Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek egy ilyen akarnok...

Mit kezdjek egy ilyen akarnok cicával? Kikészít!

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2 éves kandúrom. Háromszor beszéltem már meg időpontot dokival kasztrálásra, mindháromszor megszökött. Először egy hónapra, aztán 2 hétre és most pedig tegnap este és szerdán lenne a műtét.

Az volt a tervem, hogy bezárom szerdáig, erre nem megtanulta kinyitni az ajtót?

Állandóan menni akar de csak este. Nappal olyan édes mint egy kiscica, de ha sötétedik, rájön a dili.

Nagyon szeretem, azért is félek, hogy baja lesz. De most mit kezdjek vele? Magától haza se jön, mindig nekem kell megtalálni. A környéken már hülyének néznek, hogy feszt a macska után koslatok.

Hagyjam menni ahova akar és ne keressem?

Ha véletlen megtalálom szerdáig és kasztrálják lenyugszik?

Vagy ez már mindig így marad?


2009. aug. 9. 09:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%
Ha megtalálod, akkor zárd be valahová(kulccsal), és igen ha ivartalanítják, akkor nem fog elszökdösni otthonról, nyugodtabb lesz.
2009. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Na, pont most mentem egy kört és megtaláltam. Ma este kulccsal zárom be a szobájába! (Mert az is van neki, hogy minél jobban érezze jól magát a birodalmában)

Köszi, nagyon bízom benne, hogy lenyugszik.

2009. aug. 9. 09:26
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért 100%os lenyugvásra ne számíts. Én is 2-3 éves korában ivartalaníttattam a cicusomat és a mai napig nekimegy a kandúroknak, de már lényegesen kevesebbszer.

Az is valami....

2009. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
41%

A macsekok szabad lények. Éjszaka vadászó állatok. Az, hogy eljárkál éjszaka természetes viselkedés nála. A kasztrálással "lenyugtathatod" ugyan, de boldog nem lesz tőle, sőt! Valamint meg is szoktak hízni ilyenkor picit.


Nekem volt egy kandúrom. Nem volt kasztrálva. Éjjel kint volt és csavargott, reggel viszont hazajött. Néha ugyan volt rajta néhány sérülés, de kiegyensúlyozott boldog macsek volt. Sztem így érdemes őket tartani.

2009. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%

10:03-nak.

Nem nagyon értek veled egyet. Hozzáteszem hogy "már". Én pont azért kasztráltattam 3 évesen a cicámat, mert úgy gondoltam hogy ez a természet rendje. És ez továbbra is így van. Csakhogy rettenetese sokat verekedett, hetente jártunk állatorvoshoz olyan sérülései voltak. Arról nem is beszélve hogy a 10es főút mellett lakunk és állandóan átment az úton pedig a kertből egyenes út vezetett a Dunára és rétre ahol igencsak lehetett volna neki vadászni. Ő verekedni ment másik macsekokhoz és nőstényt keresni.

Most esze ágába sem jut átmenni az úton.

Vannak most kiscicák, őket azelőtt elviszem orvoshoz mielőtt elkezdenek koslatni.

Ezzel meghosszabbítom az életüket. Önző vagyok tudom, de szeretném a cicámat minél tovább magammal tudni.

Minden évben elveszítek 1-2 cicát, mert elüti az autó....

2009. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
23%
10:03-assal értek egyet, már csak azért is, mert ellenzem az ivartalanítást... szerintem ezzel csak "megcsonkítják" az állatokat és attól, hogy te vagy a gazdája nincs jogod ezt tenni vele! Annyit bagzik, amennyit jóle sik neki, csak azért, hogy a te álmod nyugodt legyen és ott feküdjön melletted nem kellene ezt tenni vele... és ez nem csak neked szól, hanem a többi gazdinak is, akik ilyen műtétre adják a cicájukat!
2009. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

Eszembe sem jutott, hagy manapság valaki megkérdőjelezheti az ivartalanítás fontosságát!!!!! megáll az eszem!

A lényeg nem az hogy a gazda aludjon nyugodtan otthon! EGy egészséges kandűr élete folyamán többszáz kiscicát is nemzhet. Az egy dolog, hogy nem ő szüli meg, de igencsak van köze hozzá! És hogy az a többszáz kiscica ne az út szélén halljon meg kóborolva, ne terjesszen betegségeket, ne szenvedjen, az igenis a mi felelősségünk!

2009. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%
Akik az ivartalanítást ellenzik, azok először gondolkozzanak már el. A macskák nem élvezetből szaporodnak, hanem mert az ösztön azt diktálja, sőt nem is kellemes nekik. A kandúr macskák többsége nem éri meg a 2-3 éves kort, mert addigra vagy elüti őket egy autó, amikor nőstényhez mennek, vagy széttépi őket egy másik macska, vagy a szaporodás, verekedés során gyógyíthatatlan betegségeket kap el. Ezzel évekkel meghosszabbítható a macska élete, sokkal jobb nekik is ha nem kell azon görcsölniük egész nap, hogy hogyan tudnának meglógni a nőstényhez. Nem beszélve arról, hogy a kandúrok több száz kiscicát produkálhatnak, akik közül legalább a negyede utcán végzi, vagy elpusztítják őket. Én nem vállalnám, hogy miattam szenvedjen akár egy kismacska is.
2009. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Hát ha reggel hazajönne én is kiengedném, de amint írtam elmegy hónapokra is akár.

Én sem szeretném ha nőstények miatt halna meg vagy mert épp területért harcol.

Eddig én is sok cicát vesztettem el, mert azt hittem nem kell ivartalanítani. Aztán mikor 2x ellett a nőstényem, piszok nehezen találtam gazdikat. (De végül mindig.)

Ez nem csonkítás, macska nem élvezetből párzik, hanem az ösztönei hajtják. Nem lesz ettől csonkább, de remélem sokáig fog élni.

2009. aug. 9. 11:21
 10/37 A kérdező kommentje:

jaj bocs, most látom, hogy az utolsó is ugyanezt írta mint én.

Legalább valaki egyetért velem :)

2009. aug. 9. 11:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!