Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiú macska tulajdonosok!...

Fiú macska tulajdonosok! Akinek nincs ivartalanítva a macskája, belegondoltatok már, hogy a kóbor macskák egy részének a ti macskátok az apja?

Figyelt kérdés

Vagyis a kóbor macskák a ti macskátok kölykei. Tehát ti vagytok értük felelősek. Nyilván nem összes kóbor macskáért, de pl. ha életben marad egy nőstény macska, aki a macskátoktól van és neki is születik kölyke, az már elég nagy felelősség. Tehát a kóbor macskákért azok a felelősek, akik nem ivartalanítják a macskájukat.

Sokszor életben sem maradnak az utcán született kismacskák, kapásból halálra vannak ítélve.

Fiú macska ivartalanítás kb. 3-4ezer Ft, ezt mindenki megengedheti magának. És ráadásul így nem is mászkál el olyan messzire a macska, kisebb az esélye, hogy elüti az autó. És verekedni sem fog többé, nem jön haza sebesen, kikarmolt szemmel, törött lábbal.

Nem érné meg?



2012. dec. 16. 10:45
1 2 3 4
 11/34 Marciiiy ***** válasza:
32%

˝ Szerinted az rendjén van, hogy a te a hím macskádtól született nőstény és hím macskától újabb kismacskák születnek? Nem csak egy generációra kell gondolni.˝

Teljesen rendbe van azért mert ez olyan h ha téged kiherélnélek neked nem lenne gyereked(milyen érzés lenne) és akkor ha neked nincs tesod az a családi generáció véget is érne mint a macskánál!

2012. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem a vágóhídakról van szó, hanem a macskád kölykéről :D Úristen, asszem feladom.
2012. dec. 16. 12:10
 13/34 Marciiiy ***** válasza:
ha macskámnak az utcán kölyke lenne azt vagy haza hozná(volt már rá példa de nem tom mért hozta)vagy túlélnék mert ahol én lakok van olyan szó h SZERETET bármi iránt és a kölyköket nem ölnék meg nem halnának meg hanem vki megtalálja és azt vagy megtartja vagy elajándékozza de nem küldi menhelyre mert ott ölik meg őket
2012. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy mondat volt? Vagy mennyi?

A menhelyen nem ölik meg őket. Ellenben falun... gyerekként saját szememmel láttam.

2012. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe így nem gondoltam bele.Mi befogadtunk egy kóbor macskát(kandúr),de elég félős,nem jön be a lakásba,kint kapja az ennivalót.Szóval őt nem tudjuk elvinni.
2012. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Na végre valaki, aki jól értelmezi a kérdést :)

Próbáljátok megszelidíteni valamennyire, és hordozóban el tudjátok vinni, csak jól zárható dobozban. De van olyan állatorvos, aki kijön és megcsinálja. Kérdezősködni kell.

2012. dec. 16. 13:02
 17/34 Marciiiy ***** válasza:
ha menhelyre kerül 1 állat az már elveszett mert ha sokáig nem viszi el senki elaltatják és én is láttam már h állatot ölnek(birka,kecske,tehén,nyúl,disznó) de ak ha te előtted ölték meg a macskát az már állatkínzás(ha ugy csinálta) vagy tipikus őrült aki állatot gyilkol!
2012. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét egy kicsit falun, ott ma is ezt csinálják. Jó reggelt!
2012. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Vicuska87 ***** válasza:
43%
Szép gondolat menet!!! :)
2012. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az a baj, hogy vidéken az emberek egy része a macskát és a kutyát is amolyan "haszonállatként" tartja. A macska arra kell, hogy megfogja az egeret, a kutya meg, hogy őrizze a házat. És ezt sokak nem értik meg, mert a városban a macska, a kutya a szórakozás része, a lakásban lakik, így szívesebben áldoznak pénzt arra, hogy ne legyen beteg, ivartalanítva legyen stb.


Az én gyermekkoromban, ami nem olyan régen volt tehát kb. 20 éve elképzelhetetlen volt felénk, hogy a macska vagy a kutya a szobában legyen, vagy mondjuk a kutyát beengedjük a házba. Sőt a kutya meg is volt kötve nyáron, mert a kertben veteményes volt és tönkretette volna.


Ezzel szemben ma azt hallom, hogy gazember, aki megköti a kutyát, aki télen nem engedi be a házba, aki aki nem viszi állatorvoshoz a macskát 2 tüsszentés után stb.


Miközben szerintem vidéken még mindig megvan ez a szemléletbeli különbség. Ezért, nincsenek ivartalanítva a macskák és ha ellik egy nősténymacska, akkor a kicsinyeket, ha megtalálja a gazdi odavágja a földhöz és elássa, netán vízbefojtja. Mert neki a macska továbbra is arra kell, hogy a sufniban, a fészerben, a padláson ne legyen egér és nem unaloműzőnek a panelház 10. emeletén, hogy vasárnap délután rohangáljon vele állatorvoshoz.

2012. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!