Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy kóbor cicát?

Lovaska1 kérdése:

Befogadtam egy kóbor cicát?

Figyelt kérdés

Ma befogadtam egy kóbor kiscicát 2-3 hónapos lehet...

eléggé könnyű... kapott enni is....

sérüléseket nem találtam... mi a teendő vele?

6 macskám van és most így 2-ő a házban...

a cicám nem akarja elfogadni a kóbor kicicát...



2012. dec. 5. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok cicád van. Remélem ivartalanítottak, akár fiú akár lány. A fiút is kell, mert amikor kóborol, sok kóbor macska lesz tőle terhes és a kicsik az utcára születnek.

Ha ivartalanított, nem fogja bántani a kicsit, de kell pár nap, 1-2hét, mire összebarátkoznak. Ha ivaros, lehet, hogy megtámadja, mert ők féltik a területüket.

2-3hónapos macska még elég kicsi, bár 3 hónaposan már örökbe lehet őket adni. Ráfér egy fürdetés bolhaírtó samponnal, vagy fürdetővel, féregtelenítés, a kismacskák 99 százalékban férgesek. Ezeket állatorvostól, vagy állatpatikában találod meg. Az se ártana, ha látná egy orvos a macskát, tényleg egészséges e. Ebben a hidegben tartsd bent a kicsit, sőt később is, ha lehetséges, bent nagyobb biztonságban élhetnek.

2012. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bennt lesz a cica és az idősebb lány
2012. dec. 5. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Viddel állat orvoshoz és nézz utána, hogy nincs-e gazdája.
2012. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
velem is nemrég történt hasonló esett. Elmentünk az állatorvoshoz és mst sokat törődünk vele. FONTOS, hogy most szoktasd az alomhoz és minden egyébv dologhoz ami szerinted hasznos vagy akarod hogy tudja stb. mert most van abban a korszakban amikor még képes befogadni új dolgokat (ez után is fog tudni de csak sok idő elteltével tanulja meg) :) Remélem segítettem valamennyit! :)
2012. dec. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
vigyázz rá jól hogy el ne szökjön mert utcáról már kb. 5 cicát fogadtunk be,de mindet ellopták mert a cicák kimentek az utcára
2013. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!