Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hü@e az, aki pénzt ad egy...

Hü@e az, aki pénzt ad egy macskáért?

Figyelt kérdés

Mindenki szerint idióta balek vagyok, hogy 5000-ért lett macsekom, amikor házicicák tömegeit adják ingyen.

Először én is egy ingyencicusért mentem el egy címre, de ott megláttam Őt. Egy félperzsa gyönyörűséget, akit a gazdája eredetileg meg akart tartani magának. 5000-ért gondolta meg magát...


Ti fizettetek vagy fizetnétek a cicátokért?


2013. jan. 6. 16:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mecse:

Akinek nem inge... :)


A "nemes" jelző alatt én sem valami felsőbbrendűségi eredetre gondoltam, ezért is bátorkodtam idézőjelbe tenni a fogalmat. Nemes alatt értettem mindazt, amit Te felsoroltál egy papírozott, eredetében visszakövethető macskáról.


Ám az emberek többsége nem érdeklődik utána a macska eredetének, még akkor sem, ha egyébként megtehetné. Lustaság? Nemtörődömség? Lehet. De leginkább nem is érdekli, csak az, hogy az ő macskájának van papírja, és ezzel tudjon hencegni mások előtt. Inkább magamutogatás, kivagyiság, presztízs, imázsépítés lapul a legtöbbször a háttérben, és erre bőven elegendő a papír. És erre bőven elegendő a hamis papír is.


Aki pedig nem ilyen, annak tökéletesen elegendő egy koszos, bolhás, menhelyi macska is, a célnak ugyanúgy megfelel. Kicsit kikúrálja, felhizlalja, és mindenki happy. Ez a két kategória teszi ki a macskatulajok 99%-át.


Te, és a hozzád hasonlók, akiknek valóban számít az, hogy egy macskának visszakövethető legyen az eredete, az oltásai, az életútja, Ti tartoztok abba a maradék 1%-ba. Elfogadom, hogy neked számít, elfogadom, hogy számodra ez egy lényeges szempont egy macskánál. Bár kétségbe vonom, helyesebben fenntartásokkal kezelem hogy 20 éven túl húzza egy macska, az azért igencsak ritka.

Megérteni viszont sohasem fogom. Egy régi mondással élve: szerintem nem az a lényeg, hogy honnan jön, hanem hogy hová tart :)

2013. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én most veszek 100 ezerért egy cicát,pedig minimálbéres vagyok.Nincs ebben semmi hülyeség.Annyi rosszabb dologra elcsapják az emberek a pénzt.
2013. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Abban az esetben éri meg macskáért pénzt kiadni, ha komoly céljaid (kiállítás, tenyésztés) vannak vele, minden más esetben ostobaság. Vettél egy keverék cicát nyomorult 5000 Ft-ért és ez büszkeséggel tölt el? Tetszőleges macskamentőnél ugyan azt kapod, ingyen, ráadásul azzal nem támogatod a szaporítók munkáját. Az 5000 Ft-os macska nem képvisel minőséget, nincs származása, de még a 30.000-resnek se nagyon. A fajtatiszta, szűrt kiscicák oltásokkal, féregtelenítéssel igen sokba tudnak kerülni, hiszen a szülők eredményeit, a kiállítási eredményeket is meg kell fizetni.


Vagy vegyen az ember törzskönyves macskát drágán, vagy mentett macskát ingyen, minden köztes esetben csak a cicáknak árt, mert amíg van kereslet a szaporítók nem állnak meg, hiába van több ezer gazdátlan cica az országban.

2013. jan. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

amíg van kereslet a szaporított keverékekre addig lesz kínálat is..Azért elszomorító néhány ember véleménye.

De boldogsággal tölt el Mecse hozzáállása.

A macskáknak nincs genetikai baja?hmm tudnád mennyi örökletes és fertőző betegségük van,amire egy tenyésztő teszteltet.Érdekes egyébként,hogy a szaporítóknál sorban állás van aki meg rendesen csinálja csak töpreng,hogy mért nem igényesebbek a "macskát akarók".

Én "drágán"adok cicát 6 hónaposan ivartalanítva,gondolhatjátok nincs sorban állás egy cicáért,mert ivartalanítva már nem hasznos azoknak akik kedvencet akarnak..Néha úgy érzem én várok sokat az emberektől,d nem,az állattartásnak megvan a megfelelő kúltúrája persze nem hazánkban.

2013. jan. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Némedi Florentina válasza:
Szerintem nagyon szép dolog volt egy cicusért kiadni pénzt,hiszen boldogabbá tette az életedet ez a kis jószág! Az én cicusaim ingyen voltak.:)
2013. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szakmai vitákhoz én tudatlan vagyok. Nem mozgok ebben a körben, nem ismerek sem szaporítót, sem tenyésztőt. Akitől vettem, az egy egyszerű néni volt, aki befogadott néhány macskát, illetve a kertje amolyan átjáróház a cicusoknak és közülük néhány ott "rakott fészket". Ez a néni biztos, hogy nem egy gonosz szaporító, csak engedi élni az odatévedő cicákat (enni ad nekik és nem kergeti el őket).

A cicámnak amúgy Fabatka lett a neve. Szóval Fabatka annyira szép macsek (mármint biztos nem egy tenyésztő szakértő szemének, csak úgy egy naív szemnek), hogy ő lett a néninek is a kedvence az alomból, ezért akarta ott tartani...a pénzt meg inkább én tukmáltam, nem ő követelte.

2013. jan. 16. 04:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!