Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Arra szeretnék választ kapni,...

Arra szeretnék választ kapni, hogy egyes emberekben miért alakult ki az a nézet a macskákról, miszerint önzőek és érdekállatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 23:30
1 2 3 4 5 6
 41/54 agi91babe ***** válasza:
68%
Tudtommal Te tetted fel a kérdést. Gondoltam izgat. Ha meg nem izgat, minek kérdezel.....
2013. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Te, meg az agresszív okoskodásod nem izgat, kedves Ági. Ha nem lenne ilyen undorító a stílusod talán még érdekelne is amit ott leírtál.
2013. febr. 4. 15:03
 43/54 agi91babe ***** válasza:
Te meg elég buta vagy kérdező. És értetlen. Ha igazából nem érdekelnek valódi válaszok, csak a saját elméleteid megerősítésére vágysz, akkor miért kérdezel? Ez az oldal nem arról szól. Hanem hogyha valamit nem tudsz és érdekel, akkor aki konyít hozzá,felvilágosít. A te viselkedésed kérdező tipikus a buta, beszűkült, egyszerű emberekre ....
2013. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Kedves Ági. Még mindig ellenszeves a stílusod. Lehet értelmesen is vitázni, de te csak veszekedni tudsz és a saját igazadat fújni. A többit - ha szeretném - megírom később, mert jelenleg nagyon finom ebéd vár. :) Én nem húzom fel magam veled ellentétben. Innnentől kezdve az összes agresszív válaszoddal csak magadat fogod erősíteni.
2013. febr. 4. 15:15
 45/54 agi91babe ***** válasza:
Ne izgulj...tudom hogy fáj az igazság :D:D
2013. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
31%
Àgi, te idióta vagy! XD (egy csaj az állatorvosiról, szóval nekem elhihetitek ;)
2013. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 agi91babe ***** válasza:
Messziről jött ember azt mond amit akar...
2013. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Ágicica! Köszönöm, hogy leírtad helyettem és nem nekem kellett mondanom! Legalább már tudom, hogy miért csinálod ezt.
2013. febr. 4. 17:53
 49/54 A kérdező kommentje:

Ja, és kedves Ágicica :P

Jelenleg két felnőtt nőstényt szoktatok össze úgy, hogy az egyiket közben emberkézhez is kell szoktatni a másikat pedig mozgatni és sikeres a művelet. Ja, és elmondok neked egy titkot, kedves! Az a macska rosszalkodik aki nem találta meg a bizalmat az emberrel. Két macskával lakom egy légtérben, úgy hogy nekem elhiheted, hogy látom a különbséget. A félős macska, aki senkiben sem talált támaszra mindig lopni akar, sunnyog, egyszerűen azon oknál fogva, hogy nem tudja mire számíthat holnap vagy a következő percben. A másik macska - akiről egyébként már írtam, és szerintem nem olvastad el... - aki az én barátom is egyben, nos ezzt a macskát nem félek egyedül hagyni a szobában a tányér kajámmal, ugyanis nem fog bele enni, mert bennem társra talált, tudja, hogy van kiben bízni! És bizalom alatt nem csak a táplálást értem. És tapasztalatból mondom, hogy ez a macska nem lopja el az ételem ha kimegyek a szobából!

Az, hogy te egyetemet végzel, meg tankönyveket olvastál éveken keresztül, semmit nem jelent ha egy antiszociális, szeretni nem tudó, bizalmatlan és szorongó tahó vagy. Fújod, hogy imádod, szereted igen? Egy-két ilyen szót ellegyintesz, de 10 soron keresztül ecseteled, hogy mennyire rossz állat a macska?! Hát ne haragudjál, de...

Semelyik hizállatnak, még a macskának sem elég, sőt, nem is erre vár(!), hogy babusgatod, simized, és adsz neki ételt, ha egyébként nem érted meg a jelzáseit és nem vagy hajlandó teret engedni neki olyannyira, hogy meghallgasd, és engedd, hogy egy kicsit ő is irányítson téged.

És sajnálhatod, hogy neked nincs ilyenben részed, mert csak a negatív energiákat közvetíted az állatod felé. Én tökéletesen büszke vagyok a saját macskámra, és magamal egyenrangúnak tekintem. Tudod, "belőlem egy". :)

2013. febr. 4. 22:53
 50/54 Mecse ***** válasza:
100%

Tudom hogy "elkéstem a partiból" :D, de azért leírom, hogy Áginak abban igaza van teljesen hogy a macskák kedvtelésből ölnek, kiterjedt tanulmányok bizonyítják ezt, pl. a Georgai Egyetem vizsgálata a National Geographic-kal karöltve, ahol gondosan etetett kinti-benti cicáknak a nyakörvére kamerát szereltek és egy longitudinális vizsgálat keretében követték az aktivitásukat.


