Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Arra szeretnék választ kapni,...

Arra szeretnék választ kapni, hogy egyes emberekben miért alakult ki az a nézet a macskákról, miszerint önzőek és érdekállatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 23:30
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy vegyes leírások alapján kezdem azt érezni, hogy a macska egyre közeleb kerül az emberhez... Például személyiség... Emberek között is van rossz, jó indulatú satöbbi. Ezek szerint egyesek ott vétenek hibát, hogy pár macskából kiindulva megítélik az összeset?? Mert például az én macskám nagyon kedves, rendes, jószándékú állat (velem). Persze én nem háziállatként tekintek őrá, hanem belőlem egyként aki semmivel sem alacsonyabb rangú nálam.
2013. febr. 3. 00:33
 22/54 anonim ***** válasza:
55%

agi: Mintha emberi viselkedést, és józanságot várnál tőlük.

A macskád nem azért veri ki a földet, hogy téged idegesítsen, remélem ez azért tiszta.

Hogy fegyelmezed egyébként?

Én sok mindenre meg tudtam tanítani az enyémeket, amikre nem, ott a környezetet alakítottam át, hogy ne tehessenek kárt.

2013. febr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
Kérdező: egyébként miért zavar ennyire, hogy egyes emberek nem szeretik a macskákat?
2013. febr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 agi91babe ***** válasza:

Kérdező!


Én egy értelmes választ írtam, a kérdésedre válaszolva. Tudományos tényekel alátámasztva, aminek akár utána is nézhetsz, hogy miért nem szeretik sokan.

Nem hiszem hogy attól lennék állatbarát, hogy elfogultan,ömlengve áradoznék a macskákról. A gyerekeket sem úgy szereti az ember hogy nem veszt tudomást a gyereknevelés rossz és nehéz oldalairól, ettől még szereti a sajátjait. Imádom a macskákat,ahogy a kutyákat is. Mindkettő volt és van és lesz is. A kutyákról is tudnék ugyanennyi rosszat is írni ami miatt őket nem szeretik néhányan,és a macskákat igen.

2013. febr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

20!


Nem én vettem ezt az állatot. Ha jól emlékszem anyukám fogadta be anno, kiscicaként az utcáról.

valóban, még gondolkoztam is azon, hogy majd később beszerzek még valamilyen macskát vagy kutyát. De mit lehet csinálni? Nem lehet a múltat visszafordítani. De ha a macskám úgy döntene, hogy el akar menni elengedném. Én a ketrecbezárással, még az állatvédők egyes tevékenységeivel sem értek egyet, de őnála nem erről van szó azt hiszem.

2013. febr. 3. 00:37
 26/54 A kérdező kommentje:

23!


Nem zavar, kiváncsi voltam a nézőpontokra.

2013. febr. 3. 00:38
 27/54 A kérdező kommentje:
A rohadt életbe! Megvaan! :D Nem, lehet, hogy ez nem helyes, de... Bevillant hirtelen, hogy a macska a kölyökkorából visszamaradt viselkedésmód miatt jászik a zsákmánnyal. A cica még nem tudhatja, hogy kell vadászni, és püfölgeti, "tapogatja" ismerkedik vele. Ez gyökeret ver benne, és felnőtt macskaként is végrehajtja ugyanezt a műveletet. Ez így elég logikusan hangzik.
2013. febr. 3. 00:52
 28/54 A kérdező kommentje:
Illetve még az jutott ezsembe erről, hogy ha "kedvtelésből" vadászik egyszerűen csak az ösztönei diktálnak. Egy cscsemőnek is csak az ösztönei diktálnak, mert más tudati szinten van. Például amikor a macsek nézi az ablakban a madarakat és nekiáll ekezni, akkor az olyan lehet, mintha egy harang szólalna meg a fejében,. Teljesen automatikus, reflexszerű. Ha nem így lenne, akkor a macska mivel tisztában van azzal, hogy nem tudja ablakon keresztül megfogni a madarat nem kezdene el ekezni.
2013. febr. 3. 00:58
 29/54 A kérdező kommentje:

Ja és azért van néhány dolog amitérdemesnek tartok ha tisztázunk.. :)

Egy: Nem nevelem pici kora óta, ő nem azért ilyen mert az anyjának hisz, csak az utóbbi pár évben foglalkozom vele.

Kettő: nem én adom neki a vacsit, hanem nagyim.

Három: Nem a területhez ragaszkodik, mert a közelmúltban költöztem el a családtól - a macskát otthagyva, ellenére hogy akkor már kezdett kialakulni köztünk a kapcsolat -. Utánam jött. Magától.

Jelenleg kisebb szabályokra tanítom, mint például engedjen előre az ajtóban... :) És ő nem sziámi vagy valami társasági macska. Sima házimacs. De nem én vagyok az egyetlen, akinek ilyen macskája van.

2013. febr. 3. 01:07
 30/54 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy engem néz a macskám, hunyorog, olvad el, tekeri a fejét, igenis odavan értem. Akik azt mondják, hogy a macska önző lény, csak a kaja érdekli, annak még nem volt bensőséges viszonya egy macskával sem. Egy ivartalanított benti macska egész más, mint egy ivaros, akit hajt az ösztön és enni jár haza. A kóbor macskák számát nem akarom növelni és nem tenyésztek, ezért csakis ivartalanított macskáim vannak. Jönnek, követnek, mint a kutya és nem az ételért. Persze van amikor eljön a kajaidő és akkor sorakoznak. De a kutya pont ugyanúgy követelheti a kaját. A különbség köztük az, hogy a macska leginkább azt csinálja amit szeretne, akkor jön amikor ő akar, innen is látszik, hogy valójában mi jár a fejében, sokkal jobban kiismerhető állat. Ha egy nap 50szer jön hozzám, akkor az azt jelenti, hogy neki 50szer van kedve odadörgölőzni.
2013. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!