Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora stressz a macskának a...

Mekkora stressz a macskának a fürdetés?

Figyelt kérdés

Vasárnap viszem 3 hónapos cicámat kozmetikushoz fürdetésre, karomvágásra. (Próbáltuk párommal otthon megfürdetni, nem bírtuk mert irtózik a víztől, nagyon karmolt...abba kellett hagynunk.)


Mennyire fogja megviselni a vasárnapi procedúra? Meg fog változni a viselkedése? Haragudni fog ránk? Milyen lesz utána? Pár nap után megnyugszik és "elfelejti" a "szörnyű vizes kínzást"? Nagyon aggódok! Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat. A ti macskátok hogy viselte élete első fürdetését? U, még valami. A szárítás mennyire borzalmas? Gondolom az se jó szegény macskának, hangos meg minden! Nagyon meg fog rémülni?


Köszönöm a válaszokat előre is,

Egy aggódó első cicás :)



2012. nov. 22. 13:45
1 2
 1/11 Vicuska87 ***** válasza:
35%

Lehetséges, hogy be kell nyugtatózni!


Egyébként, ha benti macska, akkor felesleges a fürdés!

2012. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, benti macska. Csak azt a helyzet, hogy az utcáról fogadtuk be és szeretnénk egy egészségügyi fürdetést... mégis csak az utcán élt... és az állatorvos is azt mondta, hogy egy fürdetés nem árthat...
2012. nov. 22. 13:55
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:
45%
Hát nem fog lelkesedni, az biztos!
2012. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Talán jobb lenne, ha mégis otthon fürdetnéd. Kisebb trauma lenne neki. Egyikőtök meg erősen a lábait, hogy ne karmoljon, a másik meg mossa át gyorsan neostomosannal.

Jópár macskát így fürdettem, mindegyikkel elbírtam. Még felnőtt kóbor macskát is, pedig az aztán nem volt hozzászokva.

Törölgesd meg alaposan, tedd meleg helyre és megszárad magától.

2012. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még valami. Nem fog rátok haragudni, inkább örülni fog, hogy tiszta, nem viszket stb.
2012. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát tehetek még egy próbát...


De ha nem megy akkor el kell vinnem, mert minél később fürdik meg, annál jobban fog tőle félni idősebb korában, amikor is megfürdetnénk.


Már talán így is elkéstünk... :)

2012. nov. 22. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Benti macskámat egy évbe kétszer fürdetem..

Lavórba víz, azt rá a mosógép tetejére, hogy nekem se legyen

kényelmetlen a kádba hajlás, és jön a mosakodás. Lassan, nem kapkodva, közbe beszélek hozzá. Jól tűri, mondjuk, annyira nem is örül.. Aztán jó vastag törölköző, és a meleg szobába megszárad hamar. Nyáron meg amúgy is meleg van, bent is.. Haragja nem sokáig tart. Talán addig, míg megszárad, jutalomfalatnál kész a megbocsájtás. :)

2012. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy fürdetek macskát mint az utolsó hozzászóló és eddig bevált. Hatalmas kijárós perzsa kandúromat is sikerült lenyugtatni azáltal, hogy beszéltem folyamatosan hozzá. Jobb neki ha te fürdeted, mégiscsak egy idegen kezei közé kerül, ráadásul az még a fülébe is zúgatja a szárítót. Ketten csak meg tudjátok oldani. Meg is fázhat amikor hozzátok hazafelé, ha nem szárítja meg rendesen. (Bár lehet, hogy csak a túlaggódás beszél belőlem)
2012. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megpróbálom. :) Köszi a válaszokat.


És ha ne adj isten sikerülne megfürdetnem, nem gáz lemondani a kozmetikust?! Nem bunkóság ez?

Ezt meg én aggódom túl... :)

2012. nov. 23. 11:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz..

A macsek érdeke fontosabb. :)


7. voltam.

Kád azért sem jó, mert kényelmetlen (nekem), sok víz kell bele, amitől cica jobban megijedhet, csúszik az oldala, megijed, ha menekülne..ettől Ti is.:)

Műanyag lavórból kilát, van amikor a szélén van a két mellső lába, úgy nézelődik..

Az a lényeg, nyugodtan, kicsit biztonságba érezve magát.

Nem lesz semmi gond, jobb ha Te csinálod, mintha egy idegen..gépiesen.

Beszélj hozzá, ahogy szoktál.én gügyögök is néha neki.

Sok sikert!

Majd számolj be az eseményről!

2012. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!