Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez felháborító szerintem!...

Ez felháborító szerintem! Nektek mi a véleményetek? "keverék" macskáért pénzt kérni?

Figyelt kérdés

Néha megszoktam nézni az expressz.hu-t , és most valamiért a macskák kategóriába menntem bele , és azt láttam hogy 10.000.- ért árulnak Perzsa apától , és "sima" házi macska anyától kiscicákat !

Én 1 hét múlva hozom el az én kismacskám neki az anyukája perzs , az apukájaát nem tudjuk ,DE ingyen !

Nem tudom ez csak neked fúrcsa , vagy másnak is ??

A menhelyeken , gyepiken , utcákon 100-val vannak a félperzsák , vagy még fajtatiszta perzsák is , akiknek az életük múlik azon hogy örökbefogadják e őket vagy nem ! Ő meg pénzt kér értük ?? :S


-_-" (Nem akarok veszekedést ) !!!

Köszönöm a válaszokat !

Jah és a Link: [link]


2010. máj. 18. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
És ki nem szarja le? Ha van ingyen is, akkor úgysem fogja senki sem megvenni, és a végén kénytelenek lesznek ingyen odaadni valakinek.
2010. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 BeerHunter ***** válasza:
100%

Figyelj! Mindent annyiért lehet árulni, amennyiért meg is veszik. Ennyi.

A paraszt még azt is hiszi, hogy a 10 rugós félperzsa az jobb, mint az ingyenes.

2010. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Hát sajnos vannak ilyenek..:(

De kutyákban is láttam már olyat, hogy keverék bernipásztor- keverékmix kutyákat, 25-30 ért hirdettek.. és meg is vették őket.

(hozzáteszem gyönyörűek voltak, de hát akkor is..)

Én mondjuk azt akkor érteném meg, hogyha valaki pénzt kér a kismacskáért/kutyáért amit a saját felelőtlensége miatt született , ha mondjuk az összes oltását kifizette, és csak annak az árát kéri vissza..

Inkább ivartalanítanának.. vagy az emberek ha már keveréket szeretnének akkor menhelyből vinnék, és a pénzt amit fizetnének nekik adnák támogatásképpen az egyik állatvédő szervezetnek..

2010. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazad van ! De biztos vagyok benne , hogy ha sikerül is eladnia a kicsiket, nem az ivartalanításra fogja költeni a "bevételt" ! Sőt ha el tudja adni őket, akkor újabb almokat fog lehozni ! hmmm
2010. máj. 18. 12:15
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Miért fáj ez neked ennyire?

Nem kell tőle macskát venni oszt jónapot :)

2010. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem fáj ! Csak kérdeztem valamit .

Csak tudod elég rossz nap mint nap újabb 10 macskával gazdagodni a menehyen ahol önkéntes vagyok !

2010. máj. 18. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:

A nagyon lehúzós dolgokon én is fel szoktam háborodni. Ezek olyanok, amikért a leendő eladó nyilvánvalóan semmit nem tett (lopott szoftver, film, stb), csak a pénzt akarja.

De ez pont nem olyan.

Nem tudod, hogy mi az előzménye ezeknek a macskáknak, fényből éltek és fotoszintetizáltak, vagy az anyjukat kellett-e jobban táplálni, kellett-e alájuk almot venni, milyen ára volt a féregtelenítésnek, kaptak-e vitamint, egyéb oltást, vettek-e nekik speckó tejtet, egyáltalán hány "munkaórát" foglalkoztak velük. Ezek pénzbe kerülnek, akár csak az idő.

Elnézést, de szerintem pont olyan dolgon akadtál fenn, amin nem kéne. Az ő szuverén joga eldönteni, hogy ezeknek az állatoknak általában és számára mekkora az eszmei és anyagi értékük, illetve ehhez képest mekkora eltolódással szabja meg az árukat.

Ha neked a dolog nem szimpatikus, nézel máshol hirdetést.

2010. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm a válaszokat !
2010. máj. 18. 12:32
 9/12 anonim válasza:
xard le...
2010. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a gondod vele?

Ha nem kell, ne vedd meg! Ha meg más ad érte pénzt, miért baj?

Én egy csomó felesleges dolgot látok, amiért más egy vagyont ad ki, nekem meg akkor sem kellene, ha fizetnének érte. Macskapáholy, macskasheggtörlő, kutyaruha és a sok haszontalan társa...

2010. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!