Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiú macska tulajdonosok!...

Fiú macska tulajdonosok! Akinek nincs ivartalanítva a macskája, belegondoltatok már, hogy a kóbor macskák egy részének a ti macskátok az apja?

Figyelt kérdés

Vagyis a kóbor macskák a ti macskátok kölykei. Tehát ti vagytok értük felelősek. Nyilván nem összes kóbor macskáért, de pl. ha életben marad egy nőstény macska, aki a macskátoktól van és neki is születik kölyke, az már elég nagy felelősség. Tehát a kóbor macskákért azok a felelősek, akik nem ivartalanítják a macskájukat.

Sokszor életben sem maradnak az utcán született kismacskák, kapásból halálra vannak ítélve.

Fiú macska ivartalanítás kb. 3-4ezer Ft, ezt mindenki megengedheti magának. És ráadásul így nem is mászkál el olyan messzire a macska, kisebb az esélye, hogy elüti az autó. És verekedni sem fog többé, nem jön haza sebesen, kikarmolt szemmel, törött lábbal.

Nem érné meg?



2012. dec. 16. 10:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
A szerintem az a baj-t kijavítanám szerintem az a helyzet-re.
2012. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy falun ölik a macskákat? Ezt így általánosságban elég merész kijelenteni.;) Nagyszüleim falun laknak, majdhogynem mindenkinek van(nak) macskái, szinte haszonállat. Ha születnek itthon kiscicáink, rögtön van ott helyük, egy percig nincs gond vele, hogy mi lesz velük. ELLENBEN városban lakom, nem egy állatomat ölték már meg. Kutyámat mérgezték, macskámat úgy megverték, hogy elkellett altatni, menthetetlen volt, (pár hónapos!!) lábai eltörve, az állatorvos szerint biztos, hogy nem kocsi ütötte el. Valakit nagyon zavart egy kiscica, pedig nem is nagyon ment még el otthonról. Aztán másik cicámat is megmérgezték, nem egy ismerősöm van aki ha kiengedi úgy jön vissza hogy sebek vannak rajta, meg van verve. Ennyit arról, hogy falun ölik az állatokat.
2012. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy a felelős állattartás és a falusi, vidéki, nevezzük akárhogy, között óriási különbség van, de

falun is lehet rendesen állatot tartani, nem hiszem, hogy csak azért, mert a szomszéd macskája kint lakik és szül agyba főbe, azért nekem is ezt kéne tennem. Falun láttam, hogy valaki mondta, hogy elvitte a macskáit oltani, a többiek levegőt sem kaptak, és elszégyellték magukat.

Az a hozzáállás sem tetszik, hogy azért, mert a vágóhidakon mi zajlik, azért én ne tartsam felelősen a macskámat, a saját állatomat. Hogy jön ez, azért mert más sz@rik valamibe, azért én is sz@rjak?

Írta nekem valaki, hogy őt nem hatja meg, hogyha a kóbor macska kölykei halálra fagynak, ez az, titeket nem érdekel az egész, magasról tesztek rá. Ha egy állatnak jobbá tudom tenni az életét, akkor már megérte, főleg ha a saját állatom.

Létezik macskabiztos kerítés, csibehálóból kennel, rengeteg megoldás van, hogy a macska ne kóboroljon.

Az a baj, hogy ti ahelyett, hogy rátok ragadna valami a civilizációból, inkább hajtjátok a magatok igazát.

Én is laktam falun, mégis rájöttem, hogy nem ez a helyes, lehet másképp is állatot tartani, kutyát, macskát.

Olyanok vagytok, mint a 90éves öregemberek, akik nem tudnak már változni.

Köszönöm azoknak a válaszát, akikkel egyet értek, mert értik miről van szó.

2012. dec. 16. 19:15
 24/34 anonim ***** válasza:
18%

Az a baj, hogy Te a másik véglet vagy, aki szerint a macskát, kutyát mindentől óvni kell és ha vasárnap este hétkor tüsszent egyet rohhannia kellene a zsákfaluból a 10 éves kislánynak az állatorvoshoz, mert ha nem teszi, akkor állatkínzó. Miért kellene egy macskát ketrecbe, meg lakásba zárni kertvárosi környezetben?


