Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek vele, már nagyon...

Mit kezdjek vele, már nagyon elég volt a viselkedéséből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy kan macskám,most múlt el egy éves májusban.

Már egy hete lassan iszonyatosan elviselhetetlen szegénykém.

Folyamatosan itt fekszik a folyóson,alszik,bejön a lakásba,itt is alszik,reggel-délben-este eszik,rengeteget hozzáteszem,és nyűgös...alig lehet vele bírni.Olyan kellemes idő van odakint,de ő nem hajlandó kimenni,úgy kell kirakni,kizavarni,vagy visszaszökik.

Szereti ha simogatom,de ha már véletlen egy kicsit lejjebb simogatnám vagy nem tetszik neki valami,akkor odakap,megharap,fúj.Akkor is fúj,ha kiteszem a lakásból,mert nem tetszik neki.

Most bnőmet pl.: ok nélkül harapta meg,pedig csak le akarta tenni a földre.

Nagyon hisztis,mit csináljak vele?


Előre is köszönöm a válaszokat...


2010. aug. 7. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Huuhh... Próbáld meg azt hogy amikor alszik akkor simizd,puszilgasd!! Így lassan megbékél. remélhetőleg...
2010. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én imádom.Sokat simizem,imádja a nyakát meg a buksiját.

De ha már csak le akarom tenni a földre vagy bármi ami "őkelmének" nem tetszik,akkor el kezd fújni ránk...Akkor csinálja,ha nem tetszik neki,hogy kiakarom rakni a szabadba,vagy a lakásból stb....

Sosem csinálta eddig ezt...mindig szépen bejött a lakásba,kapott enni,bejött a szobába aludni,aztán kiment a szabadba és onnantól kezdve 2 napig nem láttuk.

Most meg minden nap fent van,alig lehet kipaterolni innen,már ha megpróbálnánk,már akkor harapna és karmolna...

Szerintem ez nem normális,eddig nem csinálta...

2010. aug. 7. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy egy másik feltehetőleg erősebb macska jött a területére, mert szerintem fél tőle ezért nem akar ki menni. Ha az amire tippelek akkor csak el kell zavarni a másik macskát remélem segítettem:)
2010. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja le hagytam 14/L
2010. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eljött az ideje az ivartalanításnak, ha még nem történt volna meg:)
2010. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

19:58-asnak :)


Itt összesen 4 ház van,ilyen társasház féleségek.

A 4. háznál vannak macskák,azok csak eleinte jártak át,aztán abba maradt.A macskám akkor aktívan lent volt,próbálta a macskám idegesíteni,de nem sikerült neki.

A szomszéd kan macska már mindenhogy kinézett,annyit harcolt gondolom,de az én macskámnak semmi baja se volt.Nem harapta meg egyik macska sem,nem látszik rajta semmiféle sérülés.

2010. aug. 7. 20:01
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha esetleg nem ivartalanítom,akkor meddig lesz ilyen kiszámíthatatlan a viselkedése????
2010. aug. 7. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazából az én macskám is ilyen volt, azért mondtam az ivartalanítást. Csak neki hullámvölgyei voltak. Volt hogy egy hétig nem volt hajlandó kitenni a lábát, utána meg egy hétig nem is láttam.

Ráadásul ugyanúgy mint a tiéd, hangulatától függően hol szerette ha vakargattam a nyakát, hol belém harapott miatta.

Úgyhogy meguntam.

Azt sajnos nem tudom neked megmondani, hogy mennyi idő mire kiürülnek a hormonok a szervezetéből, de az én macskám változása látványosra sikerült. Nem durva, nem kolbászol el, azóta teljes a nyugalom.

2010. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy egész életében ilyen lesz, ha ivaros marad. Ezen kívül még rendszeresen verekedni fog más kandúrokkal is, amik nagy sérülésekkel járnak. Gyakrabban ütik el az autók is, hisz ész nélkül fog a nőstényekhez igyekezni. Ha kölyköket gyárt a szomszédnak, akkor mérgesek lesznek rád. Lassan elkezd majd jelölgetni a lakásban is. Idősebb korára pedig ivarszervi daganata lehet. Szóval nagyjából ezekkel jár, ha ivaros marad. Ha ivartalaníttatod, akkor viszont lesz egy nyugodtabb és egészségesebb macskád.
2010. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg mihamarabb ivartalaníttasd!

Én tavaly befogadtam egy 3 év körüli kandúrt, aki nem volt ivartalanítva, és nagyon agresszív volt. Még az állatorvos sem tudta rendesen megvizsgálni, így azonnali ivartalanításra került sor. Azóta elég sokat változott.

Az a rossz tulajdonsága maradt meg, hogy tombol, ha nem engedem ki, de legalább már nem harap.

A te cicád még fiatal, így több esély van, a teljes változásra.

2010. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!