Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldjam meg a következőket?

Hogy oldjam meg a következőket?

Figyelt kérdés
Van egy pár hónapos kiscicám, őt szeretném télre levinni, legalább éjszakára a pincénkbe, ahol mindig meleg van. Viszont van egy kis gond. A szomszédoknak van összesen 5 nagymacskája, amik folyamatosan betegek, férgesek, az egyik tegnap összehányta férgekkel az udvarunkat! A picit nagyon féltem tőlük emiatt, de ő folyton játszik velük. Így nem engedhetem le a nagyokat a pincébe, különben is összepiszkítanak ott lenn mindent, eddig ott teleltek, azonban valahogy el kell őket onnan szoktatnom és csak a pici maradhat. Van a pinceajtón egy macskaajtó, amit akármivel torlaszolok el, a nagy macskák ledöntik és minden nap bemennek a pincénkbe. Hogy oldhatnám meg ezt a problémát, hogy csak a kicsi menjen le minden éjszakára, a nagyok meg ne tudjanak? Én csak azt a megoldást látom, hogy becsináljuk a macskaajtót, úgy, hogy ne tudják szétdönteni, és a picit meg minden éjjel lezárom. De akkor mi lesz később, amikor már nappal is minuszok lesznek?! Hogy zárjam ki a nagyokat úgy, hogy a pici lemehessen? Anyám szerint, ha bezárom a picit és nem tud kijönni, egy idő után félni fog ott lent és nem fog lemenni. Ez igaz? Ennyi erővel hogy vannak a bent tartott macskák?!
2012. nov. 13. 17:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Csak az éjszakákról lenne szó. :/ Muszáj, ha leengedem a többit, megbetegszik, ha meg kinthagyom, el fog pusztulni. :(
2012. nov. 14. 18:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha a többit zárod ki, azok fognak elpusztulni. Kint ígyis úgyis érintkezik velük. Csak be kéne vinned a lakásba. Miért nem engedik? Félnek, hogy megeszik őket a kismacska éjjel? Gyönyörűen meglehet tanítani szobatisztaságra, semmi gond nincs egy kismacskával.
2012. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azért, mert felugrál az ágyra, asztalra, minden csupa macskaszőr lesz tőle, az ember nem győz takarítani utána. Az előző macskám félig benti volt, meg is gyűlt vele a bajunk. Hiába vettem neki a többezres bolhairtókat, az ágyamba másztak róla a bolhák (pedig tényleg mindig tök odafigyeltem rá). Nekem sem igazán tetszik a benti állattartás, de a szüleimet meg egyenesen képtelenség lenne rábeszélni.
2012. nov. 14. 18:51
 14/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a többi nem pusztul el, a szomszédéknál is van faház, pince, minden, csak hát a miénk melegebb. -.- Nem minden macska jön le hozzánk telelni, csak az egyik öreglányé, aki fél évig az ország másik felében lakik, fél évig meg itt. A másik szomszéd macskái elvannak a gazdájuknál többnyire.
2012. nov. 14. 18:52
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Minap láttam a TV-ben egy olyan macskaajtót, ami minden problémátokat megoldaná. Az a lényeg, hogy a cicát chipezni kell, és a macskaajtó ha érzékeli a chipen lévő kódot, akkor kinyílik, ergo a család kedvencét beengedi, a többi macskát viszont nem. A gond csak ott kezdődik, hogy szerintem ezt a terméket még unokáid korában sem fogják árulni Magyarországon. Szóval nézz szét ebay-en, bár gondolom nem túl olcsó egy ilyen szerkezet, pláne ha a szállítást is fizetned kell. Persze annak is utána kell nézned, hogy milyen chip kell a macskába, elég-e a sima, amit amúgy is be kell helyezni lassan minden háziállatba, vagy kell-e valami külön a macskaajtónak is. Hátha valaki pontosabban tudja, vagy nézz utána, ha gondolod.
2012. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Szerintem nem fog ennyit költeni a macskára, ha még a lakásba se engedi be :S

Kíváncsi lennék azóta mi történt, már elég hideg van kint.

2012. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
persze, igazad lehet. Én mondjuk alapból lakásban tartanék egy pár hónapos cicát pláne a mínuszok közeledtével. Ez a macskaajtó csak egy jópofa ötlet volt, amit a kérdezőnek találtak ki, döntse el ő, mennyire fontos neki az állatkája
2012. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!