Nem voltak effektíve éhesek sohasem, mégis folyamatosan vadásztak. Ide tudom írni neked az eredményeket, mert most végre megtaláltam a forrást, máskor mindig emlékezetből idéztem a statisztikákat :).


Szóval, MINDEGYIK cica vadászott, átlagban 2 naponta, tehát nem minden nap. A zsákmányállatok 20%-a került a gazdi ágyába / cipőjébe, tehát vitte haza a cicus / cicusok, a 20%-a evődött meg (tudom passzív fogalmazás ergyául hangzik, bocsássátok meg), a többi 60% pedig miután halálra játszotta a cicus, ott lett hagyva elrohadni, nem tért utána vissza a tetemhez falatozni vagy efféle.


Azért írom ezt ide, mert attól függetlenül hogy ezt mind tudom, és mert a legjobb példa édesanyámék telekszomszédja, akinek kis édes dagi kandúrja van, aki ahányszor anyumék napos csibét akarnak tartani a saját kertjükben a saját tyúkudvaruk biztonságában, feltűnik és halálra játssza a delikvens kiscsibéket. Nincs semmi célja vele, pusztán játszik.


Na most ettől függetlenül én szeretem a macskákat, mert lehet egy élőlényt úgy is szeretni hogy tisztában vagy a realitásokkal. Nem arról van szó hogy Ági azt akarja mondani hogy ettől a macskák az Antikrisztus reinkarnációi, pusztán megfogalmazta mi bajuk lehet embereknek a cicákkal és miért. És megsúgom hogy igen, anyuméknak is van ellenérzésük a fent leírtak miatt, de inkább a gazdi felé, mert az ő felelőssége hogy lehetetlenné tegye a macskájának hogy ilyesmit csináljon.

(ne is említsük a veteményesbe kakálást és gyerekkoromban a szomszédunk ivaros kandúrjának jelölgetését amit a teraszunk sarkában oldott meg minekutána majdnem elköltöztünk a kibírhatatlan szag miatt amit hagyott)


Sok ellenérzés véleményem szerint abból ered amilyen módon "kivételezve" van a macskákkal, elég ha a kutyákat vesszük alapul. Nem kötelező oltatni a cicákat. Nincs olyan szinten szabályozott oltási programjuk mint a kutyáknak (illetve nem ellenőrzik olyan szigorúan). Most add ezt össze azzal hogy a macskáknak nem kötelező a gazdi területén maradni jelen állás szerint. Így terjeszthetnek betegségeket egészen nyugisan, anélkül hogy bárki bármit tehetne ez ellen.


Nagyon sok cicás ember úgy fogja fel hogy a macskának nem lehet "gátat szabni" nem lehet neki parancsolni vagy szabályokra nevelni, fegyelmezni, ami hatalmas butaság. Viszont ebből lesznek az olyan macskák akik gyakorlatilag a gazdi fejére vizelhetnek, és az azt fogja mondani rá hogy jaj Cirmike de aranyos vagy ügyürü-bügyürü, amitől nekem is a bicska kinyílik a zsebemben, szóval szerintem sok embernél ez csapja ki a biztosítékot, ez a "én szolgálom a macskámat" mentalitás, ami spec. nekem sem tetszett sosem.


Félreértés ne essék, nekem most is itt hortyog a cicám a bokámon, én nem a cicák ellen vagyok :). Az összes itt felsorolt dolog ellen / érdekében az emberek tehetnének, és nem a macskák hibája. Igazából a felsorolt dolgok közül egyik sem hiba. Egyszerűen ilyenek, és aki szereti őket az szereti őket úgy ahogy vannak, aki pedig nem, annak mutathat bárki 53312314235 olyan cicát aki imádja a gazdáját és lesi minden mozzanatát, és tud szabályokat és követi is őket és okos és értelmes és öröm vele együtt élni (mint az én macskám pl., vagy számos más válaszolóé innen), le sem fogja kakkantani, mert kialakult a véleménye és csókolom.


Egyetértek abban hogy a csak kinti cicák viszonyát nem lehet egy lapon említeni a kinti-benti vagy a csak benti cicák gazdihoz fűződő viszonyával, utóbbi ugyanis szorosabb lesz. Az is igaz hogy az ivaros cicákat hajtja a vére, hajtja a területvédő ösztöne, nem lesz ideje bájologni a gazdival, ha befalta az eledelt, mennie "kell".


Tudom hogy nem szorosan a kérdésre válaszoltam, csak szerintem elbeszéltetek egy picit egymás mellett, egyikőtöknek sincs semmi baja a macskákkal sőt, és mégis szerintem félreértettétek valahol egymást. Tudom persze, nem az én dolgom, nem is akartam beleavatkozni. :)

2013. febr. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!