Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előkerül még a cicám?

Előkerül még a cicám?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.. 2 éves nőstény cicáról van szó. Hétfőn hosszas előkészületek után (oltások, bolhaírtás, fogamzásgátló gyógyszer) levittük magunkkal a Balatonra. Miután megérkeztünk és kiengedtük a hordozóból azonnal elbújt a lomok közé a kertben és estig nem is jött elő. Sose volt még szabadban, nagyon meg volt riadva, a legkisebb zajtól megijedt. Mikor előjött, nagyon óvatosan szaglászott kicsit, majd eltűnt a szemünk elől. Reggel észrevettem, hogy megint a lomok közé ment egész nap ott kuksolt. Este megint előmerészkedett, ismét szaglászott, járkált, találkozott a szomszéd cicával..stb. Akkor láttuk utoljára, azaz ma este lesz 4. napja, hogy eltűnt. Én időközben hazautaztam, akik lennmaradtak, holnap reggel jönnek haza, mert ugye hétfőtől már munka van, dolgozni meg muszáj. A szomszédnéni rálát a telekre és megígérte, hogy majd figyeli, előjön-e a cica. (megadtuk neki az elérhetőségünket, ha meglesz azonnal utazik érte valaki). Megszakad a szívem ezért a macskáért, egész nap csak sírok. Attól félek, hogyha elő is kerül a cicám és azt látja, hogy nem vagyunk ott, újra világgá megy és akkor tényleg nem lesz meg soha. Most is úgy sírok, ha belegondolok, hogy mire gondolhat szegénykém, ha hazaér, és nem talál minket? Vajon észreveszi a szomszédnéni? Vajon ottmarad, míg le nem megy érte valaki? Vagy egyáltalán mi történhetett vele? Sokkot kapott az ijedtségtől és örökre elkujtorgott? Egyáltalán mit eszik, iszik? Annyira szomorú vagyok, így is annyi minden összejött mostanában, ez a cica volt az egyik fő vigaszom. Egyébként van a cica nyakában egy cicanyakörv rajta a mi elérhetőségünkkel.
2009. aug. 22. 16:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ok, megírom.:( jólesik, hogy szorítotok nekünk.
2009. aug. 24. 19:17
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem kellett volna kiengedni a cicád
2009. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor visszamész, plakátold ki, hogy keresed. Egy fotó, ismertetőjelek, elérhetőségek. Esetleg még jutalmat is felajánlhatnál, hogy ne az legyen hogy látja valaki, és tojik rá. Nővérem nemrég az elveszett kutyusát találta meg így. Jó feltünő helyekre tedd ki. Így nagyobb az eséje mint ha neten hirdeted (bár azt is érdemes, minél több helyen annál jobb).
2009. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A plakátolás és hirdetés nagyon jó ötlet. A probléma az, hogy egy szobacicának, aki ráadásul ivaros is, a másfél-két hét az utcán elég durva. Nehéz lesz neki ennivalót és vizet szerezni+megmenekülni a veszélyes dolgoktól. Szerintem az egyetlen esélye az életben maradásra, ha véletlenül valaki jószándékú ember megtalálja. Az viszont rögtön telefonálna...
2009. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy normális...

EGy macskát, aki még sosem volt kint, pont egy idegen helyen kell elengedni...

2009. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Ennyi idő után én sem hiszem,hogy előkerül,de vannak még csodák, és nagyon remélem, hogy rátaláltok. én tegnap fogadtam örökbe egy alig 8hetes kiscicát,és nálam is felmerült,hogy mi lesz ha a jövőben majd nyaralni megyünk. hosszabb időre szoktunk a Balatonhoz,és sajnálnám otthon hagyni a cicát,bár lenne aki vigyázna rá. ezek után én kétszer is meggondolom,hogy levigyem-e majd. nagyon sok sikert kívánok a megtalálásához!!
2009. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Drága 19:49, én is tudom most már, hogy óriási hiba volt, de mi lenne, ha nem dörgölnéd még külön bele a pofámba, hogy mennyire nem vagyok normális? A kérdésem arra vonatkozott, hogy van-e még esélyem viszontlátni a szívemnek valaha volt legkedvesebb állatomat, nem azt kértem, hogy a cselekedeteim felett ítélkezzen valaki. Így is épp eléggé szenvedek, kivannak az idegeim!! kívánom neked, hogy soha ne éld át azt, amit én!!
2009. aug. 25. 21:21
 18/18 anonim ***** válasza:
Esély tényleg csak akkor van, ha lemész és megkeresed. Ez sajnos most csak rajtad múlik. Nem bántlak, de ez az igazság. Azon az idegen helyen csak rád számíthat, ha életben van még.
2009. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!