Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Arra szeretnék választ kapni,...

Arra szeretnék választ kapni, hogy egyes emberekben miért alakult ki az a nézet a macskákról, miszerint önzőek és érdekállatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 23:30
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
10-es, miért, ha egy ember olyan, mint egy kutya, szóval nincs saját egyénisége, mindent gondolkodás nélkül végrehajt a gazdi kedvéért, akkor azt jónak tartod? miért pont a macska tulajdonság zavarna egy emberben, a kutya tulajdonság meg nem? egyik sem ember, kezdjük ott. egyébként a hetesnek nagyon-nagyon igaza van.
2013. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
63%
és Agi: az a cikk egy hatásvadász cikk. az ember vajon hány faj kipusztulásáért is felelős? sőt, a saját fajtáját is öli, és nem élelemért.
2013. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azért utáljàk a macskákat, mert olyanok, mint az emberek, csak akkor adnak szeretetet, ha kapnak is. Akinek annyiból áll a macskatartás, hogy napi 2* kiraknak neki maradékot, azoknak fogalma sincs, mennyire szeretetreméltó tud lenni egy macska, ha foglalkoznak vele. Az enyém mindenhova követ ès az ajtóban sIr, ha elmegyek otthonról. Àlszent dolog az önzőségük miatt utálni őket, hisz te se maradsz azzal, aki ver, miért rossz ez a macskáknál? Azonkívül a vadászat ösztönös, és az ember is vadászik szórakozásból. De ha pl. tartasz egeret, és a macska látja, hogy eteted, onnantól kezdve nem vadászik egérre...ez bizonyított dolog. Az ember azt hiszi magáról, hogy felsőbbrendű, és ezt az érzést csak a kutya erősíti benne, a macska viszont érezteti vele, hogy nem az, főleg ha nem foglalkoznak vele. Azokat az embereket, akik meg lövöldöznek a macskákra, szívesen fejberúgnám. Ösztönösen is, nem csak szórakozásból..
2013. febr. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
63%
Ja és Àginak üzenem, a macska akkor csinál olyat, amit nem szabad, ha figyelemre vágyik, szóval lehet többet kéne foglalkozni vele. Vagy fogalmad sincs, hogy kell megtanítani neki, hogy mi a rossz. A hiba így is, úgy is benned van, szerencsétlen honnan tudná, neked mi értékes. Hogy annyi fajt kiirtottak? Hülyeség... Azokat a fajokat az ember irtotta ki.. Hogy miért van manapság kevesebb egér és patkány? Nem azért, mert levadászták, hanem a patkánymérgek miatt... Hogy miért van kevesebb madárfaj? Nem azért, mert levadászták, hanem a mezőgazdasági rovarirtószerek miatt nem maradt táplálékuk...Régen is ennyi macska volt, de csak most irtanak ki fajokat? Hogyne, persze! Egyszerűbb rájuk fogni! Az én macskám az évek alatt egyszer fogott egeret, lehet fehérjedúsabb táplálékot kellene adnod a tiédnek...
2013. febr. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 agi91babe ***** válasza:

Ti esküszöm mind olyanok vagytok mint a Jehova tanúis magyarázós,csöngetős piócák! Mindent meg tudtok magyarázni b@zdmeg...Nem kezdem el kifejteni amit leírtam, aki tud olvasni elkezdhet utánajárni, hogy állatorvosok,antropológusok,biológusok, egyéb szakértők miért a házimacskát tartják a legkegyetlenebb ragadozónak. Nem nekem kell hinni, hanem nálam okosabbaknak...

Nem figyelemre vágyik nagyokos, ugyanis jelenleg 0-24 itthon vagyok vele, és kb fél óránként csinálok vele valamint,egész nap együtt vagyunk aktívan. Nem tudom miért fáj az nektek, hogy másnak más a véleménye, és azért rögtön le kell pontozni, meg lehurrogni ha nem ugyanazt gondoljuk. Nem mondta senki, hogy ne szeressétek a macskákat, vagy hogy öljük meg őket. Én is imádom. De attól még a tények azok, hogy a kutyák 90%-a sokkal ragaszkodóbb és hűségesebb. Ennyi. Aki meg ovis,és képtelen egy ilyen infót feldolgozni forduljon fel. Igen jól olvastad. ;)

2013. febr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 agi91babe ***** válasza:
JA..és ha tudtok olvasni, leírtam, hogy AZ EMBER MELLETT, AKI SZINTÉN SZÓRAKOZÁSBÓL ÖL, szóval jó lenne figyelni.
2013. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
72%

Mert tényleg önzők és érdekállatok tudnak lenni, pont mint egy ember, de nem a szó rossz értelmében. Egyszerűen nekik meg kell küzdeniük a szeretetükért. Szerintem ez tök emberi, és án pont ezt szeretem bennük. :)

Nyilván egy kutya után azt hihetné valaki, hogy hú, a macska nem is szereti a gazdáját. Mert a kutyába bele rúghatsz, akkor is imádni fog, mindegy mit csinálsz. De a cicák is ugyan úgy szeretnek, ha teszünk érte. :)

2013. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 agi91babe ***** válasza:

Jah..és kérdező még egy infó, hogy megértsd evolúciós szempontból miért a kutya áll közelebb az emberhez(ami pedig magyarázza ugyebár az emberek többségének szavazatát).

A kutya fiziológiailag is alkalmazkodott az emberhez. Ez legjobban a termékenységi ciklusán és annak lezajlásán látszik. Egyszerűen fogalmazva, míg a macska szinte kínlódik mikor bagzik/tüzel, rosszul van, mondhatni "nem hagy élni" és kivetkőzik magából, ez a kutyánál nem így zajlik. A kutyánál a tüzelés hasonlatossá vált az emberéhez a vérzéssel,és a kísérő tünetek csökkenésével, hogy még zökkenőmentesebben tudjon együtt élni az emberrel.Ez a farkasoknál nem így van, de őket ugye nem is vettük magunkhoz...

Ez csak egy egyszerű példája ennek.

JA...és az Eltén tanulok etológiát, úgyhogy nem csak hatásvadász cikkekből merítem a tudásom.......

Szóval amit a zsákmányállat édes húsáról mondtam,meg a többit is nyugodtan el lehet hinni.

2013. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Kit izgat?
2013. febr. 4. 14:49
 40/54 A kérdező kommentje:
37-es, én is így vagyok. :) Nagyonsi emberinek tartom a macskáknak ezt a fajta "háláját". Szerintem a macska egyszerűen csak logikus lény.
2013. febr. 4. 14:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!