Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám elköltözött a szomszéd...

Macskám elköltözött a szomszédba. Te a helyemben visszahoznád?

Figyelt kérdés

Egy majdnem 6 éves nőstény macskáról van szó, amely már 5 éve nálam lakott.Tavasszal kezdett különféle szomszédokhoz átszokni, akik etették (kertes házakról van szó ) majd az ősszel továbbállott a harmadik szomszédhoz. Időnként hazajött enni, aztán már hetek óta nem. Ha elmegyek a kerítés előtt és hívom, előjön, vagy ha ő lát meg engem, hangosan nyávog nekem, de hazajönni nem akar. Ma is láttam, elég sovány volt...

Egyetlen oka, amiért nem akar hazajönni, az az immár másfél éves kölyke lehet, egy kandúr, aki meg szeretné hágni az anyját...ő meg értelemszerűen tiltakozik. Egy nagyon-nagyon buta kandúrról van szó,s gazdát nem tudtam neki szerezni, mert amikor lehetőség lett volna rá, a kert legtávolabbi végébe menekült az idegenek láttára...ennivalót is csak tőle fogad el... mástól fél a családban. Mit tegyek a kandúrral szerintetek ?



2013. jan. 12. 18:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók, ha nem tudtok érdemben válaszolni a feltett kérdésre, akkor tegyétek meg azt a szívességet, hogy ne itt GYŰLÖLKÖDJETEK!

GYŰLÖLETTŐL fröcsögő AGRESSZÍV válaszolók kérem kerüljenek el !

2013. jan. 12. 20:39
 12/20 anonim ***** válasza:
95%
Már válaszoltak, csak te nem fogtad fel. És azt sem érted meg, mi a jó a macskának. Ne csodálkozz, ha ilyen válaszokat kapsz, de kérdezd meg újra, hátha akkor más választ kapsz.
2013. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanított macskák jobb egerészek. Ez tény - nem véletlenül herélték a kandúrokat már akkor is, amikor... szóval régen. Jobb egerész lett, és még a patkányt is megfogta.

A szaporodási ösztönt nem fogja vissza, hogy fél. Ez, amit te látsz, ez nem az. Ez területi dominancia. Bízz bennem, értek hozzá. Ettől eltekintve, a látszat ugyanaz, hogy rámászik az anyjára.

Egerek ellen, őszintén szólva, vadon is jó. Ettől függetlenül, problémásabb macskát is sikerült megnevelnem, bár azt nem mondom, egyszerű volt. De nincs lehetetlen, a kérdés, neked megéri-e a ráfordított idő.

2013. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Igen, úgy tűnik hogy ez tényleg területi dominancia.

Találtam olyan cikket, ahol homeopátiával kezelik az agresszivitást:

[link]

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban ?

2013. jan. 12. 22:02
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Tudod hány szép macska van?? És hány szép macska van menhelyen, utcán?? Szerinted neki jó, ha évente szül kölyköket? Ivartalanítással jobb egerészők, az eddig lusta nőstényem ivt. után mindent levadászik. Nem beszélve a betegségekről. Lehet, hogy eddig minden jól ment, de egy rosszul sikerült vemhesség, szülsé kell és máris temetheted a szép cicád! Kérdeztél, megadtuk a választ.
2013. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél intelligencia növelő, felfogóképesség javító, vagy állatkínzás elleni homeopátiás szert.
2013. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért állatkínzónak nem kéne nevezni senkit emiatt szerintem, mert ez azért elég rosszul eshet másnak. Bár az ivartalanítással egyetértek. A személyes példámmal fogok jonni.

Volt 2 cicám: egy fiú és egy lány. Testvérek voltak, ezért nem szerettuk volna, ha kozos kiscicáik lesznek. Alapból én szerettem volna kiscicákat, de a szuleim nem engedték. Úgy volt, hogy a lány cicát ivartalaníttatjuk, így nem lesznek kiscicái. De a fiú túl kalandvágyó volt, átment a nagy kutyákhoz, és elharapták a gerincét. Nagyon szomorú voltam, anyáék pedig megengedték, hogy akkor legyenek kiscicák, de csak ha elajándékozzuk majd oket. Most az a helyzet, hogy a lány cicám vemhes, és nem tudom oruljek-e neki, mert nem biztos hogy találunk gazdit a cicáknak. Az 1. szulés után eldontottem, hogy ivartalaníttatom. De ha esetleg a piciknek nem lesz gazdijuk, nem tudom mit csinálok, mert fiút nem szeretnék (a kutyás eset miatt) és ha lányt tartanék meg, akkor pedig vagyonokért ivartalaníttathatnám, vagy még tobb kiscica lenne. Megtartani tehát nem tudok, remélem lesz gazdijuk. De egy biztos: még 1 szulést nem vállalok be. A másik oka, hogy féltem a cicámat, mert mostanában elmászkál, nehogy az legyen mint a fiúval.

Te eddig mit csináltál a kiscicákkal? Tényleg érdekelne, lett gazdijuk?

15/L - lány cicás gadzi

2013. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hirdetni szoktam a kiscicákat. Viszont az igaz, hogy egyre nehezebb gazdát találni, azaz sok időt rá kell szánni, sokfelé kell hirdetést kitenni (neten és bevásárlóközpontokban szoktam).

A történet úgy folytatódott hogy visszacsaltam a nőstényt a házhoz, sokat volt nálam az emeleti lakásban (normál esetben kerti cica) és erre fölbátorodott és kezdte védeni a területét. Aztán az újabb kölykeivel együtt a teraszomra költözött és sikeresen megvédte azt a területet is a kandúrtól. Hetekkel később lement a teraszról, de néha még látom, hogy még védi ezt a terület. Egyelőre béke van.

2013. jún. 7. 20:46
 19/20 anonim ***** válasza:

(17-es vagyok)

az jó, egyelore bízom benne, hogy lesz gazdijuk az enyémeknek. az anyacicát biztos nem szeretnéd ivartalaníttatni? egyébként ugyanígy hirdetnémaz enyémeket mint te :) csak ha mondjuk olyanok szuletnek amik "nem szépek", mert pl osszevissza foltosak vagy nem szép a mintájuk, félek hogy senkinek sem kell. egyébként az én nagy cicám (az anyuka) is mindenki szerint csúnya volt kiskorában, mert mindenféle foltos volt, most meg azt mondják hogy nagyon szép a szore is meg minden, és kérdezték kap-e valami kulonleges tápot vagy valamit. pedig nem, maradékokat kap, meg a kutyus konzervjébol, néha veszek neki tesco-s tápot, azt nagyon szereti :D

2013. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ivartalanítanod kellene mindenképpen! Minden évben szül 5 macskát, azokat elajándékozod (ha sikerül), ezzel több kóbor cicától veszel el helyet! Az anyacicának sem épp jó szülni, menekülni a kandúroktól!
2013. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!