Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Arra szeretnék választ kapni,...

Arra szeretnék választ kapni, hogy egyes emberekben miért alakult ki az a nézet a macskákról, miszerint önzőek és érdekállatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 23:30
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
65%

Sok ember az állatot csak alárendelt szerepben tudja elképzelni-ezt nem pejoratívan mondom-illetve imponál a gondoskodó gazda szerep.

Mivel a macskák többnyire akaratos, és nagyon önálló lények, náluk nem lehet kifejezetten "gazdaként" viselkedni, és ez sok embert zavar.

2013. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
21%
azért egy városi és paraszt macska között is van ám különbség,egy ismerős városi(benti)macskája teljesen más mentalitású mint az én paraszt macskám (azt a városi macskát már rég "agyonütöttem" volna ellenszenves egy valami
2013. febr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:

Inkább az emberek állnak másképpen a falusi, és a kedvtelésből tartott macskákhoz.

:)

2013. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
0%
Egy ismerősömnek van panelmacskája (az a városi??). A nyomorult soha nem volt még az ajtón kívül. Ablakot nem nyitnak soha, mert "kiesik a macska". Másik ismerősöm vidéken (az a parasztmacska??) felhordja a dögöket a teraszra, amit fog a földeket. Egeret, pockot, ezt-azt. Azután még azzal a lendülettel felmegy az asztalra, belekajál a kajánkba és erre azt mondják neki, hogy jujujj, meg ejnye-ejnye. Hát nem is tudom, melyik a jobb.
2013. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

De miért vannak gyűlölködő, megvető emberek?

Ez nem valami lelki sérülés egyes embereknél?

Én pl rajongok a macskákért, de ettől még nem vagyok kutyagyűlölő. Nem nézem le a kutyákat meg ilyenek. Mindegyik állatot szeretem.

Csak az a különbség, hogy a macska természeténél fogva NEM TUD olyan társasági és együttműködő lény lenni mint a kutya, mely falkaállat ezért nála előny, ha "függő". A macska független lény. Úgy is dönthetne, hogy egyedül marad és elhagy minket, de mást választott. És nem szabad emberi erkölcsi mércével néznük egyik állatot sem.

Úgy tekintek egy élőlényre mint saját magamból egyre. Végülis valóban az, nem? Énbelőlem egy. Azzal is tisztában vagyok, hogy az ember kisajátította az állatokat. Mivel magam is emberi lény vagyok, ezért picit magamban is ott gyökerezik ez a hiba. Szóval pont ezért senki nem mondhat semmi rosszat arról amit "megszelídített". Mivel szeretem nagyon a cicákat, imádok velük együtt élni, nekem is van egy, de igyekszem a lehető legkevesebbet korlátozni és szabályozni, és tiszteletben tartom az állatok jogait és egyéniségét. (akárcsak az emberekét)

Biztos vagyok benne, hogy valahol itt van a nyitja annak, hogy mennyire alakítasz ki mély és hálás kapcsolatot egy ennyire független lénnyel, aki igenis csak akkor fog barátságot kötni veled, ha tiszteled, szereted, becsülöd.

2013. febr. 3. 00:22
 16/54 agi91babe ***** válasza:
34%

Kérdező!


Egyébként azért játszik a zsákmánnyal, mert ilyenkor annak a szervezete akkora adrenalinlöketet termel, hogy édes lesz tőle a zsákmány húsa.

A házimacska a föld egyik legkegyetlenebb ragadozója az ember mellett, mivel pusztán szórakozásból öl legtöbbször, nem azért mert éhes. Pont múltkor olvastam, hogy Amerikában 33 faj kipusztulásáért felelősek (amelynek egyébként nem kellett volna kipusztulni) pont emiatt. Többet ölnek mint amire szükségük van.

Szeretem a macskákat, nekem is volt mindig is, de valóban nagyon önzőek. Ha egy kicsit tájékozódsz róluk elég kiábrándító hogy a legtöbb "aranyos" dolgukat nem szeretetből,hanem önös érdekből csinálják. Pl dörgölőzés: megjelölnek a saját szagukkal, mint a tulajdonukat. Stb...stb..

Ettől függetlenül nagyon mókásak,bújósak,és sok vidámságot csempésznek a mindennapokba. De sokszor bunkó parasztok is...(pl kétnaponta porszívózom,mert szanaszét kib@ssza a virágokról a földet..puszta szórakozásból) A fentiek fényében el tudom fogadni hogy pl a párom nem szereti őket..Ettől függetlenül én általában szeretem...

2013. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
65%
A lelki sérülés erős szó-szerintem inkább a személyiség típusban kell keresni az okát annak, ha valaki nagyon nem szereti a macskákat. Többnyire a kontrollt kedvelő, irányító emberek viselik nehezen a macskák természetes függetlenségét, nem véletlen, hogy a macska utálók között több a férfi, mint a nő.
2013. febr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 agi91babe ***** válasza:
30%
Jah...és nem azért nem szeretik sokan, mert nem vetik alá magukat az emberi akaratnak mint a kutya. Hanem azért mert képtelenek alkalmazkodni,és direkt kárt okoznak,annak ellenére hogy megtiltod neki. Mintha direkt szemétkedne. Ezt én sem szeretem bennük,és nem is értem. Hiszen függ tőlem,könnyebbé teszem az életét és gondozom...Így az evolúció alapján alkalmazkodnia kéne hozzánk kicsit, hogy biztosítsa a túlélését hosszútávon.Ettől függetlenül szerintem a cicák is szereti a gazdáikat, csak kicsit máshogy...
2013. febr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

Én nem beszélek ilyen ellenszenvesen arról amit vagy akit szeretek...


és a macskák a legkevésbé az édes-ízt érzik. És ha valóban kedvtelésből "öl"? Akkor mi van? Emberek is csinálnak ilyet. A különbség annyi, hogy az ember felfogja, hogy gyilkolt, míg egy állat valószínűleg nincs azon a tudati szinten.

2013. febr. 3. 00:27
 20/54 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, erre az utolsó írásodra: tudod, aki szereti az állatokat, az nem tart állatot. Az állattartó meg az állatbarát az két különböző ember. Az állatok barátja akkor boldog, ha nem lát ketrecet, kalitkát, ha kimehet valahová az erdőbe és pl. távcsővel nézegetheti az életet magát. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor szabadon kellene engedni a kutyákat meg macskákat, mert nekik meg már éppen az lenne a rossz. Szóval, aki kidob az erdőbe egy tenyésztett háziállatot, az ugyanolyan gonosz, mint aki befog egy szabad és boldog állatot kintről és rabságban tart.
2013. febr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!