Majdnem padlót fogtam, amikor másik kérdésnél, hogy a kérdező anyjához mennének vendégségbe karácsonyra, aki nem engedné be a macskát a lakásba, az volt a 100%-ban hasznos válasz, hogy ilyen anyához nem érdemes vendégségbe menni. Hát ajánlom minden hős állatbarát figyelmébe, hogy próbálja ki milyen, amikor már nincsenek az embernek szülei, nincsen kihez fordulni, ha probléma van, nincsen aki segítsen. Akkor talán majd az a macska fog enni adni, segíteni neki?

2012. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Itt senki se mondja, hogyha tüsszent a macska, akkor orvoshoz kell menni. A leírtak alapján felismerjük, hogy a tüsszentés minek a tünete, tudod a macskáknál, kutyáknál nem olyan a megfázás, hogy megiszok egy mézesteát.

Én konkrétan nem írtam, hogy milyen anya. Az én anyám se engedné oda a macskát, de nem is várná el, hogy egy hétig oldjam meg a macska sorsát. Ha olyan helyzet lenne, hogy muszáj lenne, akkor oda vihetném és ez így van rendjén.

Van tapasztalatom. Tudom, hogy benti macska nem lenne meg kint. Nem a könyvekből olvastam, amiket írok, hanem tapasztalatból, és látom milyen különbség van a között, hogy a macska enni jár haza vagy ha velem él.

2012. dec. 16. 19:39
 26/34 A kérdező kommentje:

Miért kellene egy macskát ketrecbe, meg lakásba zárni kertvárosi környezetben?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elt%FBnt&kat..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elveszett&ka..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=megm%E9rgezt..


Ha neked ez belefér, hogy egy pl 3 éves macskád egyszer nem jön haza.... Valakinek fontos a macskája és lehet neki biztosítani kertben is életteret. Csak kéne rá áldozni is. Valamit valamiért.

2012. dec. 16. 19:42
 27/34 A kérdező kommentje:

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.

# 10/26 Időpont ma 11:51


A te válaszoddal az a baj, úgy is mondhatnám azért hülyeség, mert a macska háziasított állat, nem olyan, mint pl .a róka. Az ember háziasította meg, ő is felelős érte.

2012. dec. 16. 19:55
 28/34 anonim ***** válasza:
60%

Értem mire akarsz kilyukadni a kérdéssel, én sem győzöm hangsúlyozni, hogy az ivartalanítás a legjobb megoldás. Ha KANDÚR (nem hím) macskáról van szó, ha nőstény. Sajnos én is találkozom csökönyös gazdikkal akiknek hiába tépem a számat. Tanulj meg te is belenyugodni, mást nem nagyon tehetünk.

A legutóbbi kandúr cicám HCM-mel született, gondolj bele hány cicára öröklődhetett volna ha nincs időben ivartalanítva. Már csak ezét is fontos, ha későn ismernek fel egy betegséget akkor is elkerülhető a beteg cicák szaporítása.

2012. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Oké, KANDÚR :)

Sajnos nem lehet mást csinálni, mint beletörődni. De azért nekem fura, hogy ennyien vannak, akik kicsit sem hajlandóak változtatni, megfogadni egy tanácsot. pedig elvileg ide azok írnak, akiket valamennyire érdekel a macskájuk. Egy csomó dolgot én is innen tanultam, örülök még mindig, ha valami hasznosat tanulhatok. Pl valaki azt írta, hogy a prémium táp egy fél fizetés, mert ő a whiskasra is havi 15ezret költ. Prémium táp egy macskának egy hónapban 3250Ft, ez még a maradéknál is olcsóbb, a maradék is étel, boltban volt vásárolva.

Külön kéne választani az oldalt a "falusi" és a felelős állattartókra. Olyan kérdések, válaszok vannak időnként, hogy a falra mászok, más meg biztos azért, mert én felhívom az állatorvost, hihetetlen.

2012. dec. 17. 11:33
 30/34 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó vagyok. Én is így vagyok sokszor ezzel, néha annyira dühít egy kérdés, hogy inkább nem is válaszolok. De megtanultam inkább nem észrevenni ezeket. Elszomorító a tesco gazdaságos kajás népség, a halom kérdés, hogy mi baja a macskámnak mikor annak már rég állatorvosnál a helye, de úgy látom ezen mi nem sokat tudunk változtatni. Az ivartalanítás is sajnos ide tartozik, hiába tépem a szám ha valaki kocamalacnak nézi a saját macskáját :)
2012. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!