Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akiknél a wcben van az alom,...

Akiknél a wcben van az alom, ott mindig nyitva a wc ajtó?

Figyelt kérdés

mondjuk ha benn van valaki, akkor a cica nem tud ugye bemenni... ilyenkor vannak 'balesetek'? Vagy ha épp valaki 'nagydolgon' volt, akkor is nyitva hagyjátok?


a cica nem bántja a wc-kefét pl.? mert az ugye csak a földön van...


nálunk külön "szobája" van a cicának, de gondolkodom azon, hogy "beköltöztessem" az almot a WC-be.

Ha megmutatom neki, hol az alom, meg fogja találni, nem fog a régi helyre piszkítani? 3-4 hónapja van nálunk, azóta ott az alom.


Valamint ha belekakil, akkor azt ki szoktátok azonnal dobni, mikor észreveszitek (lehet a wcbe, ugye?), vagy hetente 2x mondjuk cserélitek az egészet?

Az alomtálcában van plusz zsák, papír, vagy valami, vagy csak simán megy bele az alom?


Adnátok tippeket?


2012. dec. 17. 20:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A silica alomnak pont az a lényege, hogy ne kelljen kétnaponta cserélgetni az almot. Tehát ha olyat veszel és kétnaponta cseréled, akkor pocsékolsz :) Ergo vagy ne olyat vegyél, vagy ne cserélgesd naponta, vagy ne gyere azzal hogy nem tart annyi ideig. Nálam simán elvan egy hétig is a wc-ben, akkor cserélem ha kezd szaga lenni. Kakikat a wc-be rámolom én is. Kefére rá se bagózott sose. Nyugodtan berakhatod a klotyóba az almát, és megtalálja akkor is ha nem mutatod meg neki (a macskáknak nem csak szemük van, hanem szaglásuk és eszük is).

Amúgy az egyik legjobb dolog reggelente, a nagy közös szarás :D

2012. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi az ajtó aljára vágtunk egy "kiskaput", azon be tudnak menni. Semmit nem bántanak ott, bemennek, elvégzik amit kell, elkaparják és kijönnek. Még a WC papírt sem tépkedték soha. Az alom tisztítása: csomósodó almot használok, a pisigombócot egy nylonzacsiba szedem ki, kukába rakom, napinta úgyis levisszük. Az ürüléket mikor látom, ill. egyik maccs ordítva közli, mikor kisétál, hogy végzett, lehet takarítani :) Az almot időnként utána töltöm, mikor elfogy egy zsákkal, kimosom hypóval az alomtálcát. Nincs benne semmi plusz, mert úgyis szétkaparnák.
2012. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

akkor ez a szilikátos ez jó, érdemes megvenni? mi a sima spárosat vesszük, 5kg 350ft, kb. 1,5-2csomag megy el egy héten, szerdán és vasárnap cserélem az egészet


a kiskapuvágás nálunk nem játszik, albiban vagyunk.. :/

2012. dec. 17. 23:59
 14/17 anonim ***** válasza:

Másfél csomag egy héten, az 525Ft, egy hónapban 2100Ft, de a szilikátos elvileg legalább 2 hónapig elég egy macskának, tehát 2730Ft két hónapra, az egy hónapra 1365Ft. Úgyhogy megéri! Mondom én, hogy nem drága, olcsóbb, mint amit ettél vettél. Ugyanígy a drágább tápokkal, azok is olcsóbbra jönnek ki.

Elég sok fajta van, a többi szilikátos árát nem tudom, nézd meg a csomagolásokon mennyi ideig elég, én Kingstart használok.

2012. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
*eddig vettél
2012. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a WC-ben volt, és nem voltak balesetek pedig csuktuk az ajtót mikor bent voltunk, mondjuk ha nagyon akarta ki tudta nyitni, de általában kivárta míg kimegyünk. A WC-kefét nem bántotta, talán egyszer mintha valaki fellökte volna, de lehet hogy az a kutya volt, már nem emlékszem, de utána békén hagyta.

Szerintem felismeri az almot bárhová teszed, mert mi egy időre kitettük az udvarra, és ott is belejárt.

Az alom alá mehet újságpapír, azt mi is tettünk, és a kakit ha észrevettük kidobtuk, az egészet meg heti kétszer cseréltük.

2012. dec. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Még valami, amit nem írtam. Amikor bent voltunk, akkor persze becsuktuk az ajtót. Nem volt baleset.

De mondjuk ha valaki reggel 1 órán keresztül újságot olvas a wc-ben, azt már lehet, hogy a macska nem várja ki :D

Amúgy meg nyitva volt az ajtó.

2012. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!