Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha nekem pedig...

Mi a teendő, ha nekem pedig az ivartalanított kandúrom idegbeteg?

Figyelt kérdés

Mindenki a műtétet javasolja, de neki ez már megvolt..menhelyről hoztam, kb 8-9 hónapos.

Nem karmol (behúzza a körmeit), csak elkapja mindenki kezét/lábát és harapja..de elég erősen.Így nem lehet ölbe venni, megsimogatni sem, mert rögtön harap. (Néha magától is.) Bent van a lakásban, benti cicának szerettem volna nevelni (elvégre a menhelyen is be volt zárva, tehát nem volt még kint), de már azon gondolkozom, hogy kiengedem játszani egy kicsit, hátha akkor lenyugszik, meg kifárasztja magát odakint.. (idebent is játszom vele, de hamar elveszíti az érdeklődését)

Mit csináljak?


2009. aug. 10. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám kiengedni (először mindig felügyelettel).

Szoktatok vele eleget foglalkozni?

Esti fél óra játéktól az enyém el szokott ájulni. (Szintén kandúr)

2009. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Naponta 2-3x szoktam vele kb 20 perceket játszani..de neki meg se kottyan.. :(
2009. aug. 10. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor valóban az lesz a legjobb ha kiengeded kicsit.

Talán elfoglalja magát vadászattal és a ti lábatok kevésbé fogja érdekelni utána.

2009. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így jártunk, kiivartalanítottuk, és hiába, olyan volt mint egy kiéheztetett hím oroszlán:) Kb. 2 év után meguntuk, hogy terrorizál minket (elbújt a ruhaszárító mögött, és amikor a konyhába mentünk ki, ráugrott a lábszárunkra és belemélyesztette a fogait, amikor meg akartuk puszilni, belemart az arcunkba, minden ok nélkül felugrott és megharapta a karomat, stb) szóval már féltünk tőle és majdnem elaltattuk, de végül is sajnáltuk megtenni. Valahol hallottunk róla, hogy másoknál bevált, hogy adtak a cicának hormont. Mi is megkértük az állatorvosunkat, hogy csináljunk valamit, mert ez így nem állapot.elmondtuk, hogy miről hallottunk, és hogy igaz-e? Mondta, hogy igen, kipróbáltuk, és hatott! Kb 1-2 hónapra rá, hogy elkezdte szedni. Azt hiszem Ovarid volt a neve és először minden másnap kellett neki adni, 1/4et több hónapig, aztán szépen lassan leállítottuk a hormont, mert mondta az orvos, hogy ez milyen veszélyekkel jár (cukorbetegség, stb) és utána 3naponta kapott egy ideig, aztán 5 naponta, majd hetente, majd kéthetente, és most nemrég hagytuk abba. Szerencsére normális lett, bújik dorombol, aranyos.
2009. aug. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!