balatonra(1,2 óra), boxukban, nálunk reggeli akkor van, de nem kell se iszi, se eszi nekik (próbáltam..)Kiskoruk óta megy az utazás, otthon pedig elöl van a box, hogy ne mindig csak a negatív élmény (pl doki..) kötődjön hozzá, a nagyobbik többször alszik benne, én pedig bele szoktam dobálni neki szárazkaját,hogy pozitív megerősítés legyen. Idén nyáron Ausztriába utaztunk a cicákkal nyaralni, kb 5 órás út volt pihenőkkel, nem volt semmi, bár már elkezdtek hisztizni..

Mindig bekötöm övvel a dobozt, olyat vegyél, amit be lehet.

Előző cicámmal egyetemistaként kéthetente vonatoztunk, ill buszoztunk anno, ő nagyon nyugisan viselte,ő sem evett és ivott közben, wc sem volt soha.

Szóval otthoni gyakorlás után nyugodtan vágj bele!

2012. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ennyi jó történet után nyugodtabban vágok bele :)
2012. okt. 23. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!