Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is elavult nézet...

Szerintetek is elavult nézet kutya és ember kapcsolatában a falkavezérség? ( a többi lent)

Figyelt kérdés
A héten láttam egy részt a Póráz két végén c. műsorból.Victoria Stilwell egy fiatal szinészházaspárnak segített a négy kutya körüli gondokban.Megkérdezte az asszonyt foglalkozott-e már tréner a kutyákkal.Az volt a válasz hogy igen de neki nem sikerült falkavezérnek lenni.Erre Victoria megjegyezte hogy a falkavezérség már elavult nézet.
2010. febr. 13. 22:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Az lehet, hogy a nézet elavult, de nekem két kutyám van és ebből az egyik a falkavezér,

és mind a kettő csak az én parancsaimat fogadja el maradéktalanul, a feleségemét, csak részben.

2010. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Miért lenne elavult?
2010. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Én a kutyámmal nagyon jó barátságban vagyok, de egyikünk sem falkavezér. Ő nem mindíg hallgat rám, én nem parancsolok neki, de nagyon ragaszkodunk egymáshoz. Szerintem hülyeség a falkavezér dolog...
2010. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem lehet elavult, mert ez egy tény.


Persze nevezhetjük falkavezér szót máshogy is, de attól még létezik maga az érzés a kutyákban.


Annyi, hogy akit tisztel a kutya, akinek a véleményére hallgat, tehát az a falkavezér :)


Azért mondják hogy elavult, mert mindenből divatot próbálnak csinálni, de marhaság, ez nem lehet elavult.

2010. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Lehet elavult, de így lehet egy szóval kifejezni a lényeget, akkor találjanak rá ki egy másik szót :)
2010. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy elavult, de szerintem ezt nem egy tv-hősből kéne megállapítani akiről azt sem tudod hogy nem-e megrendezett... Szerinted azért csinálja mert olyan jótékony? Hát nem, azért mert fizetnek neki? Én ebben a "show"ban semmi természetességet nem látok mint ahogy egy tv-s műsorban sem. Én is ismerek pár hozzáértőt, könyveket is olvastam, és legfőképp ismerem a kutyákat és nem a divat szerint fogom őket tanítani, hanem aszerint amit igényelnek, és nem tudom neked milyen állatod van, de nekem kutyáim ők pedig bizony versengenek, és azt nézik hogy tisztelhetnek-e. És látok más kutyákat akiknek mindent megengednek, ettől pedig azok a kutyák idegroncsokká válnak, ugatnak, harapnak, nem tágítanak a gazds mellől, rombolnak stb... Azok a kutyák akiket ismerek úgy viselkednek mint akik rangsorban élnek, és ez teljesen egybevág azzal amit tanultam róluk. Nekem ez tökéletesen megfelel. Teljesen természetesnek tartom hogy a kutyáim főnöke vagyok, ez tettem még azelőtt hogy komolyabban kutyáztam volna. Ösztönszerűleg én voltam a főnök... Lehet hogy ilyen gyors az evolúció és a kutya valami macskává vagy nem tudom mivé fejlődött (mert ugye ember nem lehet mert azok között is van valamiféle rangsor) de nekem és az általam ismert kutyáknak elfelejtettek szólni. Egyáltalán van kutyád? Nem tudod megnevelni és azért kapaszkodsz valami másba? Esetleg olyan bamba és nyugis, alázatos kutyád van hogy szinte főnökösködés nélkül is elismer?
2010. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

[link]

"Az embereknek van egy olyan hiedelme, akik kutyát tartanak, hogy a kutya egy falkába kerül, és ugye a gazda lesz a falkavezér, és akkor minden úgy zajlik, mint egy farkasfalkában. Ez egy népszerű elkpézelés, de sajnos nem így van."

2010. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Csak ezt tudjátok ismételgetni de azt nem hogy akkor hogy is van??? És miért vált be évek óta ezer meg ezer kutyán, akik boldogan és nyugodtan élnek ellenben elkényeztetett, nem nevelt társaikkal?
2010. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%
Honnan tudod, hogy az a boldog, amelyiknek hátat fordítunk, meg levegőnek nézzük meg ilyenek, hogy móresre tanítsuk?
2010. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Olyankor ne is legyen boldog amikor büntetést kap. Neem majd még dicsérjem is meg ha rosszat csinált és magyarázzan el eki hogy miért nem szabad... -.-" De azért ne is haragudj már, annyit had lássak hogy a kutyáim elégedettek-e. Amúgy sosem hittem hogy a kutya olyan mint a farkas egy az egyben, csak hogy bizonyos dolgokat megőrzött, mint pl a rangsor és hasonlók. És sosem jutott eszembe hogy olyan keményen érvényesítsem ezt ahogy egy farkas, ahogy a filmben is mondta. Erőszak nélkül is lehet...

Ez csak a divat hogy mindennek változnia kell mert túl régóta porondon van...

2010. